close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  INDIE, BHUTAN

  — radżastański przepych i świątynie Bhutanu

  Wyjazd na zamówienie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO INDII

  Wylot z Polski.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE UDAJPURU, ŚWIĄTYNIA JAGDISH I REJS PO JEZIORZE PICHOLA

  Przylot do Delhi, przesiadka na lot do Udajpuru, położonego w sercu Radżastanu. Transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku zwiedzanie bajkowego miasta. Wizyta w Pałacu Miejskim, położonym tuż przy malowniczym jeziorze Pichola. Relaksujący spacer po ogrodzie Sahelion-ki-bari, obfitującym w marmurowe słonie, fontanny i stawy wypełnione lotosami. Następnie ruszymy wokół sztucznego jeziora Fateh Sagar stworzonego przez Maharadżę Jai Singha. Po drodze ujrzymy liczne cuda Udajpuru – m.in. Cenotaf Maharany Pratapa i dotrzemy do świątyni Jagdish, wspaniałego przykładu architektury nagari. Na zakończenie dnia czeka nas relaks w trakcie spokojnego rejsu po wodach wspomnianego już jeziora Pichola. Nocleg w hotelu w Udajpurze.

  Dzień 3 WYJAZD DO JODHPURU, ZWIEDZANIE RANAKPUR

  Po śniadaniu wyjazd do Jodhpuru, niemal milionowej metropolii, położonej na skraju pustyni Thar. Po drodze odwiedzimy Ranakpur, mieścinę, która poszczycić może się najpiękniejszymi, misternie rzeźbionymi świątyniami dżinijskimi, zbudowanymi z marmuru w połowie XV stulecia. Największa z nich – Chaumukha poświęcona jest Adinathcie, objawicielowi prawdy. Dalsza podróż do Jodhpuru, drugiego największego miasta Radżastanu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

  Dzień 4 ZWIEDZANIE JODHPURU, FORT MEHERANGARH, ŚWIĄTYNIA JASWANT THADA I PRZEJAZD DO JAIPURU

  Zwiedzanie Jodhpuru. Wizyta w Pałacu Umaid Bhawan. Niesamowita, jedna z największych obecnie na świecie prywatnych rezydencji powstała w pierwszej połowie XX wieku. Imponujący kompleks podzielony jest na 3 części. Jedna z nich to hotel, druga jest własnością prywatną, trzecia zaś to muzeum mieszkającej tu rodziny królewskiej. Kolejnym punktem programu będzie Meherangarh jeden z największych fortów w Indiach. Zobaczymy w nim wielką kolekcję broni, lektyki królewskie, a nawet Howdah, czyli siodła dla słoni. W drodze powrotnej zobaczyć będziemy mogli Jaswant Thada – oślepiający bielą marmuru cenotaf Maharadży Jaswanta Singha II oraz wieżę zegarową wyznaczającą centrum targu Ghanthagar. Po lunchu kontynuujemy podróż do Jaipuru – stolicy Radżastanu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

  Dzień 5 FORT AMBER, PAŁAC WIATRÓW, JANTAR MANTAR I LOKALNY TARG

  Po śniadaniu wyjazd do fortu Amber – klejnotu północnych Indii. Usytuowana na północ od miasta, na wzgórzach Aravalli, budowla obronna, urzeka miodową barwą murów i widoczną potęgą. Chętni dostaną się do środka na grzbietach słoni. Zwiedzimy m.in. Salę Zwycięstwa skrzącą się miriadami refleksów świetlnych i udekorowaną setkami małych luster Sheesh Mahal. Po lunchu ujrzeć będziemy mogli słynny Pałac Wiatrów – Hawa Mahal, najbardziej niesamowitą budowlę w Jaipurze, z której bogato zdobionych krytych balkonów kobiety królewskiego dworu, niezauważone, spoglądać mogły na zewnętrzny świat. Następnie odwiedzimy Jantar Mantar – wpisane na listę UNESCO, niezwykłe obserwatorium astronomiczne, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny. Na koniec zwiedzimy tutejszy Pałac Miejski i tętniące życiem i wszelkimi zapachami lokalne targowisko. Nocleg w Jaipurze.

  Dzień 6 FATEHPUR SIKRI, WIELKI MECZET, PRZYJAZD DO AGRY

  Spokojne śniadanie i wyjazd do prowincji Uttar Pradesh. Dziś naszym celem będzie Agra, miasto owiane legendą, ze względu na wielkie mauzoleum Taj Mahal, jakie się w nim znajduje. Po drodze zatrzymamy się w Fatehpur Sikri – budowanej od podstaw stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Plotka głosi, że to tu przepowiedziane zostało potomstwo borykającemu się z bezdzietnością Akbarowi. Po urodzinach syna, władca postanowił uczcić to wydarzenie, zakładając tu swą siedzibę. Zobaczymy tu Wielki Meczet, a także sale audiencyjne oraz dziedziniec tworzący gigantyczną planszę do starożytnej hinduskiej gry Pachisi, na której cesarz przesuwał niewolnice zastępujące mu piony. Po przybyciu do Agry zakwaterowanie w hotelu i zasłużony odpoczynek.

  Dzień 7 TAJ MAHAL, CZERWONY PORT I PRZEJAZD DO DELHI

  Wczesnym rankiem wyruszymy do Taj Mahal, najwspanialszej i najpiękniejszej budowli, stworzonej z miłości. Po śmierci swej ukochanej żony Mumtaz Mahal, mogolski władca Shah Jehan wzniósł ku jej czci marmurowe mauzoleum. Przy jego budowie, nieprzerwanie przez dwie dekady, pracowało ponad 20 tysięcy ludzi. To jedna z najbardziej niezwykłych budowli na naszej planecie. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu. Po śniadaniu wizyta w Czerwonym Forcie, gdzie Shah Jahan spędził ostatnie lata swego życia, uwięziony przez swego syna Aurangzeba. To w tym miejscu znajdował się kiedyś słynny Pawi Tron, na którym zasiadali władcy Wielkich Mogołów. Po zwiedzeniu fortu wyruszymy do Delhi. Zakwaterowanie i nocleg w jednym z hoteli w stolicy Indii.

  Dzień 8 PRZYLOT DO BHUTANU, ZWIEDZANIE THIMPO - ŚWIĄTYNIE, POSĄGI BUDDY, KOLOROWE BAZARY

  Zaraz po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko w Delhi. Lot do Paro w Bhutanie.

  Po przybyciu na miejsce załatwienie formalności wizowych, przejazd do hotelu w stolicy – Thimpo i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek i ruszamy na podbój himalajskiego królestwa. Pierwszym naszym przystankiem będzie rezerwat takinów – przesympatycznych roślinożerców z rodziny wołowatych. Największe osobniki ważyć mogą nawet do 400 kg! Następnie wyruszymy na Targ Stulecia, gdzie w każdy weekend lokalni gospodarze sprzedają swe produkty, a bogactwo kolorów i smaków zadziwi nawet najbardziej wymagających fanów zdrowej żywności. Po tym spotkaniu z miejscową ludnością zwiedzimy Tashichhoedzong – ufortyfikowany monaster buddyjski, będący siedzibą władz cywilnych Bhutanu, lecz także ważnym centrum religijnym kraju. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji. Przed nami gigantyczna stupa – Chorten, stanowiąca dzieło ojca współczesnego Bhutanu, Jego Wysokości Jigme Dorji Wangchucka, ukończona w 1974 roku jako pomnik pokoju światowego. Zaraz potem zobaczymy Kuenselphodrang, czyli tzw. Bhudda Point z największym w kraju posągiem Oświeconego. Na zakończenie dnia, kolejny magiczny bazar. Tym razem podziwiać będziemy mogli tutejsze rękodzielnictwo w każdej dostępnej formie. Nocleg w hotelu w Thimpu.

  Dzień 9 PRZEŁĘCZ DOCHULA, WISZĄCY MOST I ŚWIĄTYNIE DRUK WANGYAL I TACHOG

  Kolejny dzień wizyty w Bhutanie zaczniemy od wycieczki na położoną na wysokości ponad 3000 metrów przełęcz Dochula, gdzie podziwiać będziemy mogli zapierającą dech w piersiach panoramę potężnych Himalajów. Zwiedzimy także Druk Wangyal Lhakhang i Tachog Lhakhang dwie wyjątkowo malowniczo położone świątynie, przy czym by zbliżyć się do ostatniej, przejść będziemy musieli przez wiszący most, rozpięty nad rzeką Pa-Chu. Przejazd do hotelu w Paro na nocleg.

  Dzień 10 TYGRYSIE GNIAZDO, ŚWIĄTYNIA KICHU, PARO DZONG I POŻEGNALNY SPACER

  Dzień zaczniemy od pożywnego śniadania, które pozwoli nam wspiąć się do Paro Taktsang, monastyru znanego także jako Tygrysie Gniazdo. Chwila oddechu na punkcie widokowym na podziwianie spektakularnych widoków i łyk orzeźwiającej kawy. Dalsza wspinaczka do klasztoru i powrót tą samą drogą. Zasłużony lunch i powrót do hotelu. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać świątynię Kichu, wybudowaną już w VII wieku przez tybetańskiego króla Songstena Gampo i jedną z najstarszych na terenie kraju. Wizyta w muzeum narodowym pozwoli nam przyjrzeć się z bliska wielu ciekawym eksponatom, które lepiej pozwolą zapoznać się nam z wyjątkową historią Bhutanu. Na koniec rzućmy jeszcze okiem na Paro Dzong – ufortyfikowany klasztor buddyjski zwany „fortecą leżącą na stosie klejnotów” i stanowiący wspaniały przykład bhutańskiej architektury z XVI stulecia.

  Wieczorny spacer pożegnalny dla najwytrwalszych i nocleg w Paro.

  Dzień 11 WYLOT DO INDII, ZWIEDZANIE DELHI, WIECZORNY WYLOT DO POLSKI

  Wczesna pobudka i transfer na lotnisko. Przelot do Indii. Po przylocie do Delhi, całodniowe zwiedzanie stolicy kraju. Zaczniemy je od wizyty w Raj Ghat miejscu pamięci, gdzie Ojciec Narodu Hinduskiego Mahatma Gandhi został skremowany. Potem m.in. przejazd wzdłuż potężnych murów Delhijskiego Fortu, zbudowanych z czerwonego piaskowca. Niezapomniana eskapada rikszami po zatłoczonych alejkach jednego z najstarszych rynków targowych w Delhi – Chandi Chowk, na którym dostać można dosłownie wszystko, począwszy od przypraw i słodyczy, kończąc zaś na książkach i ubraniach wszelkiej maści. Oprócz tego zobaczymy też Jama Masjid – najbardziej reprezentacyjny meczet w całych Indiach oraz budynki rządowe takie jak pałac prezydencki (dawna rezydencja wicekróla Indii) czy Sąd Najwyższy. Na zakończenie i podsumowanie całego wyjazdu spojrzymy jeszcze na Bramę Indii (India Gate) – monumentalny łuk postawiony w latach dwudziestych ubiegłego stulecia ku czci poległych w I Wojnie Światowej Hindusów. Obecnie niezaprzeczalny symbol stolicy tego magicznego kraju. Po kolacji transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Dzień 12 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: