close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  GRUZJA

  — wino, Wielki Kaukaz i wypoczynek nad Morzem Czarnym

  planowane terminy 29.07.2024 — 09.08.2024 01.09.2024 — 12.09.2024 27.04.2025 — 08.05.2025

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT DO GRUZJI. GORI - MIASTO JÓZEFA STALINA I SKALNE UPLISCICHE

  Zbiórka na lotnisku i lot do Gruzji. Przejazd do Gori – miasta, w którym urodził się Józef Stalin. Przejazd do Uplisciche – starożytnego skalnego miasta, które imponuje systemem wykutych w skałach pomieszczeń. Uznane za najstarszą osadę miejską w Gruzji, strategicznie ulokowane w centrum starożytnego królestwa Kartlii, dawniej funkcjonowało jako ważny ośrodek polityczny i religijny kraju. Następnie dalszy przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

  Dzień 2 TBILISI - ZWIEDZANIE STOLICY GRUZJI

  Zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie – Tbilisi, stolicy Gruzji. Zobaczymy m.in. Most Pokoju, panoramę z punktu widokowego na wzgórzu Sololaki czy słynny pomnik Matki Gruzji. Przejazd do świątyni Jvari, usytuowanej na wzgórzu nad dawną stolicą Gruzji. Zbudowany na przełomie V i VI wieku niewielki, ale piękny klasztor jest kolebką gruzińskiej wiary. Stanowi miejsce kultu chrześcijan z całego Kaukazu. Ze wzgórza, na którym stoi roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Mccheta – “Świętego Miasta”, pierwszej stolicy Gruzji i jednego z jej najstarszych miast. Wieczorem wystawna supra w lokalnej restauracji (obiadokolacja z tańcami gruzińskimi, śpiewem i winem). Nocleg w hotelu w Tbilisi.

  (B/D)

  Dzień 3 GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA, ANANURI, CERKIEW CMINDA SAMEBA Z KAZBEKIEM W TLE

  Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną, uchodzącą za jedną z najpiękniejszych dróg Kaukazu i całej Eurazji. Jest to główny szlak przechodzący w poprzek Wielkiego Kaukazu, biegnący z Tbilisi do Władykaukazu. Przyjazd do Ananuri – twierdzy leżącej nad rzeką Aragwi, będącej świadkiem wielu krwawych bitew. Następnie dotarcie do położonego na wysokości 1750 m. npm miasteczka Stepancminda. Wjazd samochodami terenowymi z napędem 4×4 na wzgórze Gergeti. Znajduje się tu prawosławna cerkiew Cminda Sameba będąca wizytówką Gruzji, a za nią ośnieżony, majestatyczny szczyt Kazbek. Czas na chwilę oddechu w przepięknych okolicznościach przyrody. Droga powrotna do Tbilisi na nocleg.

  (B)

  Dzień 4 KACHETIA - WINNICE, MIASTO MIŁOŚCI SIGHNAGHI I MONASTYR ŚW. JERZEGO

  Przejazd malownizą, pełną winnic i zabytków doliną Alazani do Kachetii. Kachetia to jeden z najpiękniejszych regionów kraju, słynący z produkcji wina. Docieramy do Sighnaghi, jednego z najmniejszych miast Gruzji. Jego gospodarka opiera się głównie na produkcji wina i dywanów. Przejazd do pobliskiego Monastyru św. Jerzego w Bodbe. Położony na stromym zboczu, wśród wysokich cyprysów zachwyca widokami na Kaukaz. Monastyr funkcjonuje obecnie jako opactwo i jest jednym z głównych miejsc pielgrzymek w Gruzji. Kilka kilometrów od klasztoru znajduje się mała kaplica św. Zabulona i św. Sosana, zbudowana w latach 90. Wypływa do źródła św. Nino, które – jak głosi legenda – posiada uzdrawiającą moc. Następnie przejazd do jednej z lokalnych winnic na degustację. Powrót do Tbilisi na nocleg.

  (B)

  Dzień 5 SKALNE MIASTO-KLASZTOR WARDZIA, TWIERDZA RABATI

  Przejazd do Borjomi, położonego w górach Małego Kaukazu słynnego gruzińskiego uzdrowiska, znanego także ze znakomitej wody mineralnej. Następnie przejazd do miasta Achalciche. Wjazd na wzgórze położone w starej części miasta – Rabati, gdzie znajduje się m.in. zamek-twierdza z XII wieku, ze złożonym systemem fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, stare łaźnie, kościół, regionalne muzeum,  meczet oraz ruiny medresy. Wizyta w Wardzia – skalnym mieście – klasztorze usytuowanym na zboczu góry Eruszeli na południu Gruzji. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich; mogła pomieścić od 20 do 60 tys. osób. Zawierała klasztor, salę tronową oraz ponad 3000 komnat umieszczonych na 13 kondygnacjach (piętrach). Nocleg w hotelu w Achalciche.

  (B)

  Dzień 6 KUTAISI

  Przejazd do Kutaisi, drugiego pod względem wielkości miasta Gruzji. Zwiedzanie katedry Bagrati – symbolu miasta i jego największej atrakcji. Udamy się do znajdujących się nieopodal monastyrów: Gelati i Motsameta. Nocleg w Kutaisi bądź okolicy.

  (B)

  Dzień 7 JASKINIE PROMETEUSZA i PERŁA MORZA CZARNEGO - BATUMI

  Przejazd na zwiedzanie Jaskini Prometeusza. Przejazd do Batumi – Perły Morza Czarnego. Spacery po mieście, wizyta na “Piazza”, Fontanna Czaczy, Wieża Alfabetu. Czas wolny na odpoczynek nad brzegiem morza. Przejazd na nocleg do Kobuleti.

  (B)

  Dzień 8-11 RELAKS NAD MORZEM CZARNYM

  Cztery dni wolne. W zależności od upodobań można je spędzić opalając się na plaży, kąpiąc w Morzu Czarnym, spacerując brzegiem morza czy na zakupach pamiątek z wyjazdu.  Możliwość organizacji dodatkowych zajęć. Noclegi w Kobuleti.

  (B)

  Dzień 12 TRANSFER NA LOTNISKO I LOT DO POLSKI

  Poranny transfer na lotnisko i przelot do kraju.

  (B)

  Cena zawiera

   

  • przeloty 
  • przejazdy samochodem z kierowcą (rosyjskojęzycznym), opłaty za paliwo
  • wyżywienie – B (śniadania)
  • gruzińską suprę w Tbilisi
  • zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • degustację trunków wg. programu
  • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15 000 PLN 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • opłat za wstępy atrakcji wymienionych w programie
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • napiwków

  Uwagi

  • możliwość organizacji wyjazdu w dowolnym terminie,
  • ostateczne cena uzależniona od ilości uczestników,
  • możliwość organizacji większej grupy i opieki polskojęzycznego przewodnika – dodatkowa opłata ok 350 eur,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  chcesz zobaczyć gruzję?

  Może Ci się również spodobać: