zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Panama i Kostaryka

— Ameryka Środkowa dla poszukiwaczy przygód

planowane terminy 09.11.2023 — 22.11.2023 27.12.2023 — 10.01.2024

Napisz do nas jeśli interesuje Cię ten kierunek!

Program wyjazdu

— Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski przez jeden z portów przesiadkowych do Panamy. Transfer do hotelu, nocleg w Panama City.

Dzień 2 ZWIEDZANIE PANAMA CITY, KANAŁ PANAMSKI

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Panama City. Nowoczesna dzielnica miasta, wizyta na Starym Mieście (Casco Viejo): odwiedzimy kościół San Jose ze  złotym ołtarzem, hiszpańskie więzienie, katedrę, teatr narodowy. Następnie udamy się do ruin Starego Miasta a zaraz potem do śluz Miraflores na Kanale Panamskim. Obserwacja przeprawy statków pokonujących przesmyk panamski. Wizyta w muzeum poświęconym budowie Kanału. Powrót do miasta. (B)

Dzień 3 PARK NARODOWY CHAGRES

Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Chagres chroniącego dziewicze obszary lasu tropikalnego. W czasie wizyty w parku przesiądziemy się do klasycznych łódek – piróg i popłyniemy do wioski Indian Embera, którzy powitają nas swoim tradycyjnym tańcem. Będzie okazja do zakupu ich pięknych, ręcznie robionych dekoracji. Powrót na nocleg do Panama City. (B)

Dzień 4 SAN JOSE, KOSTARYKA: LA PAZ WATERFALL GARDENS

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Kostaryki San Jose. Po przylocie przejazd do malowniczych wodospadów La Paz. Spektakularne szlaki z wieloma wodospadami po drodze.  Wizyta w ogrodzie motyli, terrariach z gadami i płazami oraz awiarium. Nocleg w San Jose. (B)

Dzień 5 PARK NARODOWY TORTUGUERO

Wyjazd na wschód przez las deszczowy parku narodowego Braulio Carillo do miejscowości La Pavona, w której przesiadamy się na małą łódź. Przepięknymi kanałami i przesmykami wodnymi eksplorujemy najbardziej różnorodny, egzotyczny i dziki z kostarykańskich parków narodowych – Tortuguero. Docieramy na wybrzeże Morza Karaibskiego do położonej w sercu parku eco-lodge. (B/L/D)

Dzień 6 WODNE SAFARI I KOSTARYKAŃSKA KAWA

Przepyszna kostarykańska kawa do śniadania, a następnie okazja do samodzielnego eksplorowania okolicznych szlaków lub możliwość zrobienia fakultatywnej wycieczki z przewodnikiem. Po lunchu udajemy się na wodne safari w wąskich kanałach parku Tortuguero. Wypatrywanie kajmanów oraz małp, leniwców, wyder rzecznych, iguan, jaszczurek, niezwykle kolorowych żab, wydzielających toksyczne substancje w celu obrony przed drapieżnikami oraz ponad 320 gatunków ptaków. Powrót na kolację i nocleg. (B/L/D)

Dzień 7 ARENAL VOLCANO

Dzień poświęcony na zwiedzanie atrakcji łodzią przy jednym z najbardziej aktywnych wulkanów o stożkowatym kształcie Arenal w Parku Narodowym Arenal Volcano.  Wycieczka do lasu tropikalnego. Przepiękne widoki na wulkan oraz jezioro Arenal. Nocleg blisko Parku. (B/L)

Dzień 8 PENAS BLANCAS RIVER: WATER SAFARI

Po śniadaniu wodne safari na rzece. Okazja do obserwacji małp, żółwi, krokodyli i wielu gatunków ptaków. Cisza i spokój w samym sercu dzikiej przyrody. Powrót do hotelu.  (B/L-snack)

Dzień 9 MONTEVERDE - SANKTUARIUM DZIKIEJ PRZYRODY

Jedna z najbardziej eko-turystycznych destynacji na świecie. Spektakularny rezerwat przyrody, który jest domem dla niektórych z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. W chwili obecnej znajduje się w nim ok. 2000 gatunków roślin i drzew, 400 gatunków ptaków, 100 gatunków ssaków, ok. 1200 gatunków gadów i płazów oraz setki unikatowych paproci i orchidei. Po ekscytującym dniu blisko przyrody, powrót do hotelu.  (B)

Dzień 10 SKY TRAM / SKY TREK / SKY WALK W SAMYM SERCU KOSTARYKAŃSKIEGO LASU

Jedna z najbardziej eko-turystycznych destynacji na świecie. Spektakularny rezerwat przyrody, który jest domem dla niektórych z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. W chwili obecnej znajduje się w nim ok. 2000 gatunków roślin i drzew, 400 gatunków ptaków, 100 gatunków ssaków, ok. 1200 gatunków gadów i płazów oraz setki unikatowych paproci i orchidei. Po ekscytującym dniu blisko przyrody, powrót do hotelu.  (B)

Dzień 11 TRANSFER DO QUEPOS / MANUEL ANTONIO

Białe piaski Manuel Antonio z lasem deszczowym w tle znajdują się na liście 10 najpiękniejszych miejsc na świecie. Błogi wypoczynek i relaks na plaży. Możliwość zrobienia wycieczek fakultatywnych do pobliskiego Parku Narodowego Manuel Antonio. (B)

Dzień 12 DZIEŃ WOLNY NA PLAŻY

Dzień wolny na rajskiej plaży. (B)

Dzień 13 PRZEJAZD DO SAN JOSE I WYLOT DO POLSKI

Po południu przejazd na lotnisko w San Jose. Wieczorny wylot do Europy. (B)

Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski

Cena zawiera

 • przeloty na trasie: Warszawa – Panama, Kostaryka – Warszawa,
 • lot wewnętrzny na trasie: Panama City – San Jose,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** oraz eco-lodge w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy autokarem,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 400 USD,
 • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
 • ewentualnych opłat wylotowych,
 • ewentualnych podatków lotniczych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać