close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  GUJANY, SURINAM, TRYNIDAD I TOBAGO

  — Diabelskie Wyspy, Las Iwokrama i rajskie plaże.

  planowane terminy 08.07.2024 — 24.07.2024 03.11.2024 — 19.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  W zależności od lotów możliwe zwiedzanie Paryża.

  Dzień 2 FRANCJA W TROPIKU - CAYENNE I KOUROU

  Wylot do Cayenne (Gujana Francuska). Jest to stolica departamentu zamorskiego Francji potocznie zwana “Francją w tropiku”. Zwiedzanie miasta – placu centralnego Place Grenoble z budynkami rządowymi, czy Place des Palmistes wyznaczającego początek dzielnicy handlowej. Przejazd na nocleg do Kourou. (D)

  Dzień 3 DIABELSKA WYSPA - MROCZNE HISTORIE UKRYTE MIĘDZY ZIELENIĄ PALM

  Po śniadaniu wybierzemy się w rejs na wyspy na których do lat 50-tych znajdowała się francuska kolonia karna. Najpopularniejsza z nich – Diabelska Wyspa, skalisty skrawek lądu stanowiący kiedyś jedno z najpilniej strzeżonych francuskich więzień, zawdzięcza swoją sławę m.in. opartej na autentycznych wydarzeniach historii uciekiniera, którą możemy zobaczyć w filmie “Papillon”. Na Diabelską wyspę wstęp jest zabroniony. Znajdujące się na niej fortyfikacje i więzienne mury będziemy widzieć podpływając na znajdujące się nieopodal niewielkie wyspy St. Joseph. i Royale. Pełne zielonych palm, z małpami, pawiami, żółwiami wyspy sprawiają wręcz idylliczne wrażenie. Ciężko byłoby się domyślić przeszłości tego miejsca. Powrót na nocleg do Kourou.

  Dzień 4 CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH, ST. LAURENT I PRZEPRAWA DO PARAMARIBO

  Udajemy się do znajdującego się nieopodal Kourou Centrum Lotów Kosmicznych. Centrum podlegające obecnie Europejskiej Agencji Kosmicznej odmieniło losy gujańskiej gospodarki. To tu znajduje się kosmodrom, z którego wystrzeliwane są rakiety umieszczające satelity na orbicie okołoziemskiej. Następnie czeka nas przejazd do granicznego miasteczka St. Laurent, a następnie przepłyniemy łodziami szeroką na 3 km graniczną rzekę Maroni i udamy się do miasteczka Albina leżącego już na terytorium Surinamu (dawnej Gujany Holenderskiej). Stąd czeka nas przejazd do stolicy kraju – Paramaribo.

  Dzień 5 SURINAM - MIEJSCOWI ARTYŚCI, AROMAT PRZYPRAW, PARK NARODOWY PEPPERPOT

  Stolica Surinamu to jedno z najbardziej uderzających i tętniących życiem miast na naszym szlaku. Pełna jest uliczek w kolonialnym stylu z budynkami wznoszonymi przez Holendrów i Brytyjczyków, gdzie miejscowy artyści sprzedają kolorowe obrazy, a zapach spalin samochodowych miesza się z aromatem przypraw sprzedawanych w lokalnych sklepikach. Parlament, Plac Niepodległości i Pałac Prezydencki, ratusz, Fort Zeelandia nad rzeką Waterkant oraz malownicze uliczki z drewnianymi, należącymi niegdyś do kupców, domkami. Katedra katolicka, meczet i holenderska synagoga – to zabytkowe budynki o unikalnej architekturze dzięki którym miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Parku Narodowego Pepperpot gdzie podczas spływu o zachodzie słońca będziemy wypatrywać delfinów. Nocleg w Paramaribo. (B/L)

  Dzień 6 LOT DO GUJANY. NOC W LODGY W KARANAMBU

  Transfer na lotnisko i lot do Gujany. Transfer między lotniskami wewnętrznymi i lot do Lethem położonym przy granicy z Brazylią. Przejazd do Karanambu. Przyjazd do lodgy późnym wieczorem.  (B/D)

  Dzień 7 KARANAMBU - LAS DESZCZOWY I SAWANNA

  Karanambu znajduje się na terenie lasu deszczowego i sawanny. To fascynujące i dzikie miejsce w którym bez problemu można zobaczyć niezliczone gatunki dzikiego ptactwa i zwierząt. Będziemy wypatrywać dzikich wydr i kajmanów w pobliskich rzekach, olbrzymich mrówkojadów, nasłuchiwać odgłosów jaguarów.  (B/L/D)

  Dzień 8 PRZEJAZD PRZEZ SAWANNĘ RUPUNUNI

  Po śniadaniu kontynuujemy przejazd przez sawannę Rupununi aż do Iwokramy. Iwokrama to rezerwat lasów deszczowych o powierzchni 3710 km² z niespotykaną fauną i florą. Czas na odpoczynek, kolację, napawanie się spokojem i odgłosami natury. (B/L/D)

  Dzień 9 REZERWAT LASÓW DESZCZOWYCH IWOKRAMA

  Cały dzień spędzamy na aktywnościach w okolicy Iwokrama. Podobno to tutejsze lasy deszczowe są jednym z najlepszych miejsc by zobaczyć nieuchwytnego jaguara czy jaskrawo pomarańczowego skalikurka gujańskiego. Las Iwokrama znajdujący się w samym sercu Wyżyny Gujańskiej stanowi jeden z ostatnich dziewiczych lasów tropikalnych na świecie. Przechadzając się szlakiem wokół rzeki można zobaczyć kajmany, węże, żaby drzewne, a może nawet pumę czy kapibarę. Możliwość udania się na górę Turtle. Wspięcie się na jej szczyt zajmuje ok 2 godzin, ale wysiłek zostanie wynagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami. Nocleg w Iwokrama. (B/L/D)

  Dzień 10 LOT AWIONETKĄ, WODOSPADY KAIETEUR, GEORGETOWN

  Po śniadaniu przelot awionetką z Iwokrama do Parku Narodowego Kaieteur. W tych dziewiczych lasach ukrywa się jeden z najpiękniejszych i najdzikszych wodospadów świata. Widoku tego położonego pośrodku dżungli wodospadu ze swobodnie spadającą z 226 metrów wodą nie sposób zapomnieć. Podczas spaceru do punktu widokowego Johnsona, skąd można zobaczyć wodospad Kaieteur, być może uda nam się zauważyć zamieszkujące te tereny zwierzęta. Następnie awionetką udamy się dalej do Georgetown. To największe miasto Gujany jest pełne kolonialnych budynków, z największą atrakcją, drewnianą Katedrą św. Jerzego. Nocleg w hotelu w Georgetown. (B/D)

  Dzień 11 STOLICA TOBAGO - SCARBOROUGH. WYPOCZYNEK

  Transfer na lotnisko i przelot przez Port of Spain na lotnisko w Tobago. Udamy się dziś z wizytą do samej stolicy  – Scarborough. Niesamowity Fort King George, muzeum Tobago oraz spacer po ogrodach botanicznych. Przejazd do malowniczych miasteczek i ruin Fortu James w Plymouth. Śpimy w hotelu na wschodniej stronie wyspy. (B)

  Dzień 12 RAJSKIE PLAŻE TOBAGO - CZAS WOLNY

  Dzień wolny. Czas na wypoczynek. Dla chętnych możliwość udania się na wycieczkę fakultatywną – pilot przedstawi dostępne opcje. (B)

  Dzień 13 RAJSKIE PLAŻE TOBAGO - CZAS WOLNY

  Dzień wolny. Czas na wypoczynek na plaży. (B)

  Dzień 14 LOT DO TRINIDADU, MALOWNICZE ULICZKI PORT OF SPAIN

  Transfer na lotnisko, przelot do Trinidadu. Zwiedzanie miasta. Przejdziemy się malowniczymi uliczkami Port of Spain. Zobaczymy  jego najważniejsze atrakcje – budynki w stylu kolonialnym, będziemy mogli udać się do muzeum czy galerii sztuki czy ogrodach botanicznych. Czas wolny na zakup pamiątek w lokalnych sklepikach. (B)

  Dzień 15 POŁUDNIOWY I CENTRALNY TRYNIDAD - JEZIORO ASFALTOWE PITCH LAKE, SPŁYW ŁODZIAMI

  Udamy się na wycieczkę przez centralny i południowy Trynidad. Zatrzymamy się nad słynnym Pitch Lake (Jeziorem Asfaltowym). Udamy się na wycieczkę z przewodnikiem po lesie deszczowym oraz na relaksujący spływ łodziami o zachodzie słońca by podziwiać spektakularne ibisy. (B)

  Dzień 16 TRANSFER NA LOTNISKO I WYLOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  DZIEŃ 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa – Paryż – Cayenne,  Panama – Warszawa,
  • loty wewnętrzne na trasach Paramaribo – Georgetown, Georgetown –Lethem, Iwokrama – Kaieteur – Georgetown, Georgetown – Scarborough,  Scarborough – Port of Spain
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja), pozostałe posiłki aranżowane przez pilota. Cena w granicach 15 USD – 20 USD
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach 2 osobowych, w interiorze, zakwaterowanie w lodgach turystycznych
  • transport promem, łodziami, jeepami, autobusem bądź mikrobusem, awionetkami
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

                       

  Cena nie zawiera

  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych sugerowana kwota: 60 USD
  • opłaty za wizę do Surinamu i kosztów jej uzyskania: ok. 100 USD
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • wymagane szczepienie na żółtą febrę
  • wyjazd można dowolnie dopasować do swoich potrzeb – spędzić dodatkowo kilka dni w niesamowitej dżungli w Surinamie, bądź skrócić rezygnując z wypoczynku w Trynidadzie i Tobago
  • w celu wyrobienia wiz konieczność dostarczenia paszportu na 6 tygodni przed datą początkową wyprawy

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: