zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

SINGAPUR – MALEZJA – BRUNEI

— metropolie, rajskie plaże i trekking przez prastarą dżunglę

planowane terminy 09.09.2023 — 21.09.2023 07.03.2024 — 19.03.2024

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 LOT NA WSCHODNI KRANIEC ŚWIATA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i lot do Singapuru.

Dzień 2 SINGAPUR - MARINA BAY SANDS I SPECTRA WATER SHOW

Lądujemy w Singapurze. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Udamy się na najsłynniejszy punkt widokowy w Singapurze do Hotelu Marina Bay Sands, z którego rozpościera się wspaniała panorama miasta. Powitalny drink na tarasie i kolacja w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Singapurze. Zobaczymy też Spectra Water Show – widowisko pełne gry świateł na wodzie, laserów, fontann i dźwięków. Powrót do hotelu na nocleg.
(D)

Dzień 3 SINGAPUR - KOLONIALNA DZIELNICA, GARDENS BY THE BAY I NOCNE SAFARI

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie. Singapur to miasto kontrastów, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Przejazd przez kolonialną dzielnicę – budynek parlamentu, Klub Krykietowy, budynek Victoria Theatre, zatrzymamy się przy słynnym Merlionie – stworzenie o tułowiu ryby i głowie lwa jest symbolem Singapuru. Wizyta w dzielnicy Little India oraz chińskiej świątyni Thian Hock Keng. Niesamowita, futurystyczna architektura kompleksu ogrodowego “Gardens by the Bay” czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. Zwiedzimy m.in kopułę kwiatów czy kopułę lasu deszczowego. Po krótkim odpoczynku w hotelu wyjazd na Nocne Safari w lokalnym zoo połączone z kolacją.  

(B/L/D)

Dzień 4 WSZYSTKIE SMAKI SINGAPURU, NOCNY TARG W CHINATOWN I WIECZORNY REJS

Przenikanie się smaków kuchni narodowych z całej Azji przyczyniły się do powstania unikalnego charakteru i smaku dań singapurskiej kuchni. Udamy się w kulinarną podróż podczas której na targu Geylang Serai będziemy próbowali lokalnych smakołyków. Przejazd do dzielnicy Katong słynnej nie tylko z kolorowej architektury ale również pysznej zupy laksa, a na koniec degustacja słynnych pierożków Peranakan. Wieczorem, po krótkim odpoczynku w hotelu udamy się na nocny targ w Chinatown. Przesiądziemy się do rikszy, którymi udamy się na nadbrzeże. Czeka nas rejs rzeką Singapur – wspaniała panorama wieżowców i nocne życie miasta.

(B/L/D)

Dzień 5 MALEZJA - WIELOBARWNA MALAKKA

Po śniadaniu wyruszamy do Malezji. Przekraczamy granicę i docieramy do miasta Malakka. Czerwony budynki, kolorowe riksze i wielobarwne świątynie, urocze miasto wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Będziemy przechadzać się kolorowymi uliczkami tego wielokulturowego miasta zwiedzając jego najważniejsze atrakcje – świątynie, meczet, handlową ulicę czy muzeum “Baba and Nyonya”. Kolacja w lokalnej restauracji.

(B/L/D)

Dzień 6 TRADYCYJNA MALAJSKA WIOSKA, KUALA LUMPUR - GWARNE ULICZKI METROPOLII I PETRONAS TWIN TOWER

Po śniadaniu wyruszamy do stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Po drodze zatrzymamy się na obiad w tradycyjnej malajskiej wiosce. Kuala Lumpur – metropolia, w której drapacze chmur wyrastają spomiędzy budynków starych dzielnic. Tradycja przenika się z nowoczesnością. Zrobimy sobie zdjęcie pod Pałacem Królewskim, zobaczymy Meczet Narodowy, przejdziemy się historycznym Placem Merdeka i pobłądzimy wśród małych skelpików w Chinatown, odurzeni gwarem oraz zapachem przypraw i kadzidełek. Wieczorem z tarasu widokowego słynnych wież Petronas Twin Tower będziemy podziwiać panoramę miasta.

(B/L/D)

Dzień 7 FABRYKA PEWTERU, JASKINIE BATU I LOT DO BRUNEI

Kuala Lumpur swój rozwój zawdzięcza m.in. wydobyciu cyny. Udamy się do fabryki pewteru (stopu cyny z ołowiem), gdzie poznamy tajniki jego produkcji. Po wizycie w majestatycznych jaskiniach Batu udamy się na lotnisko. Przelot do Brunei, zakwaterowanie w hotelu.

(B/L)

Dzień 8 BRUNEI - LOKALNY TARG TAMU KIANGGER, MECZET OMAR ALI SAIFUDDIEN I DOMY NA PALACH

Brunei – niezwykły zakątek na wybrzeżu wyspy Borneo, jedno z najbogatszych państw świata urzeka swoją egzotyką i bujną zielenią nie tylko w parkach narodowych ale i na ulicach. Przejdziemy się po lokalnym targi Tamu Kiangger pełnym tropikalnych owoców i warzyw, Muzeum Morskim, centrum rzemiosła i wielobarwnym centrum kwiatowe. Udamy się pod symbol Brunei – meczet Omar Ali Saifuddien i niesamowitej osady na rzece. Kampung Ayer to malownicza wioska, której domy wybudowane są na palach i połączone drewnianymi chodnikami, a na ląd można dostać się jedynie łodziami. Po obiedzie czas wolny, możliwość zrobienia zakupów w słynnym Yayasan Shopping Complex.

(B/L/D)

Dzień 9 GROBOWIEC SUŁTANA, MUZEUM ROYAL REGALIA I MALOWNICZE WYBRZEŻE MALEZJI

Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy Grobowiec V Sułtana, Muzeum Royal Regalia. Po obiedzie transfer na lotnisko i lot do Malezji. Lądujemy w Kota Kinabalu malezyjskim mieście położonym na północnym wybrzeżu Borneo. Transfer do hotelu, czas wolny. Masywne góry, starożytne lasy deszczowe i błękitne fale. Wieczorny spacer po ulicach miasta pełnego kawiarni, restauracji. Nocnych targ to doskonała okazja by skosztować jednego z lokalnych – świeżych owoców morza, ulicznych przekąsek czy innych smakołyków.

(B/L)

Dzień 10 PARK NARODOWY KINABALU - TREKKING PO TROPIKALNEJ DŻUNGLI

Po śniadaniu, malowniczą drogą pośród gór Crocker, wyruszamy do Parku Narodowego Kinabalu. Po drodze będziemy kosztować owoców i przekąsek z lokalnych straganów. Park Narodowy Kinabalu leżący na terenie malezyjskiego stanu Sabah wpisany jest na listę dziedzictwa UNESCO. Ruszamy na trekking po parku – dziewicza, tropikalna przyroda, niezliczone gatunki roślin i zwierząt oraz najwyższa na wyspie góra Mount Kinabalu.

(B/L/D)

Dzień 11 DŻUNGLA, PLANTACJE PALM OLEISTYCH I REJS RZEKĄ KINABATANGAN

Po śniadaniu wyruszamy do Bilit. Jedziemy wśród górskich wiosek, parującej dżungli i plantacji palm oleistych. Zakwaterowanie w położonej w dżungli lodge nad brzegiem rzeki. Po południu wyruszamy w rejs rzeką Kinabatangan w poszukiwaniu dzikich zwierząt.

(B/L/D)

Dzień 12 SANKTUARIUM ORANGUTANÓW

Po śniadaniu ruszamy do Centrum Rehabilitacji Orangutanów w Sepilok. Znajdują tu schronienie osierocone bądź okaleczone orangutany, które są przysposobiane do samodzielnego życia w dżungli. Sympatyczne i zabawne małpy można obserwować podczas karmienia. Następnie transfer na lotnisko i zgodnie z wybraną opcją wylot do Polski bądź przelot na wypoczynek.

(B/L)

Dzień 13 LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski.

Dzień 13-16 MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA WYJAZDU - WYPOCZYNEK NA RAJSKICH PLAŻACH MALEZJI

DZIEŃ 13-14. RAJSKIE PLAŻE MALEZJI

Zakwaterowanie w położonym przy jednej z malowniczych plaż resorcie. Czas wolny na relaks, wypoczynek i podziwianie okolicznej przyrody. Można zrelaksować się podczas kojącego masażu w spa, zagrać na polu golfowym bądź wybrać się na jedną z możliwych wycieczek fakultatywnych.

(B)

DZIEŃ 15. POŻEGNANIE Z MALEZJĄ I WYLOT DO KRAJU

Rano powoli żegnamy się Malezją. Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

(B)

DZIEŃ 16. LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Singapur, Kuala Lumpur (Malezja) – Bandar Seri Begawan (Brunei), Bandar Seri Begawan (Brunei) – Kota Kinabalu (Malezja), Sandakan (Malezja) – Warszawa,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3 *** w pokojach dwuosobowych,
 • transfery i przejazdy, opłaty drogowe, paliwo,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w
  programie,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń, w tym opłaty lotniskowe, podatki i opłaty rządowe – 300 EUR,
 • zwyczajowych napiwków,
 • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wycieczek fakultatywnych nieuwzględnionych w programie,
 • wydatków osobistych,
 • opcji dodatkowego wypoczynku – cena ustalana indywidualnie,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać: