zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

WSCHODNIE USA I KANADA

— stany założycielskie (trasa nr 1)

planowane terminy
29.04.2023 — 12.05.2023 07.06.2023 — 21.06.2023
08.07.2023 — 22.07.2023 26.08.2023 — 09.09.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT DO NOWEGO JORKU

Wylot z Warszawy do Nowego Jorku. Przylot i transfer do hotelu w godzinach popołudniowych (w zależności od połączenia). Dla chętnych krótszy lub dłuższy spacer po mieście. Nocleg na Manhattanie.

Dzień 2 NOWY JORK - STATUA WOLNOŚCI, WALL STREET I WORLD TRADE CENTER

Eksplorujemy miasto. Odwiedzamy znane atrakcje, takie jak: jak Statua Wolności, Wall Street, Chinatown, Most Brookliński, okolice One World Trade Center (wjazd na punkt widokowy), Grand Central Station, Central Park itd. Nocleg.

Dzień 3 SPACER PO NOWYM JORKU - SOHO, HIGH LINE PARK

Spacery po zakamarkach dzielnic Village, SoHo, Tribeca czy ostatnio bardzo modnego High Line Park i wiele więcej. Zwiedzanie realizujemy metrem i pieszo. Wieczorem wyruszamy na północ do Connecticut. Nocleg.

Dzień 4 BOSTON - STATE HOUSE, PARK STREET CHURCH

Zwiedzanie muzeum marynarki wojennej w Groton z najstarszym atomowym okrętem podwodnym. Przez Newport – modne miasto elit w Rhode Island, dojazd do stanu Massachusetts,  gdzie dotarli pierwsi “Pielgrzymi”. Spacer Szlakiem Wolności – historyczną częścią Bostonu, gdzie narodziła się idea niepodległości, a akt sprzeciwu zwany “bostońską herbatką” stał się symbolem początku walki z Anglią: State House, Park Street Church, Old South Meeting House, Old State House – miejsce odczytania Deklaracji Niepodległości. Krótka przeprawa promem do Charleston Navy Yard, gdzie przycumowany jest najstarszy pływający okręt wojenny USS Constitution. Przejazd metrem do Cambridge na Uniwersytet Harvarda. Nocleg za Bostonem.

Dzień 5 GÓRY BIAŁE W APPALACHACH I QUEBEC

Przejazd przez łagodne Góry Białe w Appalachach jest szansą podpatrzenia jak żyje amerykańska prowincja. Spacery, podziwianie charakterystycznych krytych mostów i czas na spokojną konsumpcję steka. Przejazd do Quebecu – francuskojęzycznej prowincji Kanady. Nocleg w samej stolicy – Quebec City.

Dzień 6 QUEBEC CITY - CHATEAU FRONTENAC, BAZYLIKA NOTRE-DAME DE QUEBEC I SPACER PO MONTREALU

Uznane za najpiękniejsze miasto Kanady i  wpisane na listę UNESCO. Spacer po starówce oraz nad rzeką Św. Wawrzyńca: Chateau Frontenac – symbol miasta, plac d’Armes, bazylika Notre-Dame de Quebec, Tarasy Dufferina. Wjazd na platformę widokową, gdzie podziwiamy panoramę miasta, a następnie przejazd nad widowiskowy wodospad Montmorency. Przejazd do Montrealu. Nocny spacer na Mount Royal – wzgórze wtapiające się w drapacze chmur w samym sercu miasta. Nocleg.

Dzień 7 MONTREAL - PLAC D’ARMES, BAZYLIKA I ORATORIUM ŚW. JÓZEFA

Zwiedzanie Montrealu: starówka z placem d’Armes, bazylika Notre Dame – najbardziej znany kościół w Kanadzie, plac Jacques-Cartier z portem, centrum, Oratorium Św. Józefa, centrum olimpijskie. Wyjazd do Ottawy na nocleg. W sezonie letnim możliwość obejrzenia wieczornego pokazu światło i dźwięk. Nocleg.

Dzień 8 OTTAWA, PACHNĄCA ŻYWICĄ DROGA DO TORONTO

W stolicy skupiamy się na dumie kraju – imponującym parlamencie, który zwiedzamy w środku. Przed wyjazdem przechodzimy przez ByWard Market, po czym przejazd do Toronto okrężną drogą aby sprawdzić czy rzeczywiście Kanada pachnie żywicą…. Przejazd przez Algonquin Provincial Park oraz wioskę Wilno gdzie od XIX wieku osiedlali się imigranci z Kaszub i do dzisiaj w rejonie żyją ich potomkowie. Przejazd na nocleg do Toronto.

Dzień 9 TORONTO - CN TOWER, WODOSPAD NIAGARA

Zaczynamy od imponującego centrum z drapaczami chmur. Wjazd na CN Tower i podziwianie Skydome (jeden z pierwszych obiektów z zamykanym dachem, obecnie znany jako Roger Center) z lotu ptaka. Samochodem i pieszo oglądamy miasto, a następnie przejazd nad pobliski wodospad Niagara. Mimo, że kojarzy nam się jako atrakcja amerykańska zwiedzamy go od strony kanadyjskiej. Kultowa atrakcja czyli rejs słynnym statkiem „Maid of the Mist” pod sam wodospad. Spacer bulwarem wzdłuż rzeki pod główny spad wody i podziwianie atrakcji nocą. Nocleg.

Dzień 10 ZABYTKI NIAGARA ON THE LAKE I JEZIORA FINGER LAKES

Przejazd wzdłuż rzeki przez winnice i piękne domostwa do zabytkowej Niagara on the Lake, gdzie stacjonowali kiedyś w obozie “Kościuszko” polscy żołnierze późniejszej Błękitnej Armii generała Hallera. Przekraczamy granicę i przez Buffalo, Syracuse docieramy w rejon pięknych jezior – Finger Lakes oraz Uniwersytet Cornella w Ithace.

Dzień 11 WIECZORNY SPACER PO WASZYNGTONIE

Przejazd przez Pensylwanię i Maryland do samego Waszyngtonu. Zakwaterowanie w hotelu i przejazd na zwiedzanie stolicy, która wieczorem prezentuje się szczególnie wyjątkowo. Spacer do Lincoln Memorial oraz pomników wojennych w Korei i Wietnamie. Nocleg.  

Dzień 12 WASZYNGTON - BIAŁY DOM I CMENTARZ WOJSKOWY ARLINGTON

Za dnia dalsze zwiedzanie miasta: Kongres (w miarę możliwości wchodzimy do środka, a nawet oglądamy Izbę Reprezentantów lub Senat), Biblioteka Kongresu i spacer pod Obelisk Waszyngtona. Przejazd na cmentarz Arlington oraz  pod Iwo Jima Memorial. Udajemy się na północ. Nocleg w hrabstwie Lancaster – zamieszkiwanego przez Amiszów.

Dzień 13 FILADELFIA - KOLEBKA STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Niespieszny przejazd wiejskimi terenami Pensylwanii do Filadelfii – kolebki Stanów Zjednoczonych. Spacer wśród zabudowy pamiętającej podpisanie Deklaracji Niepodległości, Konstytucji oraz obrady Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wieczorny wyjazd w kierunku Nowego Jorku. Nocleg na trasie.

Dzień 14 WYLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 15 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy.

OPCJA MIAMI BEACH OPCJA MIAMI BEACH

DZIEŃ 14. PRZELOT DO MIAMI, RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

Transfer na lotnisko. Wylot do Miami. Przylot i transfer do hotelu na Miami Beach. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

DZIEŃ 15. PARK NARODOWY EVERGLADES I RELAKS NA PLAŻY

Wypoczynek w Miami. Fakultatywnie możliwość uczestnictwa w półdniowej wycieczce do Parku Narodowego Everglades. Podglądanie aligatorów i ptactwa, wycieczka łodziami “airboats”. Nocleg.

 

DZIEŃ 16. CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH IM. KENNEDY’EGO

Wypoczynek w Miami. Fakultatywnie możliwość uczestnictwa w całodziennej wycieczce do Kennedy Space Center – centrum lotów kosmicznych. Podziwianie rakiet, promu kosmicznego Atlantis, teleskopu Hubbla i innych artefaktów związanych z misjami kosmicznymi. Nocleg.

 

DZIEŃ 17. ŁAŃCUCH PIASZCZYSTYCH WYSEPEK FLORIDA KEYS

Wypoczynek w Miami. Fakultatywnie możliwość uczestnictwa w całodziennej wycieczce na wyspę Key West, położoną na archipelagu Florida Keys i oddaloną niespełna 170 km od kubańskiej Hawany. Niespieszny spacer po wyspie z karaibskim klimatem, wizyta w domu Ernesta Hemingwaya i lokalnych barach. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

 

DZIEŃ 18. OSTATNIE CHWILE W MIAMI, WYLOT DO POLSKI

Ostatnie chwile wypoczynku w Miami, a następnie wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

 

DZIEŃ 19. PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Nowy Jork, Nowy Jork – Warszawa
 • transfery lotniskowe,
 • śniadania na części trasy, pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy minibusem,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 400 USD
 • zwyczajowych napiwków
 • opłaty za wizy do USA i kosztów jej uzyskania
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

Uwagi

 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
 • inne terminy na zapytanie,
 • opcja Floryda + 750 USD

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami zobaczyć USA?

Może Ci się również spodobać: