close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  FILIPINY BIEGOWO

  — zawody biegowe i wypoczynek

  planowana data 20200229 — 20200313

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

   

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot na Filipiny przez jeden z portów tranzytowych.

  DZIEŃ 2 PRZYLOT DO MANILI I WIECZORNY SPACER PO STARYM MIEŚCIE

  Przylot w godzinach popołudniowych Manili. Transfer do hotelu, wieczorny spacer po okolicy Intramuros – starego miasta Manili, odpoczynek po podróży. Nocleg w Manili.

  DZIEŃ 3 WULKAN PINATUBO, LAS TROPIKALNY, TREKKING I TRADYCYJNY MASAŻ FILIPIŃSKI

  Poranny wyjazd z hotelu do podnóża jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie – Pinatubo, którego ostatnia erupcja w 1991 roku sparaliżowała życie okolicznych mieszkańców. Przesiadamy się na samochody z napędem na cztery koła. Przez pozostałości po polach lawowych pniemy się w górę przez las tropikalny. Dojazd do parkingu i krótki trekking do krawędzi krateru. Możliwość zejścia w dół do przepięknego jeziora kraterowego. Po powrocie czas na kąpiel i strząśnięcie z siebie wulkanicznego pyłu oraz tradycyjny masaż filipiński. Nocleg w Pampanga. (B/L)

  DZIEŃ 4 FILIPIŃSKA PROWINCJA, ROMANTYCZNE JEZIORO DANUM I KACZY EMBRION DLA ODWAŻNYCH

  Przejazd do Banaue. Kręta droga prowadząca nad przepięknymi dolinami pozwoli nam obserwować prawdziwe życie filipińskiej prowincji. Po drodze postoje na punktach widokowych, próba zagadywania sympatycznych miejscowych, a dla najodważniejszych – degustacja baluta (kaczego embrionu). Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania wycieczka nad jezioro Danum na zachód słońca. Nocleg w Banaue. (B/L)

  DZIEŃ 5 TARASY RYŻOWE I LUDNOŚĆ IFUAGO

  Przesiadamy się do wynajętych specjalnie dla nas jeepneyów, pojazdów jakimi poruszają się miejscowi po nieutwardzonych drogach. Zwiedzamy tereny zamieszkane przez mniejszość Ifuago. Oprócz niesłychanej historii tego ludu, najważniejszym punktem programu jest wizyta na jednych z najbardziej imponujących na świecie tarasach ryżowych. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót na nocleg do Banaue. (B/L)

  DZIEŃ 6 TAJEMNICZA SAGADA I CZELUŚCIE JASKINI SUMAGING DLA CHĘTNYCH

  Przejazd do Sagady. Po drodze wizyta w bardzo interesującym muzeum antropologicznym w Bontoc. W Sagadzie, wizyta w pobliskiej dolinie, gdzie miejscowa ludność do dzisiaj praktykuje specyficzny sposób pochówku swoich zmarłych. Ciała umieszczane są w trumnach, a te z kolei zawieszane są na stromych klifach. Następnie – dla chętnych i nie bojących się podziemi – prawdziwa przygoda, wchodzimy ze starodawnymi lampami naftowymi w czeluście jaskini Sumaging. Nocleg w Sagada w najlepszym pensjonacie w miasteczku. (B/L)

  DZIEŃ 7 PRZYGOTOWANIE DO BIEGÓW

  Powrót autobusem na południe do Baguio. Odbiór pakietów startowych. Przygotowanie do biegów, które są zarazem eliminacjami do UTMB. (B/L)

  DZIEŃ 8 VERTICAL KILOMETER

  Dzisiejszy dzień to 5.5 km bieg “vertical kilometer” – krótkie acz męczące przetarcie przed dłuższymi biegami dnia następnego. Popołudniem regeneracja i możliwość spaceru po okolicy. (B/L)

  DZIEŃ 9 BIEG GÓRSKI PO PRZEPIĘKNYCH KORDYLIERACH / TREKKING PO OKOLICZNYCH GÓRACH

  Dzisiejszy dzień przeznaczony na bieg górski na wybranym dystansie 50 km lub 23 km po przepięknych górach Kordyliery Centralnej. Dla osób nieuczestniczących w biegu – trekking po okolicznych górach połączony z kibicowaniem zawodnikom. (B/L)

  DZIEŃ 10 PRZEJAZD DO MANILI I PRZELOT NA WYSPĘ BOHOL, ODPOCZYNEK NA PLAŻY

  Przejazd do Manili na lotnisko. Lot na wyspę Bohol. Transfer do położonego nad tropikalnym morzem resortu. Odpoczynek na plaży. (B)

  DZIEŃ 11 RAJSKIE PLAŻOWANIE, FAKULTATYWNIE SNORKELING Z REKINAMI WIELORYBIMI LUB FOTOGRAFICZNA WYPRAWA NA PODGLĄDANIE DELFINÓW

  Dzień przeznaczony na wypoczynek po trudach podróży na Luzonie. Położony przy samej plaży luksusowy ośrodek z basenem pozwala nam na rajskie plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu. Fakultatywnie wycieczka łodzią na snorkeling z niezwykle łagodnymi rekinami wielorybimi (ok. 90 USD) lub na fotograficzną wyprawę na podglądanie delfinów (ok. 30 USD). (B)

  DZIEŃ 12 WYCIECZKA PO WYSPIE BOHOL, REJS PO RZECE W TROPIKACH

  Całodniowa wycieczka po wyspie Bohol. Zwiedzamy stary jezuicki kościół, punkt widokowy na „Wzgórzach Czekoladowych” – jeden z najbardziej klasycznych widoków Filipin. Spacer po lesie bambusowym w poszukiwaniu tarsierów – najmniejszych na świecie stworzeń z rodziny naczelnych. Przy odrobinie szczęścia szansa na udział w ulubionej rozrywce miejscowych – obserwacji walk kogutów. Po południu rejs po tropikalnej scenerii rzeki Loboc wraz z obiadokolacją. Powrót do hotelu. (B/L)

  DZIEŃ 13 PLAŻOWANIE RANKIEM, PRZELOT DO MANILI I WIECZORNY WYLOT DO POLSKI

  Czas wolny na plażowanie. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Manili. Wieczorny wylot do Polski przez jedno z lotnisk przesiadkowych. (B)

  DZIEŃ 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Manila – Warszawa
  • loty wewnętrzne na trasie Manila – Bohol – Manila
  • transport z/na lotnisko
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** w Manili, Pamapanga, Baguio, w resorcie na wyspie Bohol, 3*** w Banaue, oraz w pensjonacie w Sagadzie
  • przejazdy prywatnymi autokarami, minibusami, jeepneyami (w okolicach Banaue), samochodami terenowymi na wulkanie Pinatubo
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 300 USD,
  • opłaty startowej za bieg 5.5km oraz za bieg 50km lub 23 km,
  • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników,  bagażowych,
  • ewentualnych opłat wylotowych i podatków lotniczych (ok. 25 USD)
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może ci się również spodobać