close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  UZBEKISTAN I KIRGISTAN

  — orientalna wyprawa

  planowane terminy 06.10.2024 — 16.10.2024 27.04.2025 — 07.05.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Kirgistanu. 

  Dzień 2 BISZKEK

  Przylot do Biszkeku – stolicy Kirgistanu. Śniadanie w kawiarni. Później zwiedzane miasta. Spacer po głównym placu Ala-To, Oak Park, pomnik Manas, Filharmonia i budynek Parlamentu, Plac Zwycięstwa. Czas na lunch. Następnie przejazd do Cho Kemin. Zakwaterowanie w lokalnym pensjonacie. Kolacja i odpoczynek po podróży. (D)

  Dzień 3 STAROŻYTNE PETROGLIFY

  Śniadanie w pensjonacie, a następnie przejazd do Karakol. Po drodze zwiedzanie skansenu petroglifów w pobliżu miejscowości Cholpon-Ata. Miejsce to nazywane jest czasem “kamiennym ogrodem”, gdyż zawiera wiele prehistorycznych i monumentalnych konstrukcji (kamienne kręgi, grobowce, pozostałości muru granicznego, balbale) oraz rysunków skalnych datowanych nawet na II wiek p.n.e. Czas na lunch. Dalsza podróż do Karakol. Zakwaterowanie w pensjonacie. Nocleg. (B)

  Dzień 4 ZWIEDZANIE KARAKOL, WĄWÓZ JETY-OGUZ, KANION SZAZKA

  Od rana zwiedzanie Karakol meczet Dungan, rosyjska cerkiew prawosławna, muzeum Przewalskiego. Czas na lunch. Przejazd do Jety-Oguz, malowniczego wąwozu, który jest znany nie tylko z interesujących tras trekkingowych, ale także z ciekawych formacji piaskowca w kolorze czerwieni – “Siedem Byków” i “Złamane Serce”. W dalszej drodze postój w Kanionie Szazka (w języku rosyjskim nazwa oznacza “bajkę”) i podziwianie fantastycznych kształtów wyrzeźbionych przez naturę. Przyjazd do Tamga. Zakwaterowanie w typowych kirgistańskich jurtach. Kolacja i nocleg. (B/D)

  Dzień 5 JEZIORO ISSYK-KUL, WYKOPALISKA BURANA TOWER

  Po śniadaniu czas wolny w Tamga. Odpoczynek nad brzegiem jeziora Issyk-Kul, możliwość pływania, podglądania życia lokalnej społeczności. Wyjazd do Biszkeku. Po drodze wizyta w XI wiecznym minarecie Burana Tower i skansenie Balbals (kamienni wojownicy), będącym jednym z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Kirgistanie. Zgromadzone tu wykopaliska ukazują historię legendarnego Jedwabnego Szlaku. Po przyjeździe do Biszkeku zakwaterowanie w hotelu. (B)

  Dzień 6 TASZKIENT

  Rano transfer na lotnisko. Wylot do Uzbekistanu. Przylot do Taszkientu. Zwiedzanie stolicy i liczącego sobie ponad 2200 lat jednego z największych miast Centralnej Azji. Wizyta w starej części miasta, gdzie zwiedzimy wspaniały kompleks Chast Imam, który był największym ośrodkiem kultury islamskiej w Uzbekistanie w ciągu tysięcy lat. Oprócz atmosfery wschodniej Taszkient ma również elementy nowoczesnego miasta. Dojazd metrem do centrum miasta – zobaczymy Plac Amir Temur, Chimes i plac teatralny. (B)

  Dzień 7 BUCHARA

  Wyjazd szybkim pociągiem do Buchary, miasta nazywanego “świętym” lub “błogosławionym”. Miasto przez wiele stuleci było jednym z najważniejszych centrum handlu na Wielkim Jedwabnym Szlaku. Można tu spotkać liczne karawany i bazary, które dziś przyciągają turystów. Cennym Cennym skarbem Azji Środkowej jest Mauzoleum Samanidów, które zachwyca ornamentem. Odwiedzimy cytadelę Ark oraz zespół Poyi Kalon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (B)

  Dzień 8 BUCHARA - ARCHITEKTONICZNA PEREŁKA

  Po śniadaniu dalsze odkrywanie zabytków Buchary – medresa Chor-Minor, Lyabi Chauz, medresa Ulugbek i inne wspaniałe dzieła wielkich architektów. Po południu przejazd do Samarkandy. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. (B)

  Dzień 9 STAROŻYTNE MIASTO SAMARKANDA

  Samarkanda ma ponad 2500 lat i jest jednym ze starożytnych miast, porównywanych do Aten, Rzymu i Babilonu. Zobaczymy Mauzoleum Guri-Emir, którego sklepienie z daleka przypomina niebieskiego tulipana z zamkniętymi płatkami. Serce miasta stanowi plac Registan (“miejsce na piasku”), dawniej punkt spotkań rzemieślników i kupców. Wizyta w meczecie Bibi-Chanum i zespole grobowców Szachi-Zinda. Powrót do hotelu. (B)

  Dzień 10 ORIENTALNY BAZAR CHORSU

  Poranne spacery po Samarkandzie. Przejazd do Taszkientu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na spacery po mieście. Możliwość odwiedzenia lokalnego bazaru Chorsu, jednego z największych i najpopularniejszych w stolicy. W pawilonach, pod siedmioma kopułami pokrytymi kolorową ceramiką rolnicy sprzedają wyroby własnej produkcji. W powietrzu unosi się zapach orientalnych przypraw, warzyw i owoców. Nocleg w Taszkiencie. (B)

  Dzień 11 POWRÓT DO POLSKI

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski, zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska -Biszkek, Taszkient – Polska,
  • lot Biszkek – Taszkient,
  • transfery lotniskowe,
  • transport minivanem
  • zakwaterowanie w hotelach 3***, w pensjonacie – pokoje dwuosobowe; jeden nocleg w jurcie – wspólne toalety i prysznice w budynku na zewnątrz,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja), resztę posiłków aranżuje pilot,
  • opłaty za bilety wstępu do atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu, obejmującej część świadczeń w wysokości: 250 USD,
  • wizy do Kirgistanu: 50 USD,
  • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • napojów,
  • wycieczek fakultatywnych.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz poczuć smak orientu?

  Może Ci się również spodobać: