zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

JAPONIA

— Kraj Kwitnącej Wiśni

planowane terminy 27.03.2020 — 06.04.2020 (kwitnienie wiśni - dopłata 300 EUR ) 21.06.2020 — 01.07.2020

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT DO JAPONII

Zbiórka na lotnisku. Lot do Japonii.

Dzień 2 TOKIO - DZIELNICA ASAKUSA, ŚWIĄTYNIA MEIJI I PANORAMA MIASTA Z TOKIJSKIEGO RATUSZA

Przylot na lotnisko w Tokio. Przejazd do hotelu. Tokio – stolica kraju kwitnącej wiśni, pełna miejskich parków i wieżowców wtopionych w tradycyjną, niską zabudowę i majestatyczne świątynie. Udamy się do położonej nad rzeką Sumida dzielnicy Asakusa z tradycyjną, niską zabudową. Znajduje się tu buddyjska świątynia Senso-ji – jedna z najstarszych i największych w Tokio oraz popularna ulica handlowa Nakamise. Wjedziemy na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Wizyta w Meiji jingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu)  i informacje na temat rdzennych kultów shinto. Nocleg w Tokio.

Dzień 3 GÓRA FUJI - ŚWIĘTE MIEJSCE I ŹRÓDŁO ARTYSTYCZNEJ INSPIRACJI

Śniadanie. Całodniowa wycieczka w okolice świętej góry Fuji. Fuji to aktywny wulkan, symbol Japonii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Lunch. Wizyta nad jeziorem Ashi. Powrót do Tokio na nocleg.
(B/L)

Dzień 4 NIKKO - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ TOSHOGU I TRZY MĄDRE MAŁPY

Całodniowy wyjazd do Nikko – położonej niedaleko Tokio malowniczego ośrodka. Urzeka górskim krajobrazem, jeziorami, gorącymi źródłami, wodospadami i dzikimi małpami. Udajemy się do najważniejszego kompleksu świątyń – Toshogu, mauzoleum poświęconemu layasu Tokugawie. To właśnie tu, nad wejściem do stajni znajduje się słynna rzeźba będąca przedstawieniem “trzech mądrych małp” – symbolizujące przysłowie “nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Powrót na nocleg do Tokio.

(B)

Dzień 5 SPACERY PO TOKIO I PRZEJAZD DO HIROSZIMY

Dalsze zwiedzanie Tokio. Wizyta w dzielnicy Harajuku – poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych podczas spaceru ulicą Takeshita. Wizyta w dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Dzielnica Shibuya i pamiątkowe zdjęcie przy figurce psa Hachiko, symbolu wierności. Po południu przejazd do Hiroszimy. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Hiroszimie.

(B)

Dzień 6 HIROSZIMA - KOPUŁA BOMBY ATOMOWEJ, MUZEUM POKOJU I KATEDRA POKOJU

Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej przy Parku Pokoju i Muzeum Pokoju. Prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby. Przejście do katolickiej Katedry Pokoju, centrum modlitw o pokój na świecie i spokój dusz zmarłych w wyniku uderzenia bomby. Lunch z okonomyiaki – kultowej potrawie wywodzacej się z Hiroszimy . Po południu wycieczka promem na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót promem do Hiroszimy. Nocleg w Hiroszimie.

(B/L)

Dzień 7 ZAMEK W HIMEJI I PRZEJAZD DO OSAKI

Przejazd do Himeji, zwiedzanie zamku, który jest jedną z najstarszych budowli w Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Osaki. Spacer po mieście, które jest współczesnym centrum handlu, biznesu i kultury. Znajduje się tu zapier zapierający dech w piersiach Zamek Osaka, jedna z najstarszych w japonii świątyń Shitennoji czy pełna barów, restauracji, salonów gier i straganów słynna dzielnica Dotonbori, która nocą skrzy się od neonów. Nocleg w Osace.

(B)

Dzień 8 NARA - ZIELEŃ, ŚWIĄTYNIE I BIEGAJĄCE PO ULICACH JELONKI

Nara to niewielkie japońskie miasto uznawane za pierwszą stolicę kraju. Znana jest z pięknych świątyń buddyjskich, parków, spokoju u przechadzających się wszędzie oswojonych jeleni. Udamy się na spacer, zobaczymy świątynię Kofukuji, będziemy podziwiać Wielkiego Buddę w jednej z największych drewnianych budowli świata – Świątyni Todaiji. Powrót na nocleg do Osaki.

(B)

Dzień 9 KIOTO - PAŁAC NIJO-JO I NOCLEG W RYOKANIE

Śniadanie. Przejazd do Kioto. Zwiedzanie Rokuon-ji (Złotego Pawilonu) – świątyni zen. Dzielnica Higashiyama, a tam: świątynia Kiyomizudera (buddyjski kompleks świątynny na górze Otowa, gdzie główny pawilon stoi na 140 palach) oraz świątynia boga miłości. Przejdziemy się klimatycznymi uliczkami Kyoto – Sannenzaka i Ninenzaka. Urzenie nas tradycyjna architektura, sklepiki z rękodziełem, restauracje i herbaciarnie. Nocleg  w tradycyjnym, klimatycznym japońskim ryokanie.

(B)

Dzień 10 KYOTO - ŚWIĄTYNIA FUSHIMI INARI I PRZEJAZD DO TOKIO

Wizyta w jednej z najsłynniejszych japońskich świątyń – Fushimi Inari. Świątynia znana jest z tysiąca pomarańczowych bram torii postawionych wzdłuż ścieżek prowadzących między kapliczkami. Szlak wije się po wzgórzu wśród bambusowego lasu. Przejazd do Tokio. Nocleg.

(B)

Dzień 11 WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu przelot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem, (B – śniadanie, L-lunch, D – kolacja),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych, w Kyoto w tradycyjnym ryokanie,
 • przejazdy ekspresowymi pociągami shinkansen, przejazdy lokalnymi pociągami , metrem, taksówkami, promem,
 • transfer bagażu
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – m.in. opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie 300 EUR,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
 • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
 • zwyczajowych napiwków,

Uwagi

 • całodniowy wyjazd do na MT. Fuji w większej, zorganizowanej grupie
 • możliwość wydłużenia pobytu o wyspę Hokkaido lub odpoczynek na tropikalnej Okinawie,
 • inne terminy na zapytanie,
 • wyjazd w okresie kwitnienia wiśni (marzec)- dopłata 300 EUR

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Masz ochotę na sake?

Może Ci się również spodobać: