close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  INDIE – RADŻASTAN

  — kraina kontrastów

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Indii.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE UDAJPURU, ŚWIĄTYNIA JAGDISH I REJS PO JEZIORZE PICHOLA

  Przylot do Delhi, przesiadka na lot do Udajpuru, położonego w sercu Radżastanu. Transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku zwiedzanie bajkowego miasta. Wizyta w Pałacu Miejskim, położonym tuż przy malowniczym jeziorze Pichola. Relaksujący spacer po ogrodzie Sahelion-ki-bari, obfitującym w marmurowe słonie, fontanny i stawy wypełnione lotosami. Następnie ruszymy wokół sztucznego jeziora Fateh Sagar stworzonego przez Maharadżę Jai Singha. Po drodze ujrzymy liczne cuda Udajpuru – m.in. Cenotaf Maharany Pratapa i dotrzemy do świątyni Jagdish, wspaniałego przykładu architektury nagari. Na zakończenie dnia czeka nas relaks w trakcie spokojnego rejsu po wodach wspomnianego już jeziora Pichola. Nocleg w hotelu w Udajpurze.

  Dzień 3 WYJAZD DO JODHPURU, ZWIEDZANIE RANAKPUR

  Po śniadaniu wyjazd do Jodhpuru, niemal milionowej metropolii, położonej na skraju pustyni Thar. Po drodze odwiedzimy Ranakpur, mieścinę, która poszczycić może się najpiękniejszymi, misternie rzeźbionymi świątyniami dżinijskimi, zbudowanymi z marmuru w połowie XV stulecia. Największa z nich – Chaumukha poświęcona jest Adinathcie, objawicielowi prawdy. Dalsza podróż do Jodhpuru, drugiego największego miasta Radżastanu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

  Dzień 4 ZWIEDZANIE JODHPURU, FORT MEHERANGARH, ŚWIĄTYNIA JASWANT THADA I PRZEJAZD DO JAIPURU

  Zwiedzanie Jodhpuru. Wizyta w Pałacu Umaid Bhawan. Niesamowita, jedna z największych obecnie na świecie prywatnych rezydencji powstała w pierwszej połowie XX wieku. Imponujący kompleks podzielony jest na 3 części. Jedna z nich to hotel, druga jest własnością prywatną, trzecia zaś to muzeum mieszkającej tu rodziny królewskiej. Kolejnym punktem programu będzie Meherangarh jeden z największych fortów w Indiach. Zobaczymy w nim wielką kolekcję broni, lektyki królewskie, a nawet Howdah, czyli siodła dla słoni. W drodze powrotnej zobaczyć będziemy mogli Jaswant Thada – oślepiający bielą marmuru cenotaf Maharadży Jaswanta Singha II oraz wieżę zegarową wyznaczającą centrum targu Ghanthagar. Po lunchu kontynuujemy podróż do Jaipuru – stolicy Radżastanu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

  Dzień 5 FORT AMBER, PAŁAC WIATRÓW, JANTAR MANTAR I LOKALNY TARG

  Po śniadaniu wyjazd do fortu Amber – klejnotu północnych Indii. Usytuowana na północ od miasta, na wzgórzach Aravalli, budowla obronna, urzeka miodową barwą murów i widoczną potęgą. Chętni dostaną się do środka na grzbietach słoni. Zwiedzimy m.in. Salę Zwycięstwa skrzącą się miriadami refleksów świetlnych i udekorowaną setkami małych luster Sheesh Mahal. Po lunchu ujrzeć będziemy mogli słynny Pałac Wiatrów – Hawa Mahal, najbardziej niesamowitą budowlę w Jaipurze, z której bogato zdobionych krytych balkonów kobiety królewskiego dworu, niezauważone, spoglądać mogły na zewnętrzny świat. Następnie odwiedzimy Jantar Mantar – wpisane na listę UNESCO, niezwykłe obserwatorium astronomiczne, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny. Na koniec zwiedzimy tutejszy Pałac Miejski i tętniące życiem i wszelkimi zapachami lokalne targowisko. Nocleg w Jaipurze.

  Dzień 6 FATEHPUR SIKRI, WIELKI MECZET, PRZYJAZD DO AGRY

  Spokojne śniadanie i wyjazd do prowincji Uttar Pradesh. Dziś naszym celem będzie Agra, miasto owiane legendą, ze względu na wielkie mauzoleum Taj Mahal, jakie się w nim znajduje. Po drodze zatrzymamy się w Fatehpur Sikri – budowanej od podstaw stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Plotka głosi, że to tu przepowiedziane zostało potomstwo borykającemu się z bezdzietnością Akbarowi. Po urodzinach syna, władca postanowił uczcić to wydarzenie, zakładając tu swą siedzibę. Zobaczymy tu Wielki Meczet, a także sale audiencyjne oraz dziedziniec tworzący gigantyczną planszę do starożytnej hinduskiej gry Pachisi, na której cesarz przesuwał niewolnice zastępujące mu piony. Po przybyciu do Agry zakwaterowanie w hotelu i zasłużony odpoczynek.

  Dzień 7 TAJ MAHAL, CZERWONY PORT I PRZEJAZD DO DELHI

  Wczesnym rankiem wyruszymy do Taj Mahal, najwspanialszej i najpiękniejszej budowli, stworzonej z miłości. Po śmierci swej ukochanej żony Mumtaz Mahal, mogolski władca Shah Jehan wzniósł ku jej czci marmurowe mauzoleum. Przy jego budowie, nieprzerwanie przez dwie dekady, pracowało ponad 20 tysięcy ludzi. To jedna z najbardziej niezwykłych budowli na naszej planecie. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu. Po śniadaniu wizyta w Czerwonym Forcie, gdzie Shah Jahan spędził ostatnie lata swego życia, uwięziony przez swego syna Aurangzeba. To w tym miejscu znajdował się kiedyś słynny Pawi Tron, na którym zasiadali władcy Wielkich Mogołów. Po zwiedzeniu fortu wyruszymy do Delhi. Zakwaterowanie i nocleg w jednym z hoteli w stolicy Indii.

  Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

  Zaraz po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko w Delhi i wylot do Polski. Przylot do kraju.

  Cena zawiera

  Cena nie zawiera

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: