zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

INDIE SIKKIM, BANGLADESZ, ANDAMANY

— Himalaje, kultura, rajskie wyspy

planowane terminy 18.04.2023 — 04.05.2023 12.10.2023 — 28.10.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO INDII

Wylot z Polski do Indii.

Dzień 2 PRZYLOT DO BAGDOGRA

Przylot do Bagdogra. Przejazd do Gangtok. Jest to największe miasto indyjskiego stanu Sikkim, usytuowane na wysokości 1437 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży.

Dzień 3 JEZIORO TSOMGO, GANESH TOK, KLASZTOR ENCHAY

Wycieczka nad jezioro Tsomgo (leżące na wysokości 3780 m n.p.m.), które w Sikkimie uznawane jest za święte. Na brzegu jeziora znajduje się mała świątynia Boga Sziwy. Czekają nas piękne widoki potęgowane odbiciem malowniczych gór w spokojnej tafli jeziora. Ścieżka wzdłuż jeziora pozwala na pół kilometrowy spacer. Następnie wejście na wieżę Ganesh Tok, z której w pogodny dzień można podziwiać panoramę całego Gangtok. Wracając wizyta w jednym z najważniejszych klasztorów regionu Sikkim – Enchay. Nocleg w Gangtok. (B)

Dzień 4 WIOSKA LACHUNG

Po śniadaniu przejazd do Lachung, wioski leżącej na wysokości 2690 m n.p.m. Po drodze będziemy mijać przepiękne zielone lasy i wiele wodospadów, m.in. wodospad Siedmiu Sióstr, Naga czy Bhim Nala. W trakcie podróży postój i czas na lunch. Przystanek na punkcie widokowym Tashi View Point pozwoli nam zachwycić się widokami ośnieżonej Kanczendzongi – trzeciego najwyższego szczytu na ziemi . Przyjazd do hotelu w Lachung, nocleg. (B/L)

Dzień 5 DOLINA YUMTHANG I YUMESAMDOG - PUNKT ZERO

Całodniowa wyprawa do doliny Yumthang i Yumesamdog. Yumthang Valley, zwana “doliną kwiatową” jest ściśle chronionym rezerwatem. W okresie od marca do kwietnia rozkwita milionami różnokolorowych kwiatów – rododendronów i magnolii. Jesienią natomiast koi spokojem i pięknymi kolorami. Przejazd do Yumesamdog. To miejsce jest często nazywane „punktem zerowym”, ponieważ dalej nie ma już drogi dla ruchu zmotoryzowanego, a odwiedzający nie mogą przekraczać tego punktu ze względu na bliskość granicy z Chinami.

Później przejazd do gorących źródeł. Powrót na nocleg do Lachung. (B/L)

Dzień 6 CENTRUM BUDDYZMU TYBETAŃSKIEGO

Zwiedzanie okolic Gangtoku – wodospady Jakhri, klasztor Ranka, stupa Chorten. Wizyta w klasztorze Rumtek, nazywanym również Centrum Dharmaczakry. To największy buddyjski kompleks świątynny w Indiach i jeden z czterech najważniejszych ośrodków buddyzmu tybetańskiego. Nocleg w Gangtoku. (B)

Dzień 7 PRZELOT DO BANGLADESZU - DHAKA

Rano transfer na lotnisko i wylot do Bangladeszu. Przylot do Dhaki, liczącej około 17 mln mieszkańców stolicy kraju. Przejazd do hotelu. Wyjście na zwiedzanie miasta. Spacer po starym mieście – wizyta w porcie Satarghat i przejażdżka łodzią po rzece Buri Ganga, “różowy pałac” – Ahsanmanjil, meczet, kościół armeński, Lalbagh Fort, świątynia Dhakeswari i kampus uniwersytecki. Powrót do hotelu. Odpoczynek po podróży. (B)

Dzień 8 REJS PO GANGESIE

Dziś czeka nas rejs po Wielkiej Rzece Ganges. Transfer z hotelu na przystań. Po dotarciu na miejsce, zaokrętowanie na tradycyjną łódź. Rejs po rzece z postojem na wyspie, gdzie będziemy mieć możliwość podglądania z bliska życia lokalnej ludności. Dla chętnych okazja do kąpieli w Gangesie. Posiłek – tradycyjny bengalski lunch. Późnym popołudniem powrót do hotelu w Dhaka. (B/L)

Dzień 9 SONARGOAN - DAWNA STOLICA

Krótki przejazd do Sonargoan, datowanej na XIII wiek dawnej stolicy Bangladeszu. Miejscowi nazywają ją “Panam City” lub “Ghost City”. Dawniej była też znaczącym portem i centrum handlu. Po przyjeździe spacer wśród ruin, ukazujących dawną potęgę stolicy. Później wizyta w Pałacu Królewskim i w muzeum. Następnie powrót do Dhaki. (B)

 

Dzień 10 PRZELOT DO KALKUTY - ZWIEDZANIE

Poranny lot do Kalkuty. Zwiedzanie największego miasta Indii i intelektualnej stolicy liczących 1,4 mld mieszkańców Indii. Wizyta w Victoria Memorial, rozległym gmachu z marmuru, otoczonym ogrodami w stylu angielskim, będącym pomnikiem ku czci królowej Wiktorii. Następnie odwiedzimy świątynię Jaina – arcydzieło sztuki indyjskiej. Marmurowy Pałac – wybudowany przez bajecznie bogatego radżę ze stu gatunków marmuru. Zgromadzone w nim zbiory (przywieziona z Wenecji kolekcja szklanych kandelabrów, chińskie wazy z epoki Ming, egipskie rzeźby, kilkadziesiąt obrazów, w tym płótna Rubensa i Murilla) warte są dziś fortunę. Na koniec dnia spacer alejkami Eden Garden – najstarszego ogrodu botanicznego w Indiach. Ogród jest misternie zaprojektowany i nienagannie wypielęgnowany, odpoczniemy przy szumie fontann, podziwiając birmańską pagodę i największe na świecie 600-letnie drzewo banyan. Nocleg w Kalkucie.

Dzień 11 PRZELOT DO PORT BLAIR

Od rana czas wolny. Następnie transfer na lotnisko i lot na wyspy Archipelagu Andamańskiego. W jego skład wchodzi blisko 600 wysp, z czego tylko 26 jest zamieszkałych. Są to rajskie górzyste wyspy, otoczone rafami koralowymi, pokryte gęstym lasem tropikalnym. Przylot do stolicy Wielkiego Andamanu – Port Blair. Rejs promem na jedną z wysp archipelagu. Dotarcie do hotelu. Odpoczynek po podróży.

Dzień 12 - 14 RAJSKIE WYSPY - ANDAMANY

Trzy pełne dni spędzimy na rajskiej wyspie – Havelock. Możliwość odpoczynku na jednej z najpiękniejszych plaż Azji, Radhanagar Beach lub Kalapatthar Beach. Jedwabiście gładki piasek, szmaragdowa woda, tropikalna roślinność. Możliwość pływania z rurką, nurkowania z ekwipunkiem lub odkrywania piękna wysp z pokładu kajaka.

Dzień 15 PRZELOT DO CHENNAI

Po śniadaniu przeprawa promowa do Port Blair. Wylot do Chennai – dawnego Madrasu, stolicy indyjskiego stanu Tamil Nadu. Po przylocie krótkie zwiedzanie miasta – Fort Św. Jerzego i świątynia Kapaleshwar. Zbudowana w VIII wieku świątynia jest uważana przez Hindusów za jedno z najświętszych miejsc w południowych Indiach. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. 

Dzień 16 ZWIEDZANIE OKOLIC CHENNAI

Rano wyjazd do Mahabalipuram. Zwiedzanie świątyń wzniesionych przez władców z dynastii Pallava. Podziwianie płaskorzeźby wykutej w skale Arjuna’s Penance. Przedstawia ona mityczną historię Gangesu, zwierzęta, bóstwa i inne pół boskie stworzenia. Później zwiedzanie kompleksu świątyń Shore – wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Wizyta w świątyni Kriszna Mandapam – największej i najstarszej hinduskiej świątyni wykutej w skale. Na wzgórzu spoczywa niebezpiecznie zrównoważony głaz nazwany Kulą Masła Kriszny, po jego legendarnym zamiłowaniu do świeżego masła. Wizyta w The Five Rathas, będącej przykładem architektury monolitycznej Indii. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 17 WYLOT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski, zakończenie wyprawy.

Cena zawiera

 • loty międzynarodowe na trasach: Warszawa – Bagdogra, Bagdogra – Dhaka, Dhaka – Kalkuta, Chennai – Warszawa,
 • loty wewnętrzne: Kalkuta – Port Blair, Port Blair – Chennai,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach 4**** oraz 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy autokarem/ minibusem, prom Port Blair – Havelock – Port Blair, 
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 400 USD, 
 • wizy indyjskiej i bengalskiej – ok. 100 USD, 
 • zwyczajowych napiwków,
 • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych, 
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać: