close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  BALI INDONEZJA

  — wszystko co na Bali najpiękniejsze

  planowane terminy 10.08.2024 — 25.08.2024 27.12.2024 — 11.01.2025

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI NA BALI

  Zbiórka na lotnisku i wylot na Bali.

  Dzień 2 PRZYLOT NA BALI, ODPOCZYNEK PO DŁUGIEJ PODRÓŻY

  Przylot na Bali. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przedstawiciela. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w Ubud. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży.

  Dzień 3 CZAS WOLNY W UBUD

  Czas na cieszenie się urokami pięknego miejsca i możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej. (B)

  Dzień 4 CAŁODNIOWA WYCIECZKA

  Całodniowa wycieczka obejmująca kilka interesujących miejsc. Najpierw odwiedzimy centrum snycerskie w Kemenuh w Mas. Odkryjemy niesamowite umiejętności młodych rzemieślników, będziemy mieli okazję podziwiać najwspanialsze dzieła sztuki z różnego rodzaju tropikalnego drewna liściastego. Kontynuujemy podróż do Ubud, słynnego rodzinnego miasta balijskich artystów i odwiedzimy jedną z galerii, w których prezentowana jest sztuka malarska. Zatrzymamy się w świątyni świętego źródła Sebatu i Gunung Kawi, w słynnych skalnych kapliczkach, fascynujących rzeźbionych w kamieniu pamiątek dawno minionych królów. To przepełnione magią miejsce leży pośród pięknych tarasów ryżowych. Będziemy mogli cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem na wulkan i jezioro Batur, jedząc lunch w Penelokan w Kintamani. Z wnętrza kaldery od czasu do czasu będzie unosił się dym z czarnego stożka wulkanicznego. Powrót do hotelu późnym popołudniem. (B,L)

  Dzień 5 WYCIECZKA PO WSCHODNIEJ CZĘŚCI WYSPY

  Dzisiaj poznamy bogate dziedzictwo kulturowe Balijczyków i niezwykłą architekturę. Po krótkiej przejażdżce odwiedzimy tradycyjną wioskę o nietypowym układzie, zgodną z balijską filozofią. Następnie udamy się do świątyni Besakih, zbudowanej na południowym zboczu świętej góry Agung. Świątynia łączy liczne kapliczki i mniejsze świątynie tworząc jeden rozległy kompleks religijny. Następnie odwiedzimy świątynię Bat Cave w Kusambie. Nieopodal na czarnej, piaszczystej plaży będzie można zobaczyć dziesiątki ludzi dokonujących ostatniego rytuału kremacji. Ostatnim miejscem na naszej trasie będzie Kerta Gosa w Klungkung – XVII-wieczny Trybunał Sprawiedliwości z tradycyjnymi malowidłami na suficie. Późnym popołudniem powrót do Ubud i wieczór wolny.(B,L)

  Dzień 6-7 CZAS NA RELAKS

  Dni przeznaczone na relaks. Możliwość skorzystania z masażu oraz usług SPA. (B)

  Dzień 8 ODKRYWANIE OBSZARU NUSA PENIDA

  Wczesnym rankiem około godziny 06:15 spotkamy się z przewodnikiem i pojedziemy na kolejną wycieczkę pełną pięknych miejsc. Plaża Atuh będzie pierwszym miejscem, które odwiedzimy. Na miejscu będzie czas na pływanie i plażowanie. Naszą podróż będziemy kontynuować do innego obszaru wyspy ze wspaniałym widokiem na klif i oszałamiającą rafę koralową z białym piaskiem wzdłuż plaży. To miejsce znajduje się po drugiej stronie obszaru Atuh. Zatrzymamy się na przystanek, gdzie będzie możliwość zrobienia zdjęć, najlepiej z miejsca zwanego Domkiem na Drzewie. Ostatnim celem naszej podróży będzie wizyta na Wzgórzu Teletubisiów w Nusa Penida, skąd rozciągają się piękne zielone wzgórza. Późnym popołudniem powrót do portu, rejs łodzią motorową do Sanur, kontynuacja transferu do Seminyak. Następnie zameldowanie w hotelu w Nusa Dua i wieczór wolny. (B,L)

  Dzień 9 CZAS WOLNY W NUSA DUA

  Dzień wolny, czas na relaks podczas i możliwość korzystania z udogodnień hotelu lub samodzielne zwiedzanie obszaru Seminyak. (B)

  Dzień 10 CZAS NA CENTRALNĄ CZĘŚĆ WYSPY

  Dziś będziemy zwiedzać centralną część wyspy. Najpierw udamy się do małej wioski Candikuning, nad południowym brzegiem Danau Bratan. Zoabczymy codzienny targ, który jest niewielki, ale niezwykle różnorodny i kolorowy. Oferuje szeroką gamę owoców, przypraw i roślin. Następnie zobaczymy jezioro Bratan. Jezioro dostarcza większość wody pitnej do dużych obszarów Bali. Gęste lasy sosnowe opadają ze zboczy góry Bratan do spokojnej linii brzegowej usianej świętymi kapliczkami. Następnie odwiedzimy wodospady Banyumala. Po obiedzie udamy się do Alas Kedaton, gdzie powitają nas hordy małp! Znajduje się tam świątynia zwana Alas Kedaton Temple, emanująca spokojną, cichą i świętą atmosferą. Jej sanktuarium otoczone jest lasem zamieszkanym przez grupę małp uznawanych za święte. Ponadto w gałęziach dużych drzew żyje mnóstwo nietoperzy. Następnie udamy się na zachodnie wybrzeże Bali. Kilka samotnych świątyń hinduistycznych, położonych na skale na Oceanie Indyjskim, pośrodku wzburzonych fal, upamiętnia przybycie hinduizmu na Bali. Widoki są szczególnie spektakularne o zachodzie słońca. Wieczór w hotelu i czas wolny. (B,L)

  Dzień 11 RELAKS - WIECZORNA ŚWIĄTYNIA ULUWATU I TANIEC KECAK

  Po śniadaniu czas wolny. Późnym popołudniem, około godziny 15:00 udamy się do świątyni Uluwatu, która znajduje w południowo-zachodniej części wyspy. Następnie pokaz tańca Kecak. To doskonały sposób, aby dowiedzieć się więcej o bajecznych tańcach balijskich. Taniec Keçak bierze swoją balijską nazwę od hipnotycznych dźwięków wydawanych przez chór a cappella. Nie skandując nic poza „tjak ttak ttak ttak”, chór składający się z pięćdziesięciu lub więcej mężczyzn używa siedmiu różnych rytmów, aby stworzyć zdumiewającą muzykę towarzyszącą dramatowi. Keçak został wynaleziony w 1931 roku przez tancerza I Wayana Limbaka, który zaadaptował pieśni ze świętych tańców transowych. Na koniec programu czeka nas wystawna kolacja z owocami morza na plaży Jimbaran. Wieczorny powrót do hotelu i czas wolny. (B,D)

  Dzień 12-14 RELAKS W NUSA DUA

  Dni przeznaczony na błogi odpoczynek, czas na relaks, możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej. (B)

  Dzień 15 POŻEGNANIE Z INDONEZJĄ

  Ostatnie chwile na pięknej wyspie Bali. Czas na zakup pamiątek oraz przygotowanie do podróży. W zależności od rozkładu lotów transfer na lotnisko Ngurah Rai i lot powrotny do Polski z przesiadką  w jednym z portów tranzytowych. (B)

  Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

  Lądowanie w kraju.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Polska – Bali – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja),
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 5*****, w pokojach dwuosobowych,
  • usługi anglojęzycznego pilota – przewodnika, 
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • transfer łodzią na strasie Bali-Penida-Bali,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • pozostałego wyżywienia,
  • zwyczajowych napiwków,
  • opłaty za wizy on arrival 35 USD za osobę,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: