zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

INDONEZJA

— wulkany, tarasy ryżowe, rajskie plaże i smoki z Komodo

planowane terminy 29.04.2023 — 13.05.2023 02.09.2023 — 16.09.2023 14.10.2023 — 28.10.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Zbiórka w Warszawie i wylot do Dżakarty.

Dzień 2 PRZYLOT DO DŻAKARTY, ODPOCZYNEK PO DŁUGIEJ PODRÓŻY

Przylot do Dżakarty – stolicy Indonezji. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po długiej podróży.

Dzień 3 ZWIEDZANIE DŻAKARTY - HISTORYCZNA CZĘŚĆ MIASTA, COFFEE LUWAK, ZABYTKOWY PORT I LOT DO YOGYAKARTY

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Dżakarty. Przespacerujemy się po Kota Tua, historycznej części Dżakarty, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać kolonialną architekturę placu Fatahillah. Następnie udamy się do Muzeum Historii Dżakarty, odwiedzimy Meczet Istiqlal (największy meczet w Azji Południowo-Wschodniej) oraz zabytkową Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W przerwie zatrzymamy się w słynnej Café Batavia, aby spróbować wyśmienitej, urzekającej egzotyką kawy luwak ( najdroższej odmiany kawy na świecie). Później przeniesiemy się do nowoczesnego centrum metropolii, aby zobaczyć Monas – Indonezyjski Pomnik Niepodległości, symbol współczesnej Dżakarty. Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy zabytkowy port Sunda Kelapa. Po południu przejazd na lotnisko, skąd wylecimy do Yogyakarty. Po przylocie, transfer do hotelu w Yogyakarcie i czas wolny.
(B)

Dzień 4 YOGYAKARTA - PAŁAC SUŁTAŃSKI, ŁAŹNIE I KUKIEŁKI TEATRU CIENI

Rano udamy się na zwiedzanie Yogyakarty – kulturalnej stolicy Jawy. Odwiedzimy Pałac Sułtański, znany jako Keraton, oraz sułtańskie łaźnie Wodnego Pałacu Taman Sari. Zobaczymy jak wygląda proces wykonywania batikowych tkanin oraz wytwarzania kukiełek teatru cieni Wayang Kulit. Następnie przejdziemy się słynną ulicą Malioboro.
(B)

Dzień 5 BOROBUDUR - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ BUDDYJSKICH, JAWAJSKI INTERIOR, TRADYCYJNA WIOSKA CANDIREJO I LOT DO SURABAYI

Dzisiaj udamy się w fascynującą podróż do Borobudur, jednego z największych na świecie kompleksu buddyjskich świątyń, pochodzącego z VIII wieku. Podczas zwiedzania świątynnych stup będziemy mogli podziwiać wspaniały widok na zieloną równinę Kedu z majestatycznymi stożkami wulkanów na horyzoncie. Następnie przejedziemy konnym zaprzęgiem do tradycyjnej wioski Candirejo. Tutaj poczujemy prawdziwą atmosferę jawajskiego interioru, gdzie starodawne tradycje wciąż są kultywowane, a czas płynie wolnym tempem. Podejrzymy życie mieszkańców, spróbujemy zagrać na gamelanie, tradycyjnym instrumencie muzycznym i skosztujemy lokalnych specjałów. Po przerwie na obiad przejedziemy na lotnisko, aby polecieć do Surabayi. Po przylocie przejazd w kierunku Parku Narodowego Bromo-Tengger-Semeru. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w pobliżu wulkanu Bromo.
(B)

Dzień 6 PARK NARODOWY BROMO-TENGGER-SEMERU, MAGICZNY WSCHÓD SŁOŃCA Z WIDOKIEM NA WULKAN BROMO I LOT NA BALI

Przed świtem wyruszymy w podróż jeepami, aby odkryć księżycowy krajobraz Parku Narodowego Bromo-Tengger-Semeru. Z punktu widokowego na szczycie góry Penanjakan będziemy podziwiać wspaniały wschód słońca nad wulkanem Bromo, Batok i najwyższym szczytem Jawy – Semeru. Przejdziemy krawędzią kaldery, aby ujrzeć krater aktywnego wulkanu, z którego niemal nieustannie unosi się siarkowy dym. Drogę powrotną ze szczytu wulkanu odbędziemy pieszo, chętni mogą fakultatywnie skorzystać z przejażdżki konnej. Następnie przejedziemy do hotelu na śniadanie i odpoczynek. Po południu przejazd na lotnisko Juanda w Surabaya i wylot na wyspę Bali. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg na Bali.
(B)

Dzień 7 MALOWNICZE BALI - KOMPLEKS ŚWIĄTYNNY BESAKIH, JEZIORO WULKANU BATUR I TARASY RYŻOWE W DOLINIE PAKERISAN

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie najbardziej znanych i malowniczych miejsc na Bali. Odwiedzimy imponujący kompleks świątynny Besakih, najważniejszą hinduistyczną świątynię na wyspie, zwaną „świątynią matką”. Później przejedziemy przez przepiękny krajobraz tarasowych pól ryżowych, plantacji kawy i palm kokosowych na wzgórza Kintamani. Zrobimy sobie przerwę obiadową, aby w międzyczasie podziwiać spektakularny widok na kraterowe jezioro wulkanu Batur. Z scenerii górskiej przeniesiemy się w spokojny krajobraz zielonych tarasów ryżowych doliny Pakerisan. Odwiedzimy jedenastowieczną świątynię i zespół grobowców Gunung Kawi. Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie miasteczko Ubud – artystyczne i kulturalne centrum wyspy. Przechadzając się pomiędzy świątyniami i podziwiając starą balijską architekturę będziemy mogli zajrzeć na tradycyjny bazar lub przyjrzeć się pracy lokalnych artystów, malarzy i twórców rękodzieła. Przed powrotem do hotelu możemy zatrzymać się na kolację oraz odwiedzić Małpi Las.
(B)

Dzień 8 RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH BALI

Dzień wolny na Bali, możliwość odpoczynku na plaży lub samodzielnego zwiedzania wyspy.
(B)

Dzień 9 REJS NA WYSPĘ GILI AIR

Po śniadaniu przejedziemy do portu Padangbai, skąd przepłyniemy łodzią na wyspę Gili Air (trzygodzinny rejs). Po przypłynięciu konnym zaprzęgiem (zwanym cidomo) udamy się do hotelu. Resztę dnia spędzimy rozkoszując się urokami tej pięknej, zacisznej wysepki.
(B)

Dzień 10 WYSPA GILI AIR - RELAKS NA PLAŻY

Dzień wolny na rajskiej wyspie Gili Air. Idealny czas, aby zrelaksować się na plaży, odkryć bogactwo raf koralowych i wielobarwnych ryb podczas snorkelingu. Dla chętnych możemy zorganizować wycieczkę na nurkowanie lub rejs na pobliskie wyspy Gili Meno i Gili Trawangan.
(B)

Dzień 11 WYSPA LOMBOK, WĘDRÓWKA PO DŻUNGLI I WODOSPADY

Po śniadaniu przepłyniemy łodzią motorową do portu Teluk Nara na wyspie Lombok. Przejazd do Parku Narodowego Gunung Rinjani, gdzie wraz z przewodnikiem wybierzemy się na wędrówkę po dżungli. Podczas spaceru będziemy mogli podziwiać dziką przyrodę lasu deszczowego, przejdziemy przez bambusowe gaje i zatrzymamy się przy wodospadach Sendang Gile i Tui Kelep. Po południu nastąpi przejazd do hotelu na odpoczynek.
(B)

Dzień 12 WYSPA FLORES, NATURALNE CUDA INDONEZJI Z LOTU PTAKA

Przelot do Labuan Bajo na wyspę Flores z przesiadką na Bali. Lot do Labuan Bajo jest atrakcją samą w sobie. Z lotu ptaka możemy podziwiać naturalne cuda Indonezji: lazurowe laguny, koralowe atole, stożki wulkanów i łańcuchy wysepek. Po przylocie do Labuan Bajo, transfer do hotelu na nocleg.
(B)

Dzień 13 REJS STATKIEM DO PARKU NARODOWEGO KOMODO, SMOKI Z KOMODO, WYSPA KALONG I SPEKTAKL NIETOPERZY

Rano, po śniadaniu wyruszymy w ekscytujący rejs do Parku Narodowego Komodo. Najpierw skierujemy się na wyspę Rinca, zamieszkałą przez słynne warany, nazywane smokami z Komodo. Po przybyciu na wyspę wybierzemy się ze strażnikami parku na krótką wyprawę, aby przyjrzeć się tym olbrzymim prehistorycznym jaszczurom w ich naturalnym środowisku. Po lunchu, przygotowanym przez załogę naszego statku, popłyniemy na wyspę Kalong. Gęste zarośla namorzynowe, pokrywające tę małą wyspę, zamieszkiwane są licznie przez nietoperze zwane latającymi lisami. O zmierzchu będziemy oglądać niesamowity spektakl, kiedy wiele tysięcy nietoperzy niemalże zasłoni niebo lecąc na wyspę Rinca. Rejs powrotny do Labuan Bajo i transfer do hotelu na nocleg.
(B/L)

Dzień 14 PRZELOT NA BALI, TRANSFER DO HOTELU NIEDALEKO PLAŻY KUTA

Dzisiaj po śniadaniu złapiemy trochę tropikalnego słońca i przejedziemy na lotnisko, aby polecieć z powrotem na Bali. Po przylocie nastąpi transfer do hotelu niedaleko lotniska, w niedalekiej odległości od plaży Kuta.
(B)

Dzień 15 WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Denpasar. Wylot do Europy. Pożegnanie z Indonezją. Przylot do Polski wieczorem.
(B)

Cena zawiera

 • przeloty na trasie: Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa,
 • 5 lotów wewnętrznych na trasach: Dżakarta – Yogyakarta – Surabaya – Bali – Labuan Bajo – Bali / Uwaga: limit bagażu 7 kg bagaż podręczny, 15 kg bagaż rejestrowany
 • transfery z/na lotnisko,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
 • zakwaterowanie w hotelach 3***, 4****, jedna noc w 2** (Bromo) w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy klimatyzowanym pojazdem,
 • rejs prywatną łodzią do Parku Narodowego Komodo (Rinca – Kalong) wraz ze sprzętem do snorkelingu,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych programie,
 • opiekę polskojęzycznego pilota do wyłącznej dyspozycji grupy (przy grupach min. 8 osobowych bądź na życzenie),
 • opiekę licencjonowanego angielskojęzycznego pilota – przewodnika podczas zorganizowanych aktywności,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych programie 300 USD,
 • zwyczajowych napiwków,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • posiłków nieuwzględnionych w programie,
 • wydatków osobistych,

Uwagi

 • planowane terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Podoba Ci się?

Może Ci się również spodobać: