close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ARGENTYNA, CHILE I WYSPA WIELKANOCNA

  — PATAGONIA, PUSTYNIA ATAKAMA, WYSPA WIELKANOCNA

  planowana data 09.11.2024 — 27.11.2024
  planowane terminy 02.02.2025 — 20.02.2025 15.02.2025 — 05.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO ARGENTYNY

  Zbiórka na lotnisku. Wylot do Argentyny.

  Dzień 2 BUENOS AIRES - ZWIEDZANIE STOLICY ARGENTYNY

  Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie stolicy, m.in. obelisk przy szerokiej Avenida 9 de Julio, Katedra Metropolitalna, główny plac miasta – Plaza de Mayo, San Telmo – dzielnica tanga, La Boca z kolorowymi uliczkami, stadion Boca Juniors, na którym grał słynny Maradona. 

  Fakultatywnie – kolacja wraz z pokazem tango w jednej z tutejszych kultowych restauracji, ok. 75 USD

  Dzień 3 BUENOS AIRES - WINO, STEKI I TANGO

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Argentyny. Spacery wśród kolonialnych zabudowań, wyśmienita kuchnia i szalone nocne życie. Buenos Aires to przepełnione energią, dynamiczne miasto uznawane za światową stolicę tanga

  (B)

   

  Fakultatywnie – całodniowa wycieczka:

  • URUGWAJ – COLONIA DEL SACRAMENTO

  Korzystając z wodolotów przepłyniemy na drugą stronę zatoki do urugwajskiego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Colonia del Sacramento. Spacer po urokliwych wybrukowanych uliczkach miasta. Cena, ok: 125 USD

  • LUJAN I TRADYCYJNE ARGENTYŃSKIE RANCHO 

  Wyjazd poza miasto do sanktuarium maryjnego w Lujan. Zwiedzanie bazyliki Matki Bożej, patronki Argentyny. Dalej przejazd na tradycyjne argentyńskie rancho – “estancia”. Przejazdy powozami konnymi, pokaz umiejętności miejscowych kowbojów “gauchos”, tradycyjne BBQ z wołowiny i innych przysmaków. Po południu powrót do Buenos Aires. Cena, ok: 75-105 USD za samą estancię, 105-135 USD estancia + Lujan, 40 USD – samo Lujan.

  Dzień 4 USHUAIA - LOT NA KONIEC ŚWIATA

  Rano transfer na lotnisko i przelot na Koniec Świata do Ushuaia. Położone na Ziemi Ognistej Ushuaia jest najdalej na południe wysuniętym miastem na świecie i określane mianem Południowego Końca Świata). Przejazd do Parku Narodowego Tierra del Fuego

  Spokój, cisza, majestatyczne góry i urzekające rzeki, doliny i jeziora. Nocleg w Ushuaia. 

  (B)

  Dzień 5 USHUAIA - REJS PO KANALE BEAGLE: PINGWINY I LWY MORSKIE

  Rejs po Kanale Beagle. Będziemy podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej. Wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Kontynuując podróż dotrzemy do wyspy, zamieszkiwanej przez pingwiny. Przejazd na lotnisko i lot do El Calafate. Nocleg.

  (B)

  Dzień 6 PATAGONIA - EL CALAFATE I LODOWIEC PERITO MORENO

  El Calafate, miasto w Patagonii położone na południowym brzegu jeziora Lago Argentino. Przejazd do “cielącego się”, słynnego lodowca Perito Moreno na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Perito Moreno jest jednym z najszybciej rozrastającym się lodowcem świata, ze względu na stałe zasilanie śniegiem z Andów. Spacery i liczne punkty widokowe. Wieczorem spacer po centrum miasta. Nocleg w El Calafate.

  (B)

   

  Fakultatywnie – rejs łódką, który pozwala podpłynąć pod samą ścianę lodowca

  Dzień 7 CHILE - PUERTO NATALES

  Przejazd rejsowym autobusem do Puerto Natales. Przemierzymy patagońskie pustkowia jadąc odcinkiem słynnej Ruta 40 – jednej z najdłuższych dróg na świecie – liczącej ok 5 tys. km.  Na nocleg zatrzymujemy się w Puerto Natales – kolorowym miasteczku, które stanowi bazę wypadową do parku. Wieczorem czas na spacery po mieście, wino i stek. 

  (B)

  Dzień 8 PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Ruszymy w trasę po najbardziej malowniczych zakątkach wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO parku Torres del Paine. Szereg punktów widokowych i liczne postoje fotograficzne, spacer do liczącego ok 15 metrów wodospadu Salto Grande.

  (B)

  Dzień 9 PUNTA ARENAS I CIEŚNINA MAGELLANA

  Przejazd na południe. Przystanki na widoki i dojazd do Punta Arenas. To kolorowe i największe miasto regionu położonego nad Cieśniną Magellana. Spacery po okolicy i centrum miasta. 

  (B)

  Dzień 10 PUNTA ARENAS - SAN PEDRO DE ATACAMA

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot na północ kraju do Calama. Wylot z Punta Arenas do Calama. Transfer do miejscowości San Pedro de Atacama. Zwiedzimy fortecę obronną w Quitor oraz formacje w Tulor, Ayllu w Coyo. Dojazd i zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama. Wycieczka do Doliny Księżycowej. Kordyliery Soli i Dolina śmierci – niesamowite krajobrazy na najsuchszej pustyni świata. Nocleg. (B)

  Dzień 11 PUSTYNIA ATAKAMA

  Po śniadaniu odwiedzimy pustynię Atakama, która charakteryzuje się nieziemskim i surrealistycznym krajobrazem rozległych, płaskich, białych przestrzeni, które zdają się rozciągać aż po horyzont. Kontynuując wycieczkę, dotrzemy do rodzimego miasta Socaire na wysokości 2270 m n.p.m.,  następnie do lagun Miscanti i Meñiques. Następnie kierujemy się w stronę Piedras Rojas, obszaru znanego z uderzających czerwonych formacji skalnych, kontrastujących z głębokim błękitem pobliskiej słonowodnej laguny. Wizualny kontrast tworzy dramatyczny i oszałamiający krajobraz. Odwiedzimy równinę solną Talar, lagunę Tuyajto. W drodze powrotnej zobaczymy miasteczko Toconao, zwane także Ukrytą Doliną ze względu na różnorodność występujących tu drzew owocowych, takich jak pomarańcze, morele, pigwy, tuńczyk, winogrona, cytryny itp. Powrót do hotelu na nocleg. (B)

  Dzień 12 GEJZERY EL TATIO I ZNIEWALAJĄCA PRZYRODA

  Wczesnym rankiem wyruszamy do gejzerów El Tatio. Śniadanie. Dla chętnych kąpiel w naturalnych źródłach.„Gejzery El Tatio” to jedno z największych pól gejzerów na świecie. El Tatio słynie z imponującej aktywności geotermalnej, z ponad 80 aktywnymi gejzerami i niezliczoną liczbą fumaroli. Ten imponujący spektakl najlepiej podziwiać we wczesnych godzinach porannych. Kontynuując naszą wizytę w polu geotermalnym, znajdziemy rustykalną studnię z wodą termalną o temperaturze 35° C. W drodze powrotnej do San Pedro de Atacama będziemy podziwiać krajobraz z różnorodną florą, paja brava, yareta, ciekawą rodzimą fauną, wielbłądowaty andyjski, wikunia, ptaki i gryzonie, takie jak viscacha. W tym samym czasie odwiedzimy również lagunę Machuca. Powrót do San Pedro. Nocleg. (B)

  Dzień 13 SANTIAGO DE CHILE I WZGÓRZE SAN CRISTOBAL

  Przelot do Santiago de Chile. Zwiedzamy wzgórza San Cristobal z panoramą miast. Zakwaterowanie w centrum. Spacer po stolicy, m.in. Palacio de la Moneda, Cerro Santa Lucia, Barrio Bellavista. (B)

  Dzień 14 DOLINA MAIPO - REGION WINNIC

  Śniadanie w hotelu. Przejazd do Doliny Maipo. Dolina Maipo to drugi najstarszy region winiarski w Chile i jeden z najbardziej tradycyjnych pod względem tego, co się tam uprawia. Położona na obrzeżach Santiago, Dolina Maipo to cudowna kraina, w której znajdują się winnice inspirowane stylem francuskim, które zapoczątkowały produkcję wina w Chile około 150 lat temu i są częściowo odpowiedzialne za słynne Cabernet Sauvignon. I choć wino to pozostaje zdecydowanie najbardziej znanym winem w regionie, produkuje się tu także jedne z najlepszych Carménère na świecie. Degustacja wina na miejscu. Powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień 15 LOT NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ

  Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną. Powitanie na lotnisku w Rapa Nui, a następnie przejazd do krateru wulkanu Rano Kau ze wspaniałym widokiem na Ocean Spokojny. Zwiedzanie wioski Orongo o znaczeniu religijnym z 54 kamiennymi domami. Następnie odwiedzimy największe centrum ceremonialne Vinapu, powstałe z ogromnych płyt bazaltowych i przypominające starożytne konstrukcje Inków z Cuzco. (B)

  Dzień 16 RAPA NUI - POSĄGI MOAI

  Wycieczka śladami pierwszego króla wyspy – Ariki Hotu Matua. Zwiedzanie głównych stanowisk archeologicznych, związanych z kulturą Rapa Nui: Akahanga, Rano Raraku z kraterem wulkanicznym i Ahu Tongariki z 15 legendarnymi posągami Moai. Przejazd do Te Pito Kura z największą rzeźbą Moai. Następnie przejazd na najsłynniejsze plaże Anakena, na których król Ariki ustanowił pierwsze miasto, dając początek kultury Rapa Nui. Podziwiamy niezwykły krajobraz usiany zabytkowymi rzeźbami. Wygospodarujemy czas na  plażowanie i kąpiel w oceanie. Nocleg. (B)

  Fakultatywnie – pokaz tradycyjnego tańca z muzyką na żywo, ok. 50 USD

  Dzień 17 POŻEGNANIE Z WYSPĄ WIELKANOCNĄ

  Ostatnie spacery, czas na zakupy pamiątek i pożegnanie z tajemniczą wyspą. Przejazd na lotnisko i lot do Santiago de  Chile. Nocleg w Santiago de Chile. (B)

  Dzień 18 LOT DO POLSKI

  Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski w jednym z portów przesiadkowych.

  Dzień 19 PRZYLOT DO KRAJU

  Przylot do Polski.

  CENA ZAWIERA:

  • przeloty na trasie Warszawa – Buenos Aires – Ushuaia – El Calafate, Punta Arenas – Calama, Calama – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • transport autobusami lub minibusami,
  • noclegi w 3*** i 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych,  
  • wyżywienie: śniadania,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika od wylotu do przylotu,
  • opiekę lokalnych przewodników,
  • wstępy do atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego  Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  ddddddddd

  Cena nie zawiera:

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w kwocie 400 USD/za osobę,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • ewentualnych napiwków.

  Uwagi

  • chcesz pojechać w innym terminie? Nie ma problemu – zorganizujemy dla Ciebie ten wyjazd.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami Patagonię i Ziemię Ognistą ?

  Może Ci się również spodobać: