close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  PANAMA KOSTARYKA NIKARAGUA

  — Ameryka Środkowa dla poszukiwaczy przygód

  planowane terminy 10.11.2024 — 24.11.2024 12.01.2025 — 27.01.2025 02.03.2025 — 17.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski przez jeden z portów przesiadkowych do Panamy. Transfer do hotelu, nocleg w Panama City.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE PANAMA CITY, KANAŁ PANAMSKI

  Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Panama City. Nowoczesna dzielnica miasta, wizyta na Starym Mieście (Casco Viejo): odwiedzimy kościół San Jose ze  złotym ołtarzem, hiszpańskie więzienie, katedrę, teatr narodowy. Następnie udamy się do ruin Starego Miasta, a zaraz potem do śluz Miraflores na Kanale Panamskim. Obserwacja przeprawy statków pokonujących przesmyk panamski. Wizyta w muzeum poświęconym budowie Kanału. Powrót do miasta. (B)

  Dzień 3 PARK NARODOWY CHAGRES

  Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Chagres chroniącego dziewicze obszary lasu tropikalnego. W czasie wizyty w parku przesiądziemy się do klasycznych łódek – piróg i popłyniemy do wioski Indian Embera, którzy powitają nas swoim tradycyjnym tańcem. Okazja do zakupu ich pięknych, ręcznie robionych dekoracji. Powrót na nocleg do Panama City. (B)

  Dzień 4 SAN JOSE, KOSTARYKA: PLANTACJA KAWY I WODOSPADY LA PAZ

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Kostaryki San Jose. Po przylocie przejazd do posiadłości Doka, gdzie zapoznamy się z całym procesem produkcji kawy, od momentu jej siewu, uprawy, zbioru do palenia ziaren. Na koniec wycieczki wizyta w sklepie z pamiątkami, gdzie będzie można zakupić kawę oraz przyjrzeć się przedmiotom wykonanym przez kostarykańskich rzemieślników. Następnie przejazd do malowniczych wodospadów La Paz. Spektakularne szlaki z wieloma wodospadami po drodze. Wizyta w ogrodzie motyli, terrariach z gadami i płazami oraz awiarium. Nocleg w San Jose. (B/L)

  Dzień 5 PARK NARODOWY TORTUGUERO

  Wyjazd komfortowym autobusem turystycznym (transfer z innymi turystami) na wschód przez las deszczowy parku narodowego Braulio Carillo do miejscowości La Pavona, w której przesiadamy się na małą łódź. Przepięknymi kanałami i przesmykami wodnymi eksplorujemy najbardziej różnorodny, egzotyczny i dziki z kostarykańskich parków narodowych – Tortuguero. Docieramy na wybrzeże Morza Karaibskiego do położonej w sercu parku eco-lodge. (B/L/D)

  Dzień 6 WODNE SAFARI I KOSTARYKAŃSKA KAWA

  Przepyszna kostarykańska kawa do śniadania, a następnie okazja do samodzielnego eksplorowania okolicznych szlaków lub możliwość zrobienia fakultatywnej wycieczki z przewodnikiem. Po lunchu udajemy się na wodne safari w wąskich kanałach parku Tortuguero. Wypatrywanie kajmanów oraz małp, leniwców, wyder rzecznych, iguan, jaszczurek, niezwykle kolorowych żab, wydzielających toksyczne substancje w celu obrony przed drapieżnikami oraz ponad 320 gatunków ptaków. Powrót na kolację do eco-lodge i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 7 ATRAKCJE PARKU NARODOWEGO WULKANU ARENAL

  Rano przejazd do Arenal. Po południu fakultatywnie można zwiedzać atrakcje w parku narodowym Arenal Volcano. Jego żyzne, stożkowe zbocza porasta bujny las tropikalny. Park ten oferuje wiele atrakcji: pakiet spa w Tabacon – możliwość gorących kąpieli w jaccuzi w środku dżungli, skorzystania z masaży, podczas gdy lokaje serwują zdrowe i orzeźwiające koktajle; wędrówkę do ukrytego w dżungli wodospadu Catarata de la Fortuna; wycieczkę do Narodowego rezerwatu dzikiej przyrody Negro; czy też spacer wiszącymi mostami, które zawieszone na różnych wysokościach pozwalają zobaczyć różne poziomy lasu i żyjące w nim zwierzęta. Miłośnicy koni będą mogli wybrać się na pół dniową konną przejażdżkę. Nocleg blisko Parku. (B)

  Dzień 8 SKY TRAM / SKY TREK / SKY WALK W SAMYM SERCU KOSTARYKAŃSKIEGO LASU

  Ekscytujący dzień pełen wrażeń. Wiszące mosty w samym sercu Monteverde dostarczą świetnej zabawy. Obserwację przepięknych lasów deszczowych ułatwia system Sky Tram i Sky Trek. Składa się on z ośmiu kolejek linowych, pomiędzy którymi można się poruszać po kładkach – niektóre zawieszone nad poziomem drzew. Spacer po Sky Walk – zawieszonym w koronach drzew – pozwala nam na obserwacje drzew tropikalnych, orchidei, epifitów, ptaków i przedziwnych insektów. Podczas wycieczki przewodnik opowie o żyjącej tu faunie i florze. Zjazd na systemie lin zip między kanionami i koronami drzew. Na koniec spacer szlakiem wiszących mostów. Powrót do hotelu.  (B/L-snack)

  Dzień 9 TRANSFER DO HERMOSA W GUANACASTE

  Przejazd do Guanacaste. Błogi wypoczynek i relaks na pięknej plaży Hermosa. Jest to miejsce idealne na odpoczynek z dala od zgiełku turystów. Trzy noce w tym samym hotelu w Guanacaste. (B)

  Dzień 10-11 RELAKS NA PLAŻY

  Dwa dni na rajskiej plaży. Wedle upodobań możliwość nicnierobienia, przejażdżek konnych po plaży, łowienia ryb, nurkowania z pełnym ekwipunkiem lub pływania z maską i rurką. Wieczorami warto odwiedzić lokalne restauracje serwujące pyszne jedzenie. (B)

  Dzień 12 PRZEJAZD DO NIKARAGUI, WULKAN MASAYA

  Po śniadaniu przejazd do Penas Blancas. Formalności paszportowe. Prywatny transport do Granady. Po drodze postój na lunch na farmie, na której dowiemy się także jak wytwarza się czekoladę i domowym sposobem pali kawę. Następnie kontynuacja podróży do parku narodowego Wulkanu Masaya, gdzie znajduje się centrum wulkanologii i gdzie można obserwować fontannę lawy w dole krateru. Przyjazd do Granady, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. (B/L)

  Dzień 13 ZABYTKI GRANADY, LAGUNA APOYO

  Rano wyprawa łodzią po kanałach opływających ponad 300 wysepek archipelagu, wypatrywanie ptaków i małp. Po powrocie do miasta zwiedzanie Granady – rowerem lub bryczką – historyczne centrum, stare kolonialne budynki, pomniki, imponujące kościoły i zabytkowe uliczki. Wizyta na targu z owocami i przyprawami. Wejście na dzwonnicę La Merced, z której roztacza się wspaniały widok na dachy i kolonialne ogrody. Lunch, a po nim przejazd do laguny Apoyo, małego raju na ziemi. Resztę dnia spędzimy relaksując się i pływając w kraterowym jeziorze. Nocleg w hotelu nad brzegiem laguny. (B/L)

  Dzień 14 LEON, REZERWAT JUANA VENADO

  Przejazd do Leon. Po drodze zatrzymamy się, by spróbować typowego dania “quesillo”. Jest to rodzaj tortilli z serem, śmietaną i cebulą. Następnie zwiedzimy ruiny miasta Leon Viejo, drugiego najstarszego miasta w Nikaragui. Założone w 1524 roku, zostało zniszczone w 1610 przez wybuch wulkanu Momotombo. Po dotarciu do Leon zakwaterowanie w hotelu. Później wyjazd do Las Penitas, gdzie z pokładu łodzi, pływając wśród lasów mangrowych Rezerwatu Przyrody Juana Venado będziemy wypatrywać żyjących tu krokodyli, krabów i wielu gatunków ptaków. Nocleg w hotelu w Leon. (B)

  Dzień 15 ZABYTKOWE LEON I WYLOT DO POLSKI

  Rano zwiedzanie starówki Leon – katedra, galerie, kolonialne uliczki, zabytki wpisane na listę UNESCO. Następnie transfer na lotnisko w Managua i wylot do Europy. (B)

  Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Panama, Managua – Warszawa,
  • lot wewnętrzny na trasie: Panama City – San Jose,
  • transfery z/na lotnisko,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja),
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3*** oraz eco-lodge w pokojach dwuosobowych,
  • prywatny transfer z San Jose – Doka – La Paz – San Jose oraz z Arenal do Guanacaste (Kostaryka),
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem z innymi turystami z San Jose do Tortugero i z Tortugero do Arenal (Kostaryka),
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie: coffee tour, farma motyli, La Paz Waterfall Gardens, Sky Tram – Sky Trek – Sky Walk, 
  • wszystkie transfery i aktywności podczas pobytu w Parku Tortuguero są oferowane w grupie turystów zamieszkujących lodge (dzień 5 – 8),
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • opłaty za wstępów do parków narodowych w Kostaryce (np. PN Tortugero 15 USD)
  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • ewentualnych opłat wylotowych,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz wybrać się do Ameryki Środkowej?

  Może Ci się również spodobać: