zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

UZBEKISTAN I KIRGISTAN

— orientalna wyprawa

planowane terminy 28.04.2023 — 08.05.2023 08.06.2023 — 18.06.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski do Kirgistanu. 

Dzień 2 BISZKEK

Przylot do Biszkeku – stolicy Kirgistanu. Śniadanie w kawiarni. Później zwiedzane miasta. Spacer po głównym placu Ala-To, Oak Park, pomnik Manas, Filharmonia i budynek Parlamentu, Plac Zwycięstwa. Czas na lunch. Następnie przejazd do Cho Kemin. Zakwaterowanie w lokalnym pensjonacie. Kolacja i odpoczynek po podróży. (D)

Dzień 3 STAROŻYTNE PETROGLIFY

Śniadanie w pensjonacie, a następnie przejazd do Karakol. Po drodze zwiedzanie skansenu petroglifów w pobliżu miejscowości Cholpon-Ata. Miejsce to nazywane jest czasem “kamiennym ogrodem”, gdyż zawiera wiele prehistorycznych i monumentalnych konstrukcji (kamienne kręgi, grobowce, pozostałości muru granicznego, balbale) oraz rysunków skalnych datowanych nawet na II wiek p.n.e. Czas na lunch. Dalsza podróż do Karakol. Zakwaterowanie w pensjonacie. Nocleg. (B)

Dzień 4 ZWIEDZANIE KARAKOL, WĄWÓZ JETY-OGUZ, KANION SZAZKA

Od rana zwiedzanie Karakol meczet Dungan, rosyjska cerkiew prawosławna, muzeum Przewalskiego. Czas na lunch. Przejazd do Jety-Oguz, malowniczego wąwozu, który jest znany nie tylko z interesujących tras trekkingowych, ale także z ciekawych formacji piaskowca w kolorze czerwieni – “Siedem Byków” i “Złamane Serce”. W dalszej drodze postój w Kanionie Szazka (w języku rosyjskim nazwa oznacza “bajkę”) i podziwianie fantastycznych kształtów wyrzeźbionych przez naturę. Przyjazd do Tamga. Zakwaterowanie w typowych kirgistańskich jurtach. Kolacja i nocleg. (B/D)

Dzień 5 JEZIORO ISSYK-KUL, WYKOPALISKA BURANA TOWER

Po śniadaniu czas wolny w Tamga. Odpoczynek nad brzegiem jeziora Issyk-Kul, możliwość pływania, podglądania życia lokalnej społeczności. Wyjazd do Biszkeku. Po drodze wizyta w XI wiecznym minarecie Burana Tower i skansenie Balbals (kamienni wojownicy), będącym jednym z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Kirgistanie. Zgromadzone tu wykopaliska ukazują historię legendarnego Jedwabnego Szlaku. Po przyjeździe do Biszkeku zakwaterowanie w hotelu. (B)

Dzień 6 TASZKIENT

Rano transfer na lotnisko. Wylot do Uzbekistanu. Przylot do Taszkientu. Zwiedzanie stolicy i liczącego sobie ponad 2200 lat jednego z największych miast Centralnej Azji. Wizyta w starej części miasta, gdzie zwiedzimy wspaniały kompleks Chast Imam, który był największym ośrodkiem kultury islamskiej w Uzbekistanie w ciągu tysięcy lat. Oprócz atmosfery wschodniej Taszkient ma również elementy nowoczesnego miasta. Dojazd metrem do centrum miasta – zobaczymy Plac Amir Temur, Chimes i plac teatralny. (B)

Dzień 7 BUCHARA

Wyjazd szybkim pociągiem do Buchary, miasta nazywanego “świętym” lub “błogosławionym”. Miasto przez wiele stuleci było jednym z najważniejszych centrum handlu na Wielkim Jedwabnym Szlaku. Można tu spotkać liczne karawany i bazary, które dziś przyciągają turystów. Cennym Cennym skarbem Azji Środkowej jest Mauzoleum Samanidów, które zachwyca ornamentem. Odwiedzimy cytadelę Ark oraz zespół Poyi Kalon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (B)

Dzień 8 BUCHARA - ARCHITEKTONICZNA PEREŁKA

Po śniadaniu dalsze odkrywanie zabytków Buchary – medresa Chor-Minor, Lyabi Chauz, medresa Ulugbek i inne wspaniałe dzieła wielkich architektów. Po południu przejazd do Samarkandy. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. (B)

Dzień 9 STAROŻYTNE MIASTO SAMARKANDA

Samarkanda ma ponad 2500 lat i jest jednym ze starożytnych miast, porównywanych do Aten, Rzymu i Babilonu. Zobaczymy Mauzoleum Guri-Emir, którego sklepienie z daleka przypomina niebieskiego tulipana z zamkniętymi płatkami. Serce miasta stanowi plac Registan (“miejsce na piasku”), dawniej punkt spotkań rzemieślników i kupców. Wizyta w meczecie Bibi-Chanum i zespole grobowców Szachi-Zinda. Powrót do hotelu. (B)

Dzień 10 ORIENTALNY BAZAR CHORSU

Poranne spacery po Samarkandzie. Przejazd do Taszkientu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacery po mieście. Możliwość odwiedzenia lokalnego bazaru Chorsu, jednego z największych i najpopularniejszych w stolicy. W pawilonach, pod siedmioma kopułami pokrytymi kolorową ceramiką rolnicy sprzedają wyroby własnej produkcji. W powietrzu unosi się zapach orientalnych przypraw, warzyw i owoców. Nocleg w Taszkiencie. (B)

Dzień 11 POWRÓT DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski, zakończenie wyprawy.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Polska -Biszkek, Taszkient – Polska,
 • lot Biszkek – Taszkient,
 • transfery lotniskowe,
 • transport minivanem
 • zakwaterowanie w hotelach 3***, w pensjonacie – pokoje dwuosobowe; jeden nocleg w jurcie – wspólne toalety i prysznice w budynku na zewnątrz,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja), resztę posiłków aranżuje pilot,
 • opłaty za bilety wstępu do atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu, obejmującej część świadczeń w wysokości: 250 USD,
 • wizy do Kirgistanu: 50 USD,
 • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
 • napojów,
 • wycieczek fakultatywnych.

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz poczuć smak orientu?

Może Ci się również spodobać: