close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ARMENIA

  — wszystko co w Armenii najpiękniejsze

  planowane terminy 23.08.2024 — 30.08.2024 (inne terminy na zapytanie)

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wieczorny wylot do Armenii.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE MIASTA ERYWAŃ - STOLICY ARMENII

  Przylot do Erywania w Armenii. Po śniadaniu rozpoczynamy city tour wokół miasta, które jest datowane na VIII wiek p.n.e. Będziemy leniwie błądzić po wąskich uliczkach, które są mozaiką starej i nowej kultury miasta. Odwiedzimy Republic Square, Northern Avenue, Opera House, Swan Lake oraz Cascade Monument, pełne unikatowych dzieł sztuki. Następnie skierujemy się do pomnika Tsitsernakaberd oraz Muzeum Ofiar Ludobójstwa. Po południu wyruszymy do katedry Echmiadzin (na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), oddalonego o ok. 20 km od miasta. Jest to najstarsza i najważniejsza świątynia ormiańska, jedna z pierwszych chrześcijańskich świątyń na całym świecie! W drodze powrotnej zatrzymamy się w ruinach świątyni Zvartnots z VII wieku. Na koniec czeka nas wizyta w fabryce brandy, gdzie poznamy historię słynnego armeńskiego trunku oraz zasmakujemy go podczas degustacji. Powrót na noc do Erywań. (B/D)

  Dzień 3 KOLEBKA CYWILIZACJI, WINIARNIA ORAZ PRZEPIĘKNE NORAVANK MONASTERY

  Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę do kolebki cywilizacji – Khor Virap Monastery, które jest zlokalizowane bardzo blisko biblijnej góry Ararat, niedaleko granicy z Turcją. Następnie przejedziemy do Vayots Dzor – armeńskiej winiarnii. Zwiedzamy Noravank Monastery, datowane na XIII wiek, którego góry są pokryte czerwonymi kamieniami. Żadne opisy nie są w stanie oddać piękna tego miejsca, trzeba je zobaczyć na własne oczy. Po południu wyruszamy do regionu Syunik, miasta Goris. Nocleg w mieście. (B/D)

  Dzień 4 CITY OF STONES - GORIS, TATEV MONASTERY

  Po śniadaniu czas na eksplorowanie miasta kamieni – Goris. Odwiedzimy również miasto w jaskini Khndzoresk, przejście “tańczącym mostem”i podziwianie ściennych malowideł w jaskiniach. Następnie pojedziemy do kompleksu klasztornego Tatev Monastery, uważanego za jeden z największych dzieł architektonicznych X wieku. Zobaczymy również naturalny pomnik Devil’s Bridge. Nocleg w mieście. (B/D)

  Dzień 5 PREHISTORYCZNE KARAHUNGE, JEDWABNY SZLAK, NIEBIESKOOKIE JEZIORO

  Po śniadaniu wyjazd do prehistorycznego Karahunge, niedaleko miasta Sisian. Następnie drogą wiodącą poprzez ważne punkty dawnego Jedwabnego Szlaku dotrzemy  do jeziora Sevan. Piękny kompleks klasztorny Sevanavank, do którego musimy się wspinać wieloma schodami i na samej górze spektakularny widok na niebieskookie jezioro. Nocleg w mieście turystycznym Dilijan. (B/D)

  Dzień 6 UROKLIWE MIASTECZKO DILIJAN

  Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację urokliwego miasta Dilijan. Następnie kierujemy się w stronę regionu Lori. Zwiedzamy kompleksy klasztorne Haghpat i Sanahin znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Erywania na nocleg.  (B/D)

  Dzień 7 NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE KOLEKCJA MANUSKRYPTÓW, GEGHARD MONASTERY

  Po śniadaniu odwiedzamy Matenadaran, gdzie możemy podziwiać największą na świecie kolekcję manuskryptów. Później wyjazd do Geghard Monastery z IV wieku (na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), następnie do świątyni pogańskiej Garni – jedynej hellenistycznej świątyni, która przetrwała na terenie Armenii. Następnie powrót do Erywania i wizyta na pchlim targu Vernissage. Okazja do zakupu unikalnych pamiątek. Nocleg w mieście.  (B/D)

  Dzień 8 TRANSFER NA LOTNISKU, POWRÓT DO POLSKI

  Poranny transfer na lotnisko. Wylot do Polski. (B)

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Erywań – Warszawa
  • transfery lotniskowe
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach 4*** w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy klimatyzowanym samochodem / autobusem
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • napiwków zwyczajowych
  • ewentualnych opłat wylotowych
  • ewentualnych podatków lotniczych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zwiedzić Armenię?

  Może Ci się również spodobać: