close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KOLUMBIA

  — zwiedzanie i wypoczynek na karaibskiej plaży

  planowane terminy 08.09.2024 — 22.09.2024 12.01.2025 — 26.01.2025 23.02.2025 — 09.03.2025

  Inne terminy na zapytanie

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO KOLUMBII

  Poranna zbiórka na lotnisku w Warszawie. Lot do Kolumbii przez jeden z portów europejskich. Lądowanie w Bogocie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Dla chętnych w ramach zaaklimatyzowania pierwszy spacer po okolicy.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE BOGOTY

  Całodniowe zwiedzanie Bogoty. Zaczniemy od spaceru po historycznym centrum oraz zabytkowej Candelaria. Zobaczymy: oszałamiające muzeum złota, Plac Bolivar, Chorro del Quevedo. Jaskrawo pomalowane budynki pokryte graffiti i klimatyczne knajpki. Wjazd kolejką na górę Monserrate (3152 m n.p.m.), skąd rozciąga się widok na całą metropolię. Krótka wizyta w muzeum najsłynniejszego kolumbijskiego artysty Fernando Botero. Powrót do hotelu. 

  (B)

  Dzień 3 DOLINA COCORA, SALENTO

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na lotnisko w Armenia lub Pereira. Jesteśmy w samym sercu regionu plantacji kawy Salento. Nocleg na miejscowej farmie –finka – w zabytkowym domu na plantacji kawy 

  (B/D)

  Dzień 4 DOLINA COCORA

  Wizyta w Dolinie Cocora. Podczas wędrówki zobaczymy kolumbijskie drzewo narodowe – Palmę Woskową. To największa palma na świecie, osiągająca wysokość 60 m. Zarówno palmy jak i gniazdujące wyłącznie w nich papugi zostały uznane za gatunki zagrożone wyginięciem. Obserwacja kolibrów. Fantastyczne widoki i piękna przyroda na długo pozostaną w pamięci. 

  (B/L)

  Dzień 5 WIZYTA NA PLANTACJI KAWY

  Po śniadaniu wyjazd na plantację kawy. Farma została nagrodzona kilkukrotnie za doskonałą kawę, jaką się tu produkuje. Podczas wycieczki zobaczymy jak przebiega proces produkcji, a na koniec dowiemy się w czym tkwi sztuka parzenia wyśmienitej kawy. 

  (B)

  Dzień 6 PRZELOT DO MEDELLIN, REZERWAT RIO CLARO

  Transfer na lotnisko i krótki przelot do Medellin. Po przylocie przejazd do rezerwatu przyrody Rio Claro. Rezerwat ten jest pokryty lasem deszczowym rosnącym na wapiennych skałach. Przez rezerwat przepływa przepiękna rzeka, czas na spacery lub wylegiwanie się w przepięknych okolicznościach przyrody.

  (B)

  Dzień 7 REZERWAT RIO CLARO

  Cały dzień przeznaczony na spacery, aktywności fizyczne lub po prostu błogi odpoczynek. Możliwość organizacji raftingu, zjazdów na linach, odwiedzania jaskiń czy wspinaczki po via ferratach.

  (B)

  Dzień 8 SKAŁA PENOL, GUATAPE, MEDELLIN

  Przejazd przez wzgórza regionu Antioquia. Przejazd pod kultową, ogromną skałę Penol – dla chętnych wspinaczka po 740 schodach na sam szczyt skały, skąd rozpościerają się przepiękne widoki. Następnie przejazd do wioski Guatape, gdzie zobaczymy bogato zdobiony kościół i będziemy spacerować wśród niezwykle kolorowych domków. Przjeazd do Medellin. Spacer po mieście.

  (B)

  Dzień 9 ZWIEDZANIE MEDELLIN

  Wycieczka po głównych atrakcjach Medellin – śladami Pablo Escobara. Podążając ścieżkami historii miasta sprzed 20 lat, znajdziemy się w jednym z najbardziej niebezpiecznych ówczesnych miast świata. Początek lat 90-tych to polowanie na barona narkotykowego – Pablo Escobara. Kiedy panowanie “The Patron” ostatecznie dobiegło końca, w Medellin zaczęły się walki o sukcesję. Od tamtej pory miasto przeszło głęboką transformację i stało się jedną z najbardziej innowacyjnych metropolii świata. Odwiedzimy park Botero, przejedziemy się kolejką linową i schodami ruchomymi obserwując graffiti, bary, stragany z rękodziełami oraz piękne widoki z góry. Wieczorem wyjście i poznawanie nocnego życia. 

  (B)

  Dzień 10 KARTAGENA

  Transfer na lotnisko przelot do Kartageny, która jest najładniejszym kolonialnym miastem Kolumbii. Została założona w 1533 roku. Była portem Hiszpanów na wybrzeżu karaibskim i główną bramą do Ameryki Południowej, skąd do Europy wywożono niewolników i wydobywane bogactwa. Przejazd do hotelu w centrum miasta, a następnie spacer po mieście. Zaczniemy od twierdzy San Felipe, najbardziej technologicznie zaawansowanej budowli z czasów hiszpańskiej kolonizacji, a potem będziemy odkrywać niezliczone zaułki i alejki tego pięknego miasta.

  Dzień 11-13 RELAKS I WYPOCZYNEK NA KARAIBSKIEJ PLAŻY

  Przejazd do rezerwatu przyrody Sanguare do jednej z najpiękniejszych  plażowych lokacji w Kolumbii. Trzy pełne dni na zasłużony rajski wypoczynek. Możliwość korzystania z atrakcji i aktywności jakie daje pobyt w resorcie. Dla chętnych pływanie z maską i rurką, wyprawy na nurkowanie. Opcjonalnie, wyprawy kajakiem, krótkie trekkingi lub całodniowa wycieczka łodzią na archipelag San Bernardo.

  (B/L/D)

  Dzień 14 KARTAGENA, WYLOT DO EUROPY

  Przejazd powrotny do Kartageny. Ciąg dalszy odkrywania Kartageny i spacerów po mieście. Zwiedzimy klasztor starego “Popa”, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Czas na zakup ostatnich pamiątek i wypicie filiżanki kolumbijskiej kawy. Po południu transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Europy. 

  (B)

  Dzień 15 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Europy. Przesiadka na lot do Warszawy. Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • loty międzynarodowe na trasach: Warszawa – Bogota, Cartagena – Warszawa,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy autokarem/ minibusem/ jeepem 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń, m.in.: bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie 300 USD, 
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami Kolumbię?

  Może Ci się również spodobać: