close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Ameryka Centralna

  — kolonialne miasta, kolebka kultury Majów i dzika przyroda

  planowane terminy 16.11.2024 — 02.12.2024 31.03.2025 — 16.04.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO PANAMY

  Wylot z Polski przez jeden z portów przesiadkowych do Panamy. Transfer do hotelu, nocleg w Panama City.

  Dzień 2 PANAMA CITY

  Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Panama City. Nowoczesna dzielnica miasta, wizyta na Starym Mieście (Casco Viejo). Przejazd do śluz Miraflores na Kanale Panamskim. Obserwacja przeprawy statków pokonujących przesmyk panamski. Wizyta w muzeum poświęconym budowie Kanału. Powrót do miasta. (B)

  Dzień 3 PARK NARODOWY CHAGRES I INDIANIE EMBERA

  Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Chagres chroniącego dziewicze obszary lasu tropikalnego. W czasie wizyty w parku przesiądziemy się do klasycznych łódek – piróg i popłyniemy do wioski Indian Embera. Powrót na nocleg do Panama City. (B)

  Dzień 4 WULKAN POAS W KOSTARYCE

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Kostaryki San Jose. Po przylocie przejazd przez plantacje kawy, kwiatów i bananów w górę do jednego z najbardziej aktywnych w Kostaryce wulkanu Poas, którego najwyższy punkt położony jest na 2708 m. n.p.m. (o ile aktywność wulkanu pozwoli na dojazd). Dojazd do wysoko położonego parkingu i krótki spacer do krawędzi krateru, skąd zobaczymy jezioro kraterowe oraz różnokolorowe zjawiska geotermalne. Po zjeździe lunch przy malowniczych wodospadach La Paz. Wizyta w ogrodzie motyli, terrariach z gadami i płazami oraz awiarium. (B/L)

  Dzień 5 PARK NARODOWY TORTUGUERO

  Wyjazd na wschód przez las deszczowy parku narodowego Braulio Carillo do miejscowości La Pavona, w której przesiadamy się na małą łódź. Przepięknymi kanałami i przesmykami wodnymi eksplorujemy najbardziej różnorodny, egzotyczny i dziki z kostarykańskich parków narodowych – Tortugero. Docieramy na wybrzeże Morza Karaibskiego do położonej w sercu parku eco-lodge. (B/L/D)

  Dzień 6 EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA PARKU NARODOWEGO TORTUGUERO I GORĄCE ŹRÓDŁA

  Przed śniadaniem udajemy się na wodne safari w wąskich kanałach parku Tortugero. Wypatrywanie kajmanów oraz małp, leniwców, wyder rzecznych, iguan, jaszczurek, niezwykle kolorowych żab, wydzielających toksyczne substancje w celu obrony przed drapieżnikami oraz ponad 320 gatunków ptaków. Po śniadaniu dalsza część zwiedzania z wody, wizyta na plantacji bananów. W dalszej części dnia przejazd w okolice miasteczka La Fortuna. Po południu będziemy relaksować się w gorących wulkanicznych źródłach Tabacon Grand Spa Thermal Resort. Po kąpieli w naturalnej scenerii wodospadów, kaskad, strumyczków i małych basenów kolacja w formie bufetu na terenie spa. Nocleg w La Fortuna. (B/L/D)

  Dzień 7 GRANADA

  Po śniadaniu przejazd na granicę i przejeżdżamy do Nikaragui. Postoje fotograficzne w “białych wioskach” z widokami na jezioro i wulkany. Przejazd do zabytkowego miasta Granada. Podziwianie przyrody podczas wycieczki łódką pośród wysepek i kanałów jeziora. Wieczorny spacer po mieście i nocleg w Granadzie. (B)

  Dzień 8 AKTYWNY WULKAN MASAYA

  Przejazd do jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w Ameryce Łacińskiej – wulkanu Masaya z dymiącym kraterem Santiago w roli głównej. Przejazd do zabytkowego miasta Leon, spacer po mieście i wizyta w Katedrze. Nocleg w Leon. (B)

  Dzień 9 KOLONIALNE SUCHITOTO

  Przejazd do Potosi. Formalności graniczne i przesiadka na łódź, którą w pięknej scenerii przeprawiamy się łodzią przez zatokę Fonseca do Salwadoru.  Malowniczymi drogami docieramy do Suchitoto – małego kolonialnego miasteczka w górzystej części Salwadoru. Zwiedzanie miasteczka. Nocleg w Suchitoto. (B)

  Dzień 10 RUTA DE LAS FLORES I COPAN

  Przejazd malowniczą drogą Ruta de las Flores, która w tym okresie powinna być pełna kwitnących kwiatów.  Postoje widokowe na góry i wulkany. Po południu przejazd na nocleg do Copan w Hondurasie. (B)

  Dzień 11 RUINY COPAN

  Od rana zwiedzanie ruin jednego z najważniejszych ośrodków Majów – Copan na terenie dzisiejszego Hondurasu. Po południu przejazd przez interior gwatemalski. Nocleg w Rio Dulce. (B)

  Dzień 12 PIRAMIDY TIKAL

  Przejazd do Flores. Zwiedzanie najpiękniejszych ruin w Ameryce Centralnej – dawne miasto Majów Tikal. Ogromny kompleks budowli, piramid położony jest wśród dziewiczej dżungli pełnej ptaków i zwierząt. Nocleg na pełnej uroku wyspie Flores(B)

  Dzień 13 JEZIORO ATITLAN W GWATEMALI

  Poranny przelot z Flores do Guatemala City. Przejazd przez malowniczą prowincję nad jezioro  Atitlan. Rejs po jeziorze, wizyta na lokalnych targach, zwiedzanie wiosek indiańskich m.in, San Juan La Laguna. Nocleg w Panajachel(B)

  Dzień 14 NAJSŁYNNIEJSZY TARG W CHICHICASTENANGO

  Przejazd do Chichicastenango na tradycyjne targowisko, na które zjeżdżają się lokalni sprzedawcy z regionu. Wizyta w lokalnych kościołach, które łączą tradycje katolickie z lokalnymi wierzeniami. Po południu przejazd do Antigua i nocleg. (B)

  Dzień 15 ANTIGUA - PEREŁKA GWATEMALI

  Zwiedzanie zabytkowego miasta UNESCO Antigua. Spacer kolonialnymi uliczkami miasta. Wizyta w Muzeum Santo Domingo oraz Kościele La Merced. Czas wolny na zakupy ostatnich pamiątek przed wylotem do Polski. Nocleg w Antigua. (B)

  Dzień 16 WYLOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko w Guatemala City. Wylot do Europy. (B)

  Dzień 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • Warszawa – Panama City – San Jose; Guatemala City – Warszawa,
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w 4****, 3*** hotelach,  eco-lodge w parku narodowym Tortugero,
  • przejazdy prywatnymi autobusami / minibusami na całej trasie,
  • przeprawa łodzią z Nikaragui do Salwadoru,
  • przelot wewnętrzny w Flores-Guatemala City,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
  • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika,
  • opiekę miejscowych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna – KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu za część świadczeń (m.in. za bilety wstępów do miejsc wymienionych w programie, opłat granicznych, wjazdowych i wyjazdowych) – 300 USD
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego (cena na zapytanie)
  • napiwków dla miejscowych przewodników i kierowców – ok. 70 USD

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: