close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  BRAZYLIA

  — dzika przyroda

  planowane terminy 27.07.2024 — 10.08.2024 15.09.2024 — 29.09.2024 05.10.2024 — 19.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT DO BRAZYLII

  Zbiórka na lotnisku i wylot do Sao Paulo z przesiadką w jednym z portów tranzytowych w Europie (w zależności od wybranego połączenia).

  Dzień 2 WITAJ SAO PAULO

  Poranny przylot do miasta Sao Paulo. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek po podróży. Dzisiaj zaczynamy dzień od zwiedzania Sao Paulo – najbardziej zaludnionego miasta Brazylii. Wycieczka potrwa około 4 godzin. Miasto São Paulo jest najważniejszym centrum finansowym w Ameryce Południowej i posiada najnowocześniejszy trzeci sektor w Brazylii. Sektor przemysłowy odpowiada za około 50% krajowej produkcji i handlu. Boom rozwojowy końca XIX wieku szybko zmienił krajobraz miasta, tworząc nowe budynki i pomniki, które uczyniły z niego wielką metropolię. Może nie jest to najpiękniejsze miasto, ale może być bardzo fascynujące, jeśli pozwolimy na poznanie go z różnych stron.

  Dzień 3 MANAUS

  Manaus, niegdyś słynące z eksportu kauczuku, jest bramą do brazylijskiej Amazonii i bazą wypadową do odkrywania piękna lasów deszczowych i różnorodności fauny. Jeśli w cywilizowanym świecie istnieje jeszcze jakieś nietknięte miejsce, to z pewnością znajduje się ono w brazylijskiej Amazonii. Warunki naturalne tego regionu czynią go niegościnnym dla cywilizowanych ludzi, co pozwala zachować jego dziką przyrodę. Rano przelot do Manaus i przejazd do Ecolodge Evolução. W drodze do lodgy położonej w amazońskiej dżungli zobaczymy zjawisko spotkania się wielkich wód, następnie zjemy obiad w pływającej restauracji i udamy się do lodgy. Po południu odbędziemy krótką wyprawę kajakiem przez Igapós (corocznie zalewany las), aby zobaczyć życie na równinach aluwialnych, gdzie bytują małpy i leniwce. Późnym popołudniem łowienie piranii i oglądanie zachodu słońca. Kolacja i wieczór przeznaczony do dyspozycji Gości. (B,D)

  Dzień 4 ODKRYWANIE DŻUNGLI AMAZOŃSKIEJ

  Śniadanie i spacer po dżungli z wyspecjalizowanym przewodnikiem. W trakcie pieszej wędrówki zobaczymy imponującą przyrodę, odetchniemy czystym powietrzem tej krainy, uzyskamy wiele informacji o florze i faunie tego wspaniałego regionu oraz zwiedzimy dom tubylca, w którym zobaczymy jak żyją nadrzeczne rodziny oraz poznamy ich zwyczaje i tradycje. Odwiedzimy społeczność Acajatuba, gdzie miejscowa ludność żyje z siewu manioku, rybołówstwa, owoców regionu, takich jak tucumã, cupuaçu, açaí, kauczuku i orzechów brazylijskich. Wieczorem czeka nas pożegnalna kolacja i wycieczka z przewodnikiem, aby zobaczyć Jacarés i przyjrzeć się dżungli amazońskiej w porze nocnej. Będziemy mieć okazję dostrzec żaby, węże, kajmany, a także mniejsze stworzenia w wodzie i na drzewach. (B,D)

  Dzień 5 PRZELOT DO FOZ DE IGUAZU

  Śniadanie i poranek przeznaczony do dyspozycji Gości. Czas na relaks, pływanie i korzystanie z infrastruktury lodgy. Następnie wyjazd do Manaus skąd transfer na lotnisko i lot do miasta Foz de Iguazu. (B)

  Dzień 6 WODOSPADY IGUAZU - STRONA ARGENTYŃSKA

  Po śniadaniu pojedziemy nad wodospady Iguazu, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i są jednym z najważniejszych miejsc turystycznych w Brazylii na granicy Argentyny i Brazylii. Jest to największy system wodospadów na świecie, a subtropikalne lasy parku obejmują bardzo bogatą florę i faunę. Na miejscu przespacerujemy się przez szereg kładek do wielu punktów widokowych z najsłynniejszym Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Powrót na nocleg do hotelu. (B,L)

  Dzień 7 WODOSPADY PO BRAZYLIJSKIEJ STRONIE I PARAGWAJ

  Dziś zobaczymy cud natury Iguazu od strony brazylijskiej, które znajdują się po zachodniej stronie stanu Paraná w Brazylii. Ten brazylijski park o powierzchni 185 000 hektarów graniczy z argentyńskim parkiem narodowym i jest podzielony rzeką Iguazu. Oba parki czynią ten region jednym z największych naturalnych obszarów chronionych w Ameryce Południowej. Wycieczka rozpoczyna się w centrum dla odwiedzających skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na 275 wodospadów. Następnie po południu przejazd do Paragwaju do miasta Ciudad del Este i zwiedzanie jego najważniejszych atrakcji. Czas wolny na zakupy (2h). Powrót na nocleg do hotelu. (B)

  Dzień 8 PRZELOT DO MIASTA CUIABA I ODKRYWANIE REGIONU PANTANAL

  Transfer na lotnisko w Iguazu skąd lot do miasta Cuiaba. Po wylądowaniu transfer Rio Mutum (około 2,5h). W drodze do lodży będzie można zobaczyć ptaki, małe zwierzęta, krajobrazy i typowe budynki rdzennych mieszkańców Pantanalu. Pantanal to największy ciągły teren podmokły na planecie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Rezerwat Biosfery,  który jest głównym rezerwatem dzikiej przyrody w Ameryce Południowej. Po przyjeździe do lodgy czeka na nas przyjęcie i drink powitalny. Po zakwaterowaniu, wprowadzenie Gości w region Pantanal z prezentacją map kartograficznych i zdjęć satelitarnych. A dla miłośników przyrody możliwość po wykładzie krótkiego spaceru w celu obserwacji różnych gatunków ptaków i innych zwierząt zamieszkujących prywatny teren leśniczówki. Wczesnym wieczorem zostanie podany smaczny rosół z piranii, a następnie kolacja z typowymi daniami regionu. Po kolacji nocne zwiedzanie jeepem lub łodzią okolicy (około 2 godziny) w poszukiwaniu nocnych stworzeń i kontemplacja środowiska mokradeł. Nocleg w lodgy w Mutum. (B,D)

  Dzień 9 SKARBY PANTANALU

  Po śniadaniu jazda konna, około 3 godzin, w górę typowej farmy na granicy zatoki Sia Mariana. W trakcie przejażdżki będzie okazja do obserwacji różnorodnej flory i fauny. Następnie czeka nas obiad w lodży , a po południu przejażdżka samochodem lub łodzią nad rzekę Mutum na fotograficzne safari po prawie niezbadanym obszarze rzeki. Powrót na kolację i nocleg. (B,L,D)

  Dzień 10 REJS ŁODZIĄ

  Po śniadaniu rejs łodzią do Corixo, gdzie zaczyna się szlak spacerowy, który prowadzi do malowniczej zatoki Chacororé. Przerwa na obiad. Po południu rejs łodzią, około 3 godziny w dół rzeki Mutum w górę zatoki Sia Mariana. Podczas tej wycieczki będziemy eksplorować brzegi zatoki i kanał łączący obie zatoki, zatokę Sia Mariana i zatokę Chacororé. Przez cały rok można tu obserwować różne gatunki ptaków, gadów i innych zwierząt (w porze deszczowej długość zatoki Chacororé może przekraczać 15 km na otwartej przestrzeni). Zatrzymamy się na zachód słońca i będzie okazja do połowu łowienie piranii. W drodze powrotnej do lodgy będziemy poszukiwać zwierząt w porze nocnej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (B,L,D)

   

  Dzień 11 PRZELOT DO RIO DE JANEIRO

  Wycieczka o wschodzie słońca. Będziemy wiosłować i podziwiać budzącą się przyrodę. Powrót do domku na śniadanie, a następnie wymeldowanie i powrót na lotnisko Cuiabá skąd lot do Rio de Janeiro. Po wylądowaniu czeka nas prywatny transfer i zakwaterowanie w hotelu. Możliwość spacerów po okolicy i poznanie miasta. Rio jest pięknie położone pomiędzy morzem i górami, z kontrastującymi szczytami, takimi jak Głowa Cukru i Corcovado – zwieńczone słynnym posągiem Chrystusa, a jego mieszkańcy zrelaksowani i pełni energii. (B)

  Dzień 12 ZWIEDZANIE MIASTA

  Po śniadaniu wjazd kolejką na granitowe wzgórze Corcovado, na szczycie którego znajduje się pomnik Chrystusa Odkupiciela. Następnie posiłek w lokalnym stylu. Spacer po historycznym centrum miasta i panorama miasta z Pao Azucar, czyli Głowy Cukru. Wieczorem – możemy wypoczywać na jednej ze słynnych plaż bądź skosztować uroków nocnego życia w słynnej rozrywkowej dzielnicy Rio. Powrót do hotelu na nocleg. (B,L)

  Dzień 13 CZAS NA RELAKS

  Dzień przeznaczony do dyspozycji Gości. Możliwość odkrywania miasta i jego uroków bądź skorzystanie z wycieczek fakultatywnych. (B)

  Potwierdzimy listę wycieczek fakultatywnych.

  Dzień 14 POŻEGNANIE Z BRAZYLIĄ

  Ostatni dzień w Rio de Janeiro. Czas na spacery po słynnej plaży Copacabana, filiżankę wyśmienitej kawy w jednej z lokalnych restauracji i zakupy pamiątek w sklepikach. Następnie transfer na lotnisko i późnym wieczorem wylot do kraju. (B)

  Dzień 15 PRZYLOT DO POLSKI

  Lądowanie w Polsce.

  Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3***, 4**** i 5***** oraz w lodgy w dżungli amazońskiej i Pantanal w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie na bazie B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja zgodnie z symbolami przypisanymi do danego dnia,
  • transfery lotniskowe,
  • miejscowych przewodników anglojęzycznych i ich opiekę podczas transferów lotniskowych i aktywności wymienionych w programie,
  • przejazdy nowoczesnym autokarem bądź minibusem,
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • wszystkich biletów lotniczych,
  • pozostałego wyżywienia,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • wymagana ochrona antymalaryczna.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać do Brazylii?

  Może Ci się również spodobać: