zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Tanzania z wypoczynkiem na Zanzibarze

— podróż przez zachwycające parki narodowe i wypoczynek

planowana data 14.01.2023 — 25.01.2023
planowane terminy
11.02.2023 — 22.02.2023
01.07.2023 — 12.07.2023 02.09.2023 — 13.09.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT DO TANZANII

Wylot z Warszawy do Tanzanii przez jeden z  portów przesiadkowych. Wieczorny przylot na lotnisko Kilimandżaro. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2 PARK NARODOWY TARANGIRE

Przejazd do Parku Narodowego Tarangire – zaczynamy przygodę z afrykańskim safari. Park mimo małej powierzchni uchodzi za jeden z najbardziej różnorodnych pod względem różnorodności flory i fauny. Słynie przede wszystkim z możliwości obserwacji całych rodzin słoni oraz występujących tu baobabów afrykańskich. Będziemy mogli również zobaczyć m.in. lwy, gazele, gepardy, zebry i żyrafy.  Przejazd na kolację i zakwaterowanie w okolicy parku. Noclegi w stylu glamping (rodzaj samowystarczalnych luksusowych namiotów z łóżkiem. Na zdjęciu na dole przykład).

(B/L/D)

Dzień 3 - 4 PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO SERENGETI. SAFARI

Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Serengeti – jednego z największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Ze względu na swoją różnorodność park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tu możemy spotkać przedstawicieli Wielkiej Piątki – lwy, bawoły, nosorożce, słonie, lamparty. 

Pobudka w samym sercu bezkresnej równiny. Wyruszamy na całodzienne safari. Podziwiamy krajobraz będący doskonale znany wszystkim z „Króla Lwa” – to właśnie równiny tego parku były inspiracją dla twórców popularnego filmu. Ilość czasu, którą dysponujemy, przy odrobinie szczęścia, umożliwia nam zobaczenie polujących kotów (lwów, gepardów, lampartów) – dla jednych fascynujący, dla innych przerażający spektakl. To jedna z kluczowych atrakcji Serengeti. Dwa noclegi umożliwią nam również przemieszczenie się w głębsze partie parku co, przy sprzyjających okolicznościach, da nam szansę na obserwację grup antylop migrujących w kierunku granicy z Kenią.   

Noclegi w samym sercu parku. W nocy przy naszych lodgach mogą przemieszczać się zwierzęta (w tym lwy). Nocne wyjścia w celu obserwacji zwierząt są dozwolone tylko w obecności uzbrojonego Masaja. 

(B/L/D)

Dzień 5 PORANNE SAFARI W PARKU SERENGETI I PRZEJAZD DO KRATERU WULKANU NGORONGORO

Po śniadaniu poranne safari w Serengeti. Następnie transfer w kierunku Ngorongoro. To największa na świecie kaldera, która powstała na skutek zapadnięcia się wielkiego wulkanu. Możemy tu również spotkać całą Wielką Piątkę. 

Nocujemy na obrzeżach krateru na campingu. Noce są tu chłodne i rześkie, ale te drobne niedogodności rekompensuje częsta obecność przechadzających się między namiotami zebr, bawołów, a przy odrobinie szczęścia, także słoni. 

(B/L/D)

Dzień 6 KRATER NGORONGORO. ARUSHA

Po śniadaniu rozpoczynamy safari na obrzeżach słynnego krateru Ngorongoro. Tego dnia mamy szansę na zobaczenie panoramy rozciągającej się z krawędzi krateru na jego wnętrze. Ściskamy kciuki za jak najlepszą pogodę – widok rozciągający się z obrzeży krateru to jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych panoram Afryki Wschodniej. Przemieszczamy się w kierunku Arusha na nocleg do hotelu. Wieczorne podsumowania i wymiana wrażeń w lokalnym barze.

(B/L/D)

Dzień 7 PRZELOT NA ZANZIBAR

Poranny spacer, zakup pamiątek. Fakultatywnie zależnie od połączenia lotniczego wycieczka kajakiem na jeziorze Duluti lub wizyta na polskim cmentarzu w Tengeru.  Żegnamy się z kontynentalną częścią Tanzanii. Transfer na lotnisko i lot na Zanzibar. Zwiedzanie zabytkowego Stone Town wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie wizyta na Food Market na Forodhani. Uliczki Kamiennego Miasta są tak wąskie, że można poruszać się nimi tylko pieszo. Miasto jest wyszukaną mieszanką kultur – arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej. Nocleg w hotelu w Stone Town. 

Zależnie od połączenia lotniczego możliwe zwiedzanie miasta następnego dnia.

(B)

Dni 8 - 10 WYPOCZYNEK NA RAJSKICH PLAŻACH ZANZIBARU

Przejazd i zakwaterowanie w bungalowach tuż przy plaży na trzy noce. Zanzibar słynie z rajskich, piaszczystych plaż  i szmaragdowych wód oceanu skrywających barwne rafy koralowe. Czas na odpoczynek. Możliwość uprawiania sportów wodnych, poznawania kultury, smakowania kuchni suahili. Zanzibar to również gościnni mieszkańcy, zachwycający wszechobecny aromat gałki muszkatołowej, goździków, wanilii czy cynamonu, z których upraw słynie. 

(B)

 

Zakwaterowanie w hotelu: https://zanzibarsunrise.com/bungalows

 

Możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych: 

 

 • Wizyta na farmie przypraw. Zanzibar zwany jest również Wyspą Przypraw. Znajdują się tu liczne plantacje goździków, gałki muszkatołowej, wanilii, trawy cytrynowej czy pieprzu. Poznamy sposób ich uprawy i zastosowanie oraz będziemy mogli zakupić cenne przyprawy,
 • Wycieczka na  Prison Island,
 • Rejs łodzią lub wycieczka na rafę koralową z możliwością snorkelingu,
 • Park Narodowy Jozani, 

Dzień 11 POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

Rano czas wolny. Plażowanie, zakupy pamiątek i ostatnie spacery po rajskiej wyspie. Po południu transfer na lotnisko. Wylot przez port tranzytowy do Polski.

(B)

Dzień 12 LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Kilimandżaro, Kilimandżaro – Zanzibar, Zanzibar – Warszawa,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub lunchbox, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach, glampingach (eleganckie lodge namiotowe, 1    dobry camping)  – na terenie parków narodowych, w bungalowach na Zanzibarze, 
 • przejazdy minibusem, samochodami 4×4 podczas safari,   
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • opłaty płatnej na miejscu obejmującej wstępy do parków narodowych i pozwolenia 516 USD. Opłaty są bardzo drogie dlatego poniżej wyszczególnione zostały części składowe (wstęp do Parku Narodowego Tarangire 54 USD, wstęp do Parku Narodowego Serengeti 71×2 dni = 142 USD, przejazd przez Serengeti 71x2dni = 142 USD, Ngorongoro krater tranzyt  71 USD, krater wjazd 71 USD, Ngorongoro krater wstęp 71 USD, opłata rządowa 36 USD),
 • opłaty od osoby za przejazd samochodu przez tereny Parków Narodowych 67 USD,

Dodatkowo:

 • opłaty za wizę – 50 USD,
 • zwyczajowych napiwków – 60 USD
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze,
 • zalecana ochrona przeciwmalaryczna,
 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: