close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  TAJLANDIA I LAOS

  — historia, sztuka i kultura

  planowane terminy 12.01.2025 — 29.01.2025 09.02.2025 — 26.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Masz jakieś pytania? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Tajlandii.

  Dzień 2 LĄDOWANIE W BANGKOKU I TEATR SIAM NIRAMIT

  Przylot do Bangkoku, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży.

  Po południu udamy się na pokaz Siam Niramit. Spektakl, to jedna z tych rzeczy, którą trzeba zobaczyć będąc w Bangkoku, zapoznanie się z tajską historią, sztuką i kulturą. Magiczna i zaskakująca podróż w czasie przez Królestwo i kulturę Syjamu. Tajska wioska, w której nie tylko możesz zobaczyć jak powstaje unikalne tajskie rękodzieło, ale możesz również spróbować je stworzyć. Kolacja w formie bufetu. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg. (D)

  Dzień 3 LEŻĄCY BUDDA, ŚWIĄTYNIE I TAJSKIE PAŁACE

  Zaraz po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy najważniejsze buddyjskie świątynie: Wat Trimitr, w której znajduje się ważący ponad 5 ton Złoty Budda, Wat Po będącą jedną z największych, najstarszych oraz najsłynniejszych świątyń buddyjskich zwaną Świątynią Leżącego Buddy. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda oraz stupy wznoszone ku czci pierwszych tajskich królów. Zwiedzimy kompleks pałacowy Wielkiego Pałacu Królewskiego, będącego niegdyś siedzibą królów Tajlandii i należący do niego Pałac Pogrzebowy, Pałac Prezydencki, Sala Tronowa, Sala Koronacyjna, Królewski Pensjonat i piękna Świątynia Szmaragdowego Buddy. Po południu czas wolny. (B)

  Dzień 4 CHIANG MAI, ŚWIĄTYNIA BIAŁEGO SŁONIA I TARG TALAT WAROROD

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Chiang Mai. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Udamy się do słynnego kompleksu świątynnego Wat Doi, w którym znajduje się legendarna świątynia białego słonia, uważana za jedną z najwspanialszych buddyjskich świątyń w Tajlandii. Świątynia usytuowana jest na szczycie góry, do której wiedzie kręta droga przez gęste i egzotyczne lasy. Wspaniały widok na panoramę Chiang Mai. Przez jeden z największych lokalnych targów, Talat Warorod, udamy się do kolejnych świątyń – Wat Chedi Luang i Wat Phra Sing. (B)

  Dzień 5 SŁONIE

  Wczesnym rankiem, zaraz po śniadaniu, wyruszymy do sanktuarium słoni. Wizyta w tym miejscu to okazja do spędzenia czasu ze słoniami w ich naturalnym środowisku, daje możliwość obserwowania ich obyczajów i zachowań. Podczas przygotowywania składającego się z owoców posiłku dowiemy się więcej o tych zwierzętach i ich zachowaniach. Następnie czas na zabawę ze słoniami i karmienie. Potem wraz ze zwierzętami udamy się na spacer do rzeki, by pomóc im się wykąpać. Powrót do hotelu i czas wolny.

  Dzień 6 JASKINIE CHIANG DAO, ŚWIĄTYNIE THATORN I CHIANG RAI

  Po śniadaniu udamy się na północ do miasteczek Mae Rim i Chiang Dao. Zobaczymy m.in. świątynie Tham Chiang Dao i jaskinie. Jaskinie poza niesamowitymi naturalnymi formacjami  pełne są świętych wizerunków Buddy, główna jaskinia jest oświetlona, a jej głębsze części można eksplorować z pomocą lamp olejowych. Następnie udamy się do Thatorn, gdzie zwiedzimy kolejny kompleks świątyń, znajdujący się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Birmą. Świątynia Thatorn znajduje się na szczycie wzgórza skąd rozciąga się widok na pobliskie wioski i rzekę Mae Kok. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie kontynuujemy podróż udając się do Chiang Rai. (B/L)

  Dzień 7 BIAŁA ŚWIĄTYNIA RONG KHUN, BAAN DUM I ZŁOTY TRÓJKĄT

  Po śniadaniu udajemy się do słynnej Wat Rong Khun, zwanej również Białą Świątynią, śmiało można powiedzieć, że niemal każda jej część zaskakuje, zachwyca i jest przesiąknięta głęboką symboliką. Poza scenami przedstawiającymi życie Buddy i obrazy wojny nuklearnej znajdziemy tam również Supermana, Batmana czy Hello Kitty. Następnie udamy się do Baan Dum. Ta unikatowa kreacja lokalnego artysty, Thawan Duchanee, jest po części jego studiem, domem i muzeum, gdzie tradycyjne tajskie budownictwo przeplata się z nowoczesnymi wzorami. Zatrzymujemy się na lunch w Chiang Saen. Po lunchu zwiedzimy miasteczko i Złoty Trójkąt, czyli miejsce gdzie zbiegają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu. Przesiądziemy się do łodzi i wyruszymy w godzinny spływ Mekongiem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (B/L)

  Dzień 8 PRZEPRAWA ŁODZIĄ DO PAKBENG

  Wczesna pobudka, po śniadaniu wyruszamy w stronę granicy, gdzie musimy być najpóźniej o 8 rano. Przekraczmy laotańską granicę. Następnie udajemy się na lokalne molo skąd tradycyjną łodzią udajemy się do Pakbeng. Lunch na pokładzie. Po drodze zatrzymujemy się z wizytą w wioskach Lao Lu i Hamong. Transfer i zakwaterowanie w lodży. Po Południu czas wolny. (B/L)

  Dzień 9 REJS DO LUANG PRABANG I JASKINIE PAK OU

  Po śniadaniu udamy się na całodzienny rejs do Luang Prabang, po drodze zwiedzimy jaskinie Pak Ou z tysiącami wizerunków buddy. Lunch na pokładzie łodzi. Po drodze wizyta w tradycyjnej wiosce. Przed zachodem słońca dopłyniemy do Luang Prabang, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. (B/L)

  Dzień 10 ZWIEDZANIE LUANG PRABANG

  Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Luang Prabang, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy wizytą w Vat Vixoune, stupie o kształcie arbuza. Udamy się do muzeum etnicznego TAEC i zakładów tkackich Ock Pop Tock. Po lunchu udamy się do Muzeum Pałacu Królewskiego, zobaczymy piękną świątynię Vat Xieng Thong. Spacerem wejdziemy na wzgórze Phousy Hill, z którego o zachodzie słońca będziemy podziwiać panoramę miasteczka z widokiem na Mekong. Kontynuując wędrówkę udamy się na lokalny targ Hmong, gdzie będzie można kupić lokalne wyroby i pamiątki. Transfer do hotelu. Nocleg. (B/L)

  Dzień 11 WODOSPADY KUANG SI, WIOSKA HMONG I FARMA BAWOŁÓW

  Po śniadaniu czeka nas przejazd do wodospadów Kuang Si. Po drodze odwiedzimy wioski plemienia Hmong i podejrzymy ich codzienne życie. Po lunchu czas na relaks przy wodospadach, czas na odpoczynek i pływanie. Podczas powrotu zajrzymy na fermę bawołów gdzie będziemy mieć możliwość ich karmienia. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. (B/L)

  Dzień 12 LAOTAŃSKA KUCHNIA - LEKCJA GOTOWANIA

  Wyjazd tuk tukami z samego rana, po drodze dołączy do nas szef kuchni lokalnej restauracji. Wspólnie udamy się na lokalny targ, gdzie opowie nam o laotańskiej kuchni, podpowie jak dobierać składniki i przyprawy. Z zakupami wracamy do restauracji, gdzie pod okiem mistrza sami przyrządzimy sobie lunch. Po zjedzeniu własnoręcznie przygotowanych posiłków tuk tukami wracamy do hotelu. Czas wolny. (B/L)

  Dzień 13 POŻEGNANIE Z LAOSEM I LOT NA PHUKET

  Po śniadaniu, mamy ostatnie chwile, by pożegnać się z tym egzotycznym i zachwycającym krajem. Transfer na lotnisko i lot na Phuket. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.

  Dzień 14-16 RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH TAJLANDII

  Relaks na plaży, możliwość uprawiania sportów wodnych.

  Dzień 17 WYLOT DO EUROPY

  Pożegnanie z magiczną, rajską wyspą. Transfer transfer do hotelu i przelot do Europy.

  Dzień 18 PRZYLOT DO WARSZAWY

  Lądowanie w Warszawie.

  Cena zawiera:

  • przeloty na trasie Warszawa – Bangkok, Bangkok – Warszawa,
  • 3 loty wewnętrzne: Bangkok – Chiang Mai, Luang Prabang – Phuket , Phuket  – Bangkok,
  • transfery z/na lotniska,
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch lub snack),
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazd klimatyzowanym busem,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • wizytę w sanktuarium słoni
  • wizytę na farmie bawołów,
  • lekcję gotowania,
  • transport łodziami, tuk tukami
  • rejs łodzią po rzece Mekong,
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie przejazdów i wycieczek objętych programem (za wyłączeniem przelotów oraz pobytu na wyspie),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera:

  • biletów wstępów do części atrakcji wymienionych w programie 300 USD,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • opłaty za wizę do Laosu 30 USD
  • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
  • wydatków osobistych,
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
  • zwyczajowych napiwków

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: