close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  SZWECJA ZIMĄ

  — wyprawa za koło podbiegunowe

  planowane terminy 08.12.2024 — 13.12.2024 12.01.2025 — 17.01.2025

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO SZWECJI

  Lot do Szwecji, w zależności od wybranych połączeń lotniczych. Lądujemy na lotnisku Lulea. Transfer do hotelu w centrum miasta i zakwaterowanie. Lulea to urocze, niewielkie miasto położone w północnej Szwecji.

  Dzień 2 SKUTERY ŚNIEŻNE I MIASTO-KOŚCIÓŁ GAMMELSTAD

  Po śniadaniu wsiadamy na skutery śnieżne. Podziwiamy niesamowite krajobrazy Laponii, jedziemy przez lasy, zamarznięte jeziora. Następnie udamy się w wizytą w Gammelstad. Gammelstad to składające się z przeszło 400 drewnianych domków, jedno z najlepiej zachowanych miast-kościołów w północnej Skandynawii, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budowano niegdyś tego typu osady, zaludnione jedynie w niedzielę i święta, dla wiernych którzy przez wzgląd na duże odległości bądź ciężkie warunki atmosferyczne mogli wrócić do domu dzień czy dwa później.

  (B)

  Dzień 3 ARCTIC CIRCLE TRAIN, KIRUNA I LODOWY HOTEL

  Dziś przesiadamy się do pociągu – ruszamy słynnym Arctic Circle Train. Zmieniający się za oknami krajobraz pozwala wczuć nam się w klimat surowej północy. Docieramy do Kiruna – uroczego miasteczka za kołem podbiegunowym, które rozwinęło się dzięki swoim bogatym złożą rudy żelaza. Zachwycająca okoliczna przyroda, uroczy drewniany kościół. Zwiedzanie słynnego lodowego hotelu w Jukkasjarvi i zakwaterowanie w jednym z “ciepłych” pokoi.

  (B)

   

  Fakultatywnie – możliwość zakwaterowania w jednym z “lodowych pokoi”. Pokoje są unikatowe, ręcznie rzeźbione przez artystów z całego świata (od 620 PLN).

  https://www.icehotel.com/hotel/rooms/cold-rooms/

  Dzień 4 PSIE ZAPRZĘGI, PARK NARODOWY ABISKO I POLOWANIE NA ZORZĄ POLARNĄ

  Rano udamy się na wyprawę psimi zaprzęgami.

   

  Fakultatywnie – możliwość udania się do pobliskiej osady zamieszkanej przez ludność Saamów. Samowie, rdzenni mieszkańcy Skandynawii, zamieszkują tereny północne obejmujące cztery państwa: Norwegię, Szwecję, Finlandię oraz Rosję (Półwysep Kolski), ok. 80 PLN.

   

  Następnie wyruszamy dalej na północ do Abisko. Nocleg w samym sercu parku. Wieczorem udamy się do Aurora Sky Station, stacji uważanej za jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania zorzy polarnej.

   

  Fakultatywnie – możliwość zjedzenia ekskluzywnej 4 daniowej kolacji w Aurora Sky Station (ok. 500 PLN)

  (B)

  Dzień 5 PARK NARODOWY ABISKO - RENIFERY I BIAŁE SZALEŃSTWO

  Park Narodowy Abisko jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych w szwedzkiej Laponii, zachwyca bogactwem swojej fauny i flory, surowością. Można spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, podróżować psim zaprzęgiem, po prostu wybrać się na spacer z użyciem rakiet śnieżnych bądź podziwiać magiczne otoczenie i renifery.

   

  Fakultatywnie – możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych bądź nart w ośrodku (mapa tras oraz wszelkie dodatkowe informacje zostaną udzielone przez personel sklepu). Możliwa również wycieczka z przewodnikiem do osady lokalnej ludności Samów (ok. 130 PLN) bądź wspinaczka po lodzie (ok. 280 PLN).

  (B)

  Dzień 6 TRANSFER NA LOTNISKO, POWRÓT DO KRAJU

  Transfer na lotnisko, w zależności od dostępności i rozkładu lotów, do Kiruna bądź pobliskiego norweskiego Narwik i powrót do kraju.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Szwecja – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • bilety pociągowe,
  • 2 noce – zakwaterowanie w hotelach 3*** / 4**** w pokojach dwuosobowych, 1 noc – zakwaterowanie w “ciepłym” pokoju typu standard w Icehotel, 2 noce na terenie Parku Narodowego – zakwaterowanie w Abisko Mountain Station,  
  • śniadania na całości trasy,
  • usługi lokalnych przewodników i ich opiekę podczas aktywności,
  • wyprawa skuterami śnieżnymi,
  • wycieczka z przewodnikiem do Gammelstad,
  • przejazd psim zaprzęgiem,
  • nocna wizyta w Stacji Obserwacji Zorzy Polarnej,
  • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,
  • podatek VAT

  Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • podczas aktywności i wycieczek z przewodnikiem mogą Państwo zostać dołączeni do większej grupy. Szacowana wielkość grupy od 4-12 osób
  • na życzenie grupy, istnieje możliwość organizacji wyjazdu z pilotem

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Podoba Ci się?

  Może Ci się również spodobać: