close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  SARDYNIA, KORSYKA

  — wakacje na Morzu Śródziemnym

  planowane terminy 11.08.2024 — 21.08.2024 01.09.2024 — 11.09.2024 27.04.2025 — 07.05.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

   

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT, ZWIEDZANIE CAGLIARI

  Wylot na Sardynię. Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas zwiedzanie stolicy wyspy – Cagliari. Przejdziemy się malowniczymi uliczkami Starego Miasta – Castello, zobaczymy średniowieczne wieże Torre dell’Elefate, znajdujący się tam pałac Palazzo Vicereggio czy najważniejszą w mieście świątynię Catedrale di Santa Maria Assunta. Wąskie, kręte i klimatyczne uliczki doprowadzą nas na taras Castione di Saint Remy z którego rozciąga się widok na zatokę Aniołów i Czarcie Siodło. Na placu Piazza Yenne oraz znajdującej się nieopodal marinie czas wolny na zakupy. Podczas powrotu do hotelu zatrzymamy się w punkcie widokowym Monte Urpino z niesamowitym widokiem na całe miasto, plażę i szmaragdowe morze.

  DZIEŃ 2 BARBAGIA, NAJWYŻSZE GÓRY SARDYNII, MIASTECZKO OLIENA

  Po śniadaniu przeniesiemy się do położonej w sercu wyspy krainy Barbagia. Przejedziemy przez najwyższe góry Sardynii, odwiedzimy górskie miasteczko Oliena by finalnie dojechać do doliny Valle di Lanaitho gdzie czekać na nas będzie sardyńska uczta u miejscowego gospodarza, dzięki której będziemy mieli możliwość nie tylko poznania miejscowych zwyczajów ale i skosztowania lokalnych przysmaków. Na nocleg zatrzymamy się w górskim miasteczku Baunei. (B/L/D)

  DZIEŃ 3 ALGHERO, ZAMEK W MIASTECZKU BOSA

  Po śniadaniu udamy się w północno – zachodnie rejony wybrzeża do Alghero. Podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem zwiedzimy Stare Miasto otoczone majestatycznymi murami obronnymi z 7 wieżami oraz grotę Neptuna. Miasto to z katalońskimi korzeniami zachwyci nas swoimi wąskimi uliczkami pełnymi sklepików z lokalnym rękodziełem oraz uroczym portem. Następnie udamy się do miasteczka Bosa w którym znajduje się średniowieczny zamek. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja.  (B/L/D)

  DZIEŃ 4 SZMARAGDOWE WYBRZEŻE, DEGUSTACJA WIN, PLAŻOWANIE

  Po śniadaniu udamy się na Costa Smeralda czyli Szmaragdowe Wybrzeże. W programie wycieczki Porto Cervo i znajdujący się tu kościół Stella Maris oraz stolica – Costa Smeralda. Udamy się na punkt widokowy z którego w pełni będzie można zachwycić się panoramą Szmaragdowego Wybrzeża i wyspami Archipelagu La Maddana. Czeka nas również zwiedzanie i degustacja w jednej z lokalnych winnic. Znajdziemy też chwilę na relaks na jednej z plaż – Capriccioli lub Long Beach Liscia Ruja. Na nocleg udamy się do zaprzyjaźnionych gospodarzy gdzie po raz kolejny będziemy mieli możliwość skosztowania sardyńskiej kuchni. (B/L/D)

  DZIEŃ 5 CAŁODNIOWY REJS NA KORSYKĘ

  Po śniadaniu transfer do portu w Santa Teresa di Gallura skąd udamy się w rejs na Korsykę. Czeka nas całodniowa wycieczka z polskim przewodnikiem. Przybijamy do portu w Bonifaccio – zwiedzimy dziewiętnastowieczne miasteczko pełne krętych niczym labirynt uliczek i pałacyków. Kolejką udamy się na górę cytadeli do Starego Miasta. To w tej części wyspy mieszkał Napoleon Bonaparte gdy próbował podbić Sardynię. Zobaczymy znajdujący się na klifie Cmentarz Morski, pobliskie kościoły – Św. Marie Majeure, Jana Chrzciciela i malutki kościółek Św. Rocha. W porze obiadowej możliwość udania się do jednej z okolicznych restauracji na słynne ostrygi “Moules alla Bonifacienne” lub nadziewanego bakłażana.  Po obiedzie spacer po porcie. Powrót wieczorem. (B/L/D)

  DZIEŃ 6 - 10 WYPOCZYNEK NA RAJSKICH PLAŻACH

  Dni przeznaczone na wypoczynek na bajecznych plażach z których słyną sardyńskie wybrzeża. Nocować będziemy w hotelu położonym przy plaży. Możliwość zamówienia transferów na okoliczne plaże. (B/L/D)

  DZIEŃ 11 TRANSFER DO CAGLIARI, PRZYLOT DO WARSZAWY

  Przejazd do Cagliari i transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.  (B)

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Cagliari – Warszawa
  • transfery lotniskowe
  • śniadania
  • noclegi w hotelach typu B&B i agroturystycznych podczas objazdu na wyspie oraz w hotelu 3* w Olbia podczas wypoczynku
  • przejazdy klimatyzowanym pojazdem w trakcie objazdu wyspy
  • bilety na rejs na Korsykę
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika z licencją podczas 5 dni objazdowych oraz ostatniego dnia przy transferze na lotnisko do Cagliari
  • ubezpieczenie KL 100000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • wyżywienia na trasie poza śniadaniami (możliwość zamówienia obiadokolacji w klimatycznych miejscach i restauracjach wraz z napojami i winem dodatkowo ok. 35 EUR)
  • biletów wstępu do grot, muzeów i innych atrakcji
  • napiwków zwyczajowych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może ci się również spodobać