zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

EKWADOR I KOLUMBIA

— równik, wulkany i plantacje kawy

planowane terminy 02.09.2023 — 15.09.2023 27.12.2023 — 09.01.2024

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO QUITO. WITAMY W EKWADORZE!

Zbiórka na lotnisku, lot do Ekwadoru. Lądujemy w Quito, stolicy Ekwadoru. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Quito to urzekające miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Wieczorem odpoczynek bądź spacer po mieście.

Dzień 2 QUITO - TĘTNIĄCE ŻYCIEM KOLONIALNE ULICZKI I ŚRODEK ŚWIATA

Otoczona ośnieżonymi szczytami wulkanów stolica Ekwadoru – Quito pełna jest kolonialnych domów, zespołów klasztornych i kościołów. Spacerując po kolorowych uliczkach poznamy historię miasta i jego najważniejsze obiekty –  Bazylikę, Plaza Grande (zwany również Placem Niepodległości) czy Pałac Arcybiskupi. Z pobliskiego Wzgórza Panecillo będziemy mieć niesamowity widok na miasto, zobaczymy kontrast między między kolonialnym i nowoczesnym Quito. Przejazd na Mitad del Mundo – miejsca, przez które przebiega równik. Wizyta w Muzeum Równika.

(B)

Dzień 3 ALEJA WULKANÓW I TREKKING PRZY LAGUNIE QUILOTOA

Wczesnym rankiem wyruszamy na południe słynną Aleją Wulkanów. Wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi. Sesja fotograficzna z Wulkanem Cotopaxi – zachwycającym swoim wręcz idealnym kształtem. Następnie docieramy do położonej w kalderze wulkanu cudownie zielonej laguny Quilotoa.

(B)

Dzień 4 BANOS - GORĄCE ŹRÓDŁA I SPEKTAKULARNE WODOSPADY

„Baños de Nuestra Señora de Agua Santa” lub po prostu „Baños” to położone w górskim rejonie, w pobliżu dżungli i aktywnego wulkanu Tungurahua niewielkie miasteczko. Jest idealnym miejscem zarówno na wypoczynek np. w gorących źródłach, jak i daje możliwości uprawiania wielu sportów ekstremalnych (rafting, canyoning, wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu). Miasteczko słynie z położonych w okolicy wodospadów. Wyruszamy drogą wodospadów podziwiając co chwila kolejne kaskady, by dotrzeć do imponującego Pailon del Diablo (Kocioł Diabła).

(B)

Dzień 5 “WIELKA ŚNIEŻNA GÓRA” - CHIMBORAZO CZYLI NAJWYŻSZY WULKAN EKWADORU

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku wulkanu Chimborazo. Poprzez malownicze krajobrazy droga pnie się w górę. Chimborazo – najwyższy wulkan Ekwadoru, o wysokości 6263,47 m n.p.m., usytuowany jest w zachodnim paśmie Cordillera Occidental. W Parku Narodowym Sangay występują niemal wszystkie występujące w Ekwadorze strefy klimatyczne i rodzaje krajobrazów. Krótki trekking w okolicach znajdującego się na wysokości 4800 m schroniska Hermanos Carrel (dla chętnych możliwość dojścia na wysokość 5000 m do schroniska Whymper Refuge). Po trekkingu przejazd w okolice Riobamba.

(B/L)

Dzień 6 PRZEJAZD POCIĄGIEM PRZEZ EL NARIZ DEL DIABLO

Po śniadaniu wyruszamy do Alausi skąd udamy się pociągiem, jedną z najsłynniejszych tras kolejowych, przez górską przełęcz El Nariz Del Diablo (Diabli Nos). Tory wiodą zygzakiem po zboczu góry, a zza okien pociągu rozciągają się malownicze krajobrazy. Po południu przejazd do Quito.

(B)

Dzień 7 POŻEGNANIE Z EKWADOREM I LOT DO KOLUMBII

Transfer na lotnisko i lot do Kolumbii. Lądujemy w Bogocie, stolicy Kolumbii. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Kolonialne centrum miasta pełne jest pochyłych uliczek, po których można spacerować między kolorowymi domami. Eleganckie i nowoczesne dzielnice pełne są światowej klasy restauracji, barów i kawiarni. Na ulicach rozbrzmiewa salsa, a niesamowite malowidła ścienne – graffiti, często mające polityczne bądź historyczne przesłanie, można znaleźć w całym mieście.

(B)

Dzień 8 BOGOTA - SALT CATHEDRAL, MUZEUM BOTERO I PANORAMA Z CERRO MONSERRATE

Po śniadaniu wyruszamy do wioski Zipaquirá gdzie zwiedzimy Salt Cathedral – podziemny kościół wybudowany w tunelach dawnej kopalni soli. Trasa do głównego ołtarza wiedzie przez korytarze przedstawiające ostatnią podróż Chrystusa i zwana jest “Drogą Krzyżową”. Czas wolny na zwiedzanie wioski i lunch. Po południu udamy się na spacer po Bogocie. Zabytkowe centrum miasta – La Candelaria, Muzeum Botero. Kolejką linową wjedziemy na Cerro Monserrate skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto.

(B/L)

Dzień 9 REGION SALENTO - PLANTACJE KAWY I ŁAŹNIE TERMALNE SANTA ROSA DE CABAL

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Czeka nas krótki lot do Pereira, który przeniesie nas do regionu Kolumbii, w którym uprawia się kawę. Malowniczy krajobraz – góry i plantacje kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą sprawił, że całość obszaru znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru po plantacjach kawy poznamy proces jej tworzenia – od uprawy do filiżanki aromatycznego napoju. Po lunchu udamy się do łaźni termalnych Santa Rosa de Cabal, gdzie czeka nas relaksująca kąpiel.

(B/L)

Dzień 10 TRADYCYJNE WIOSKI - FILANDIA I SALENTO ORAZ DOLINA PALM WOSKOWYCH

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Filandia. To tradycyjna i spokojna wioska, pełna kolorowych domów i ich mieszkańców noszących poncho, z rozciągającym się widokiem na ośnieżone szczyty Parque Los Nevados. Następnie udamy się do Salento, miasteczka położonego w sercu kawowego regionu, przejdziemy się kolorowymi uliczkami z tradycyjną zabudową i licznymi sklepikami z rękodziełem. Celem naszej podróży jest Dolina Cocora i wędrówka między niesamowicie wysokimi palmami woskowymi.

(B/L)

Dzień 11 KARTAGENA - HISTORYCZNA STARÓWKA I CUMBIA

Transfer na lotnisko i krótki przelot do Kartageny, zakwaterowanie w hotelu. Miasto znajdujące się na liście dziedzictwa UNESCO zachwyca swoją kulturą, historią, ciepłym klimatem, kolorowymi domami i piaszczystymi plażami, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Przejdziemy się historyczną starówka otoczoną zabytkowym murem obronnym. Popijając rum z colą, przy dźwiękach salsy i cumbia poznamy klimat miasta.

(B/L)

Dzień 12 KARTAGENA - WYSPY RÓŻAŃCOWE

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę na jedną z Wysp Różańcowych (Islas de Rosario). Wyspy Różańcowe to archipelag 27 wysp u wybrzeża Kolumbii. Piaszczyste, białe plaże, tropikalna roślinność i rafa koralowa – istny raj na ziemi. Wieczorem czas wolny w Kartagenie.

(B/L)

Dzień 13 POŻEGNANIE Z KOLUMBIĄ

Rano czas wolny na zakupy bądź filiżankę aromatycznej kawy. Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

(B)

Dzień 14 LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski.

Cena zawiera

 • loty międzynarodowe na trasach: Warszawa – Quito, Quito – Bogota, Kartagena – Warszawa
 • 02 loty wewnętrzne: Bogota – Pereira, Pereira – Kartagena,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy autokarem / minibusem,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 400 USD,
 • zwyczajowych napiwków,
 • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać: