close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ARGENTYNA, CHILE I WYSPA WIELKANOCNA

  — PATAGONIA, ZIEMIA OGNISTA

  planowana data 16.02.2025 — 04.03.2025
  planowane terminy 09.11.2024 — 24.11.2024 02.02.2025 — 18.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO ARGENTYNY

  Zbiórka na lotnisku. Wylot do Argentyny i przylot wieczorem do Buenos Aires. Powitanie na lotnisku przez przewodnika i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

  Dzień 2 BUENOS AIRES - ZWIEDZANIE STOLICY ARGENTYNY

  Zwiedzanie stolicy, m.in. obelisk przy szerokiej Avenida 9 de Julio, Katedra Metropolitalna, główny plac miasta – Plaza de Mayo, San Telmo – dzielnica tanga, La Boca z kolorowymi uliczkami, stadion Boca Juniors, na którym grał słynny Maradona. 

  Fakultatywnie – kolacja wraz z pokazem tango w jednej z tutejszych kultowych restauracji, ok. 75 USD

  Dzień 3 BUENOS AIRES - WINO, STEKI I TANGO

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Argentyny. Spacery wśród kolonialnych zabudowań, wyśmienita kuchnia i szalone nocne życie. Buenos Aires to przepełnione energią, dynamiczne miasto uznawane za światową stolicę tanga

  (B)

   

  Fakultatywnie – całodniowa wycieczka:

  • URUGWAJ – COLONIA DEL SACRAMENTO

  Korzystając z wodolotów przepłyniemy na drugą stronę zatoki do urugwajskiego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Colonia del Sacramento. Spacer po urokliwych wybrukowanych uliczkach miasta. Cena, ok: 125 USD

  • LUJAN I TRADYCYJNE ARGENTYŃSKIE RANCHO 

  Wyjazd poza miasto do sanktuarium maryjnego w Lujan. Zwiedzanie bazyliki Matki Bożej, patronki Argentyny. Dalej przejazd na tradycyjne argentyńskie rancho – “estancia”. Przejazdy powozami konnymi, pokaz umiejętności miejscowych kowbojów “gauchos”, tradycyjne BBQ z wołowiny i innych przysmaków. Po południu powrót do Buenos Aires. Cena, ok: 75-105 USD za samą estancię, 105-135 USD estancia + Lujan, 40 USD – samo Lujan.

  Dzień 4 USHUAIA - LOT NA KONIEC ŚWIATA

  Rano transfer na lotnisko i przelot na Koniec Świata do Ushuaia. Położone na Ziemi Ognistej Ushuaia jest najdalej na południe wysuniętym miastem na świecie i określane mianem Południowego Końca Świata). Przejazd do Parku Narodowego Tierra del Fuego

  Spokój, cisza, majestatyczne góry i urzekające rzeki, doliny i jeziora. Nocleg w Ushuaia. 

  (B, L-lunch box)

  Dzień 5 USHUAIA - REJS PO KANALE BEAGLE: PINGWINY I LWY MORSKIE

  Rejs po Kanale Beagle. Będziemy podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej. Wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Kontynuując podróż dotrzemy do wyspy, zamieszkiwanej przez pingwiny. Przejazd na lotnisko i lot do El Calafate. Nocleg.

  (B)

  Dzień 6 PATAGONIA - EL CALAFATE I LODOWIEC PERITO MORENO

  El Calafate, miasto w Patagonii położone na południowym brzegu jeziora Lago Argentino. Przejazd do “cielącego się”, słynnego lodowca Perito Moreno na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Perito Moreno jest jednym z najszybciej rozrastającym się lodowcem świata, ze względu na stałe zasilanie śniegiem z Andów. Spacery i liczne punkty widokowe. Wieczorem spacer po centrum miasta. Nocleg w El Calafate.

  (B)

   

  Fakultatywnie – rejs łódką, który pozwala podpłynąć pod samą ścianę lodowca

  Dzień 7 CHILE - PUERTO NATALES I PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Przejazd do Puerto Natales. Przemierzymy patagońskie pustkowia jadąc odcinkiem słynnej Ruta 40 – jednej z najdłuższych dróg na świecie – liczącej ok 5 tys. km. Docieramy w okolice Parku Narodowego Torres del Paine, w którym można podziwiać największe jeziora Lago Sarmiento oraz Lago Grey, do którego wkracza czoło lodowca Grey, charakterystyczne granitowe wieże, a także rzeki i wodospady. Na nocleg zatrzymujemy się w Puerto Natales – kolorowym miasteczku, które stanowi bazę wypadową do parku. Wieczorem czas na spacery po mieście, wino i stek. 

  (B)

  Dzień 8 PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Ruszymy w trasę po najbardziej malowniczych zakątkach wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO parku Torres del Paine. Szereg punktów widokowych i liczne postoje fotograficzne, spacer do liczącego ok 15 metrów wodospadu Salto Grande.

  (B, L-lunch box)

  Dzień 9 PUNTA ARENAS I CIEŚNINA MAGELLANA

  Przejazd na południe. Przystanki na widoki i dojazd do Punta Arenas. To kolorowe i największe miasto regionu położonego nad Cieśniną Magellana. Spacery po okolicy i centrum miasta. 

  (B)

  Dzień 10 SANTIAGO DE CHILE I WZGÓRZE SAN CRISTOBAL

  Przelot do Santiago de Chile. Zwiedzamy wzgórza San Cristobal z panoramą miast. Zakwaterowanie w centrum. Spacer po stolicy, m.in. Palacio de la Moneda, Cerro Santa Lucia, Barrio Bellavista.

  (B)

  Dzień 11 REGION WINNIC CASABLANCA, VALPARAISO - MIASTO WZGÓRZ

  Przejazd nad Ocean Spokojny do Valparaiso. Po drodze Dolina Casablanca słynący z uprawy wina. Odbywamy tour i degustacje w jednej z winnic. Hotel w starej części miasta: kręte uliczki na wzgórzach i słynne windy łączące dolną część miasta z jego górnymi częściami.

  (B)

  Dzień 12 VALPARAISO, VINA DEL MAR I POŻEGNANIE Z CHILE

  Zwiedzanie malowniczego Valparaiso. Przejazd do pobliskiego kurortu Vińa del Mar. Spacer, a dla chętnych wypoczynek na plaży. Powrót do Santiago de Chile. Nocleg.

  (B)

  Dzień 13 LOT NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ

  Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną. Powitanie na lotnisku w Rapa Nui, a następnie przejazd do krateru wulkanu Rano Kau ze wspaniałym widokiem na Ocean Spokojny. Zwiedzanie wioski Orongo o znaczeniu religijnym z 54 kamiennymi domami. Następnie odwiedzimy największe centrum ceremonialne Vinapu, powstałe z ogromnych płyt bazaltowych i przypominające starożytne konstrukcje Inków z Cuzco.

  (B)

  Dzień 14 RAPA NUI - POSĄGI MOAI

  Wycieczka śladami pierwszego króla wyspy – Ariki Hotu Matua. Zwiedzanie głównych stanowisk archeologicznych, związanych z kulturą Rapa Nui: Akahanga, Rano Raraku z kraterem wulkanicznym i Ahu Tongariki z 15 legendarnymi posągami Moai. Przejazd do Te Pito Kura z największą rzeźbą Moai. Następnie przejazd na najsłynniejsze plaże Anakena, na których król Ariki ustanowił pierwsze miasto, dając początek kultury Rapa Nui. Podziwiamy niezwykły krajobraz usiany zabytkowymi rzeźbami. Wygospodarujemy czas na  plażowanie i kąpiel w oceanie. Nocleg.

  (B)

  Fakultatywnie – pokaz tradycyjnego tańca z muzyką na żywo, ok. 50 USD

  Dzień 15 POŻEGNANIE Z WYSPĄ WIELKANOCNĄ - LOT DO SANTIAGO DE CHILE

  Ostatnie spacery, czas na zakupy pamiątek i pożegnanie z tajemniczą wyspą. Przejazd na lotnisko i lot do Santiago de  Chile.  Wypoczynek przed podróżą do Polski i nocleg w hotelu.

  (B)

  Dzień 16 LOT DO KRAJU

  Śniadanie i transfer na lotnisko. Lot do Polski z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

  (B)

  Dzień 17 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do kraju.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Buenos Aires – Ushuaia – El Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • transport autobusami lub minibusami,
  • noclegi w 3*** i 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie: śniadania oraz lunch box 4 i 8 dnia,
  • opiekę polskiego pilota na miejscu,
  • opiekę lokalnych przewodników,
  • wstępy do atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego  Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  ddddddddd

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń m.in. za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie– 400 USD,
  • napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • wyżywienia, poza wymienionym w programie.

  Uwagi

  • chcesz pojechać w innym terminie? Nie ma problemu – zorganizujemy dla Ciebie ten wyjazd.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami Patagonię i Ziemię Ognistą ?

  Może Ci się również spodobać: