close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ISLANDIA

  — kraina lodu i ognia

  planowane terminy
  23.06.2024 — 02.07.2024 07.07.2024 — 16.07.2024
  11.08.2024 — 20.08.2024 01.09.2024 — 10.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

   

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z WARSZAWY

  Wylot z lotniska Chopina w Warszawie. Lądujemy w ​Keflaviku​, nieopodal w stolicy Islandii ​Reykjaviku​. Transfer do hotelu na nocleg.

  DZIEŃ 2 “ZŁOTY KRĄG” ISLANDII

  Wyruszamy na północ drogą ​“ring road”​, która prowadzi dookoła wyspy, by niespełna po 30 minutach odbijamy w głąb lądu. Tego dnia czekają na nas najpopularniejsze atrakcje jakie skrywa Islandia, tzw “Złoty Krąg”. Na początek odwiedzimy Thingvellir – najbliższe sercu miejsce pod względem historycznym, to właśnie tu narodziła się Islandzka demokracja już w 930 roku, czyli niespełna 60 lat od przybycia pierwszych osadników.

  Miejsce atrakcyjne nie tylko turystycznie, ale również dla geologów z całego świata, bo to właśnie w tu można zobaczyć na własne oczy szczelinę ryftową między dwoma płytami tektonicznymi. Dalej na trasie czeka na nas słynny gejzer Strokkur, strzelający wodą na 30 metrów oraz ​Złoty Wodospad – Gullfoss​, to właśnie od niego wywodzi się nazwa ​“Złoty Krąg”​. Jeszcze tego samego dnia przemierzymy widokową trasę dostępną tylko dla aut z napędem 4×4 międy drugim co do wielkości lodowcem na Islandii – Langjokull, a wulkanem tarczowym – Skjalbreid. Nocleg na półwyspie ​Snaefellsjokul​. (B)

  DZIEŃ 3 LODOWIEC SNAEFELLSJOKULL - ISLANDIA W PIGUŁCE

  Po śniadaniu przejazd widokową trasą dookoła lodowca Snaefellsjokull znanego z powieści Juliusza Verne’a “Podróż do wnętrza Ziemi”. Półwysep często nazywany jest ​Islandią w pigułce​, gdyż zwiedzając ten mały kawałek lądu ma się wrażenie, że skupia on w sobie wszystko to, co powinniśmy zobaczyć będąc na Islandii, czyli lodowce, rozległe pola lawowe, wodospady, klify bogate w ptactwo oraz źródła geotermalne. Nocleg w stolicy północnej Islandii – Akureyri. (B)

  DZIEŃ 4 INTERIOR, ŹRÓDŁA GEOTERMALNE

  Wykorzystujemy to, że posiadamy samochody z napędem 4×4 i wjeżdżamy wprost do interioru. Zmierzamy do ​Laugafell, ​tu znajdują się jedne z najbardziej klimatycznych gorących źródeł geotermalnych. Powrót na nocleg do Akureyri. (B)

  DZIEŃ 5 WULKAN HVERFJALL I URZEKAJĄCE GEJZERY

  Rano (fakultatywnie) możliwość rejsu po ​Morzu Grenlandzkim ​w celu obserwacji wielorybów – ok. 3 godziny. Następne kierujemy się na wschód w kierunku Myvatn po drodze zatrzymując się przy ​Godafoss – wodospadzie bogów​. Tego dnia wdrapiemy się jeszcze na wulkan Hverfjall, zobaczymy jedno z najpiękniejszych pól geotermalnych, będziemy mieli okazję wejść do czynnego wulkanu i poczuć zapach siarki i wodoru, a także zobaczyć pseudokratery. Nocleg w okolicy.

  Tereny przyległe do ​jeziora Myvatn to jakby rezerwat niesamowitych formacji skalnych. Udamy się na spacer i podglądanie ptaków. Przejedziemy przez tereny pełne urzekających gejzerów, gorących źródeł, oczek błotnych. Przejazd do wulkanu Krafla. Okolica pełna jest czarnych i czerwonych pól lawowych, gotujących się błotnych kałuży i pary wydobywającej się ujść kraterów. (B)

  DZIEŃ 6 WODOSPAD DETTIFOSS, FIORDY I MIASTECZKO SEYDISFJORDUR

  Przejazd do wschodnich fiordów (okolice Djupivogur). Jedziemy w stronę najpotężniejszego w Europie wodospadu ​Dettifoss ​urzekającego swoją potęgą i pięknem oraz zwiedzanie najpiękniejszego miasteczka na wyspie – Seydisfjordur​. Nocleg w okolicy Egilssataoir. (B)

  DZIEŃ 7 MALOWNICZE KRAJOBRAZY LODOWYCH GÓR

  Malowniczą trasą wyruszamy w stronę ​największego w Europie lodowca – Vatnajokull​. Podjeżdżamy do jednego z jęzorów lodowcowych. Fakultatywnie – możliwość udania się na spacer po lodowcu. Następnie przejazd w okolice ​laguny lodowcowej Jokulsarlon ​gdzie z brzegu widać lodowe góry. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wycieczki statkiem wokół gór lodowych. Nocleg na trasie w okolicach Vik. (B)

  DZIEŃ 8 KLIFY, WODOSPADY, GÓRY TĘCZOWE - BOGACTWO DZIKIEJ PRZYRODY ISLANDII

  Wyruszamy z miasteczka ​Vik ​z pięknymi czarnymi plażami i słupami skalnymi wynurzającymi się z oceanu. Okoliczne klify stanowią teren rozrodczy dla maskonurów. Zatrzymamy przy imponujących wodospadach Skogafoss i Seljalandsfoss. Kolejny raz wjedziemy na trasę, którą przemierzyć można jedynie samochodem z napędem 4×4. Przez islandzki interior zmierzamy w stronę Gór Tęczowych do miejscowości ​Landmannalaugar​. Nocleg w okolicy wulkanu Hekla, o którym legenda głosi że jest wrotami piekieł. (B)

  DZIEŃ 9 REYKJAVIK

  Po śniadaniu kierujemy się w stronę Reykjaviku doliną rzeki ​Tjorsa​. Zatrzymamy się przy wodospadach Haifoss (122 metry) i Hjalprafoss, oraz uroczym miejscu – Gjáin perełce islandzkiej natury. Zwiedzanie stolicy Islandii – Reykjaviku. Późnym wieczorem wylot do Polski. (B)

  DZIEŃ 10 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Reykjavik, Reykjavik – Warszawa
  • przejazdy samochodem z napędem 4×4
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie)
  • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach 3*** lub w przypadku braku miejsc w prywatnych apartamentach w pokojach dwuosobowych
  • transport promem, łodziami, jeepami, autobusem bądź mikrobusem
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 100000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń
  • zwyczajowych napiwków

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Chcesz z nami lecieć?

  Może ci się również spodobać