close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  UGANDA

  — NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

  planowane terminy 27.12.2024 — 06.01.2025 09.02.2025 — 18.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO UGANDY

  Wylot do Ugandy przez jeden europejski port przesiadkowy. Przylot późnym wieczorem. Transfer na nocleg w Entebbe.

  Dzień 2 ZIWA RHINO SANCTUARY

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku największego rezerwatu przyrody w Ugandzie – Parku Narodowego Wodospadu Murchisona. Po drodze, przystanek na odpoczynek i spacer po sanktuarium Ziwa Rhino, który powstał w celu odrodzenia w Ugandzie zagrożonego wyginięciem gatunku białego nosorożca. Lunch w restauracji na terenie parku. Kontynuacja podróży. Pod wieczór przyjazd do Parku Narodowego Wodospadu Murchisona. Zakwaterowanie w lodgach. Odpoczynek po podróży, kolacja i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 3 PARK NARODOWY WODOSPADU MURCHISONA

  Po śniadaniu wyjazd na poranne safari, eksploracja sawanny w delcie Nilu nad Jeziorem Alberta. Wypatrywanie słoni, lwów, bawołów, żyraf, hien cętkowanych i bardzo rzadkich lampartów. Powrót do lodgy na lunch. Po południu wyprawa łodzią wzdłuż brzegów Nilu do wodospadu Murchisona. Możliwość obserwacji fauny zamieszkującej rzekę – hipopotamów, krokodyli, afrykańskich orłów, pelikanów i wielu innych gatunków. Dojście pieszo do szczytu wodospadu. Czas na sesje fotograficzne malowniczych kaskad. Powrót do lodgy na kolację i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 4 TREKKING DO SZYMPANSÓW W LESIE BUDONGO

  Po śniadaniu, wcześnie rano przejazd do Lasu Budongo. Trekking w lesie tropikalnym i spotkanie z szympansami w ich naturalnym środowisku. Obszar ten jest także domem wielu innych ssaków naczelnych. Lunch na terenie parku. Po południu możliwość wzięcia udziału w działalności kulturalnej przygotowanej przez pracujących w lesie przewodników. Doskonała okazja do interakcji z lokalną społecznością i przyjrzenia się jak wygląda ich życie. Powrót na kolację i nocleg do lodgy. (B/L/D)

  Dzień 5 PRZEJAZD Z BUGOMA DO PARKU NARODOWEGO KRÓLOWEJ ELŻBIETY

  Po śniadaniu spacer po lesie Bugoma, który jest domem szympansów i ugandyjskich mangabeów. Możliwość wsparcia inicjatywy pozyskiwania funduszy na rzecz ochrony lasu – “Chimpanzee go!”. Następnie przejazd pośród zapierających dech w piersiach widoków w kierunku Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Droga poprowadzi wzdłuż pasma górskiego Rwenzori do miasta Kasese. Po drodze postój na lunch. Przyjazd do lodgy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (B/L/D)

  Dzień 6 PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY

  Wcześnie rano safari wzdłuż brzegów Jeziora George. Wypatrywanie lwów, słoni, bawołów, hien i lampartów. Park Narodowy Królowej Elżbiety obfituje w wyjątkowe krajobrazy i widoki na jeziora kraterowe i dolinę Rift Albertine. Później wyprawa łodzią na ekscytujące wodne safari wzdłuż kanału Kazinga. Stanowi on naturalny wodopój dla bawołów i słoni, a także dom dla hipopotamów. Lunch w trakcie safari. Po południu krótki transfer do innego sektoru parku – Ishasha, gdzie zjemy kolację i przenocujemy w lodgach. (B/L/D)

  Dzień 7 ISHASHA - PARK NARODOWY LASU BWINDI

  Po śniadaniu fotograficzne safari po obszarze Ishasha w poszukiwaniu wspinających się na drzewa lwów. Lunch w drodze do Parku Narodowego Bwindi. Przyjazd do lodgy pod wieczór, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (B/L/D)

  Dzień 8 NA TROPIE GORYLI GÓRSKICH

  Wcześnie rano w towarzystwie strażników parku wyprawa do lasu tropikalnego Bwindi w poszukiwaniu goryli górskich. Park jest domem dla około 420 osobników, co stanowi połowę ich całej populacji. Po zlokalizowaniu goryli czas na obserwację tych niesamowitych naczelnych. Lunch na terenie parku. Powrót do lodgy na kolację i nocleg.  (B/L/D)

  Dzień 9 POWRÓT DO ENTEBBE

  Po śniadaniu wyjazd do Entebbe (fakultatywnie możliwość przelotu). Po drodze postój na lunch. Przyjazd na lotnisko. Wylot do Europy. (B/L)

  Dzień 10 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Europy. Przesiadka i lot do Polski. Zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Entebbe – Warszawa
  • transfery lotniskowe
  • przejazdy lądowe jeepem 4×4, wyprawy łodzią
  • wyżywienie zgodnie z programem (B-śniadania, L-lunch, D-dinner)
  • zakwaterowanie w lodgach, w pokojach dwuosobowych
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • wizy: 50 USD (płatna na lotnisku, lub do wyrobienia on-line przed wyjazdem)
  • pozwolenia na trekking do goryli: 600 USD
  • dopłaty do pokoju 1 osobowego: 290 USD
  • napojów do posiłków
  • napiwków

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • zalecana ochrona przeciwmalaryczna

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: