close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  FILIPINY

  — pielgrzymka i przystanek w Hongkongu

  planowane terminy 07.02.2025 — 19.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT NA FILIPINY

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot na Filipiny.

  Dzień 2 LUZON - NAJWIĘKSZA WYSPA ARCHIPELAGU FILIPIN

  Przylot na Filipiny. Powitalna kolacja z połączona z pokazem kultury filipińskiej.

  Dzień 3 ZABYTKI SAKRALNE MANILI

  Msza w jednej z katedr w otoczonym murami mieście Intramuros. Odwiedzimy katedrę w Manili, gdzie czczono relikwie krwi papieża Jana Pawła II. To tutaj odbyła się ceremonia powitania Ojca Świętego, gdy odwiedził Filipiny w 1981 roku. Następnie odwiedzimy Kościół San Agustin, najstarszy kościół na Filipinach. Zagłębimy się w Intramuros – bogate w historię z epoki hiszpańskiej. Po południu udamy się do Bazyliki Mniejszej i Narodowego Sanktuarium Czarnego Nazarejczyka w Quiapo. Kolejnym punktem programu będzie Kościół San Sebastian – jedyny stalowy kościół na Filipinach, wymieniony jako jeden z najbardziej zagrożonych zabytków na świecie przez World Monuments Fund. Zobaczymy także Bazylikę Mniejszą i Sanktuarium Narodowe św. Lorenza Ruiza – miejsce, w którym znajduje się Lorenzo Ruiz, święty czczony przez papieża Jana Pawła II. Kościół znajduje się w najstarszym Chinatown na świecie. Na koniec czeka nas zwiedzanie Chinatown. Powrót do hotelu. Nocleg.

  Dzień 4 ŚLADAMI JANA PAWŁA II

  Msza św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Baclaran – gdzie modlił się Jan Paweł II. Kościół ten został również oficjalnie erygowany przez papieża Jana Pawła VI podczas jego wizyty. Następnie czeka nas wycieczka po Uniwersytecie Św. Tomasza, najstarszego uniwersytetu katolickiego na Filipinach. Odwiedzimy także Centrum leczenia trądu, założone przez księdza Antoniego Leo Hofstee. Centrum odwiedził Papież Jan Paweł II. Powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień 5 WULKAN TAAL I ZABYTKI SAKRALNE

  Po śniadaniu pojedziemy na południe od Manili, aby zobaczyć wulkan Taal. Taal jest czynnym wulkanem na Filipinach, położony w prowincji Batangas. Znajduje się na jeziorze Taal i wystaje ponad 300 m nad lustrem wody. Na miejscu poznamy jego historię, krążące mity oraz politykę na rzecz ochrony przyrody. Następnie czeka nas msza św. w Bazylice Mniejszej del San Martin de Tours, największym kościele katolickim w Azji. W dalszej części dnia odwiedzimy Kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP – 422-letni kościół zbudowany przed inwazją muzułmanów i uznany za Sanktuarium Narodowe. Ostatnim miejscu w dniu dzisiejszym będzie Kaplica Przemienienia Pańskiego w Caleruega. Powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień 6 WSPANIAŁE KOŚCIOŁY

  Wykwaterowanie z hotelu. Msza w Bazylice Tayabas, która znana jest z zegara wewnątrz dzwonnicy, jednego z najstarszych zegarów tego typu w Azji. Następnie odwiedzimy Kościół Barasoain w Bulacan, gdzie powstała Pierwsza Republika Filipin. Warto wiedzieć, iż kościół znajduje się na filipińskim banknocie o nominale 200 peso. Kolejnym zabytkiem w dniu dzisiejszym będzie Kościół Betis w Pampanga. Malowidło znajdujące się na suficie kościoła przedstawiają Świętą Rodzinę i zostały ogłoszone skarbem narodowym. Nocleg w Pampanga i możliwość skosztowania egzotycznej kuchni.

  Dzień 7 GÓRA PINATUBO, ZABYTKI SAKRALNE

  Wczesne wymeldowanie o 4 rano na wycieczkę na górę Pinatubo. W kraterze będzie można odprawić mszę świętując piękny poranek na łonie natury. Następnie udamy się do Kościoła Calasiao w Pangasinan, który został zbudowany w stylu barokowym z masywnych cegieł zaprojektowanych tak, aby wytrzymać wszelkie ataki najeźdźców. Stanowi również skarb narodowy państwa. Przejazd do Santa Maria. Nocleg.

  Dzień 8 ZABYTKI Z LISTY UNESCO

  Msza w kościele Santa Maria w Ilocos Sur, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwo UNESCO. Budynek otoczony jest murami przypominającymi fortecę. Następnie piesza wycieczka po mieście Vigan. Kolejnym punktem programu będzie Kościół Paoay w Ilocos Norte, barokowy kościół również wpisany na listę UNESCO. Następnie Udamy do Ilocos Norte, aby zobaczyć Kościół Bacarra, znany ze stuletniej ściętej dzwonnicy. Przejazd na nocleg na plaży w resorcie.

  Dzień 9 i 10 RELAKS NA PLAŻY

  Czas na relaks. Możemy podziwiać niekończące się plaże, otoczone wapiennymi klifami i oblane lazurową wodą.

  Dzień 11 OSTATNIE CHWILE NA FILIPINACH I LOT DO HONGKONGU

  Ostatnie chwile na Filipinach i czas na zakup pamiątek. W zależności od rozkładu lotów transfer na lotnisko z Laong i lot wewnętrzny do Manili. Ze stolicy kraju czeka nas lot do Hongkongu. Przylot w godzinach wieczornych, powitanie przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

  Dzień 12 ZWIEDZANIE HONGKONGU

  Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Około godziny 12:00 zaczynamy 8-godzinną wycieczka po mieście podczas której odwiedzimy takie miejsca jak: szczyt Wiktorii, zatokę Repulse, wioskę rybacką Aberdeen (opcjonalnie rejs łodzią w cenie 11 USD za osobę). Następnie lunch po drodze w lokalnej chińskiej restauracji serwowany z chińską herbatą. Po posiłku odwiedzimy klasztor Chi-nin, ulicę handlową targu przeznaczonego dla kobiet, miejsca z 1881 r. i wieżę zegarową w obszarze turystycznym Tsimshatsui. Około godziny 20:00 transfer na lotnisku w Hongkongu i oczekiwanie na nocny lot do Europy.

  Dzień 13 PRZYLOT DO EUROPY

  Wylot do Europy z przesiadką w jednym z portów tranzytowych. Lądowanie w kraju.

  Cena zawiera

  • bilet lotniczy główny na trasie Polska – Manila – Polska,
  • bilet lotniczy wewnętrzny na Filipinach na trasie Laoag – Manila,
  • bilet lotniczy na trasie Manila – Hongkong,
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie na bazie HB – śniadanie, lunch lub kolacja,
  • kolacja powitalna po przylocie w restauracji Barbara połączona z show,
  • lunch podczas wycieczki na Mt. Pinatubo,
  • kolacja pożegnalna na wypoczynku w hotelu Fort Ilocandia Resort,
  • lunch podczas zwiedzania Hongkongu,
  • przejazdy komfortowym autokarem podczas zwiedzania,
  • opiekę i usługi polskojęzycznego przewodnika,
  • usługi i wsparcie lokalnego katolickiego przewodnika,
  • atrakcje i zabytki opisane w programie,
  • codzienne Msze Święte na Filipinach podczas zwiedzania, (możliwość organizacji Mszy Świętej również na wypoczynku w dniu 9 i 10),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN (w tym choroby przewlekłe),
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 200 USD za osobę,
  • pozostałych posiłków,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami spędzić sylwestra na filipinach?

  Może Ci się również spodobać: