zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

ISLANDIA I GRENLANDIA

— kraina ognia i lodu

planowane terminy
04.06.2022 — 16.06.2022 04.07.2022 — 16.07.2022
29.08.2022 — 06.09.2022 05.09.2022 — 17.09.2022

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

 

— Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT NA ISLANDIĘ

Wylot z lotniska Chopina w Warszawie lub innego lotniska w Polsce. Lądujemy w Keflaviku, nieopodal w stolicy Islandii Reykjaviku. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2 ZŁOTY KRĄG, GEJZERY, LODOWCE I WULKANY

Wyruszamy na północ drogą “ring road”, w kierunku słynnego “Złotego Kręgu”. Odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO dolinę Thingvellir –  miejsce atrakcyjne nie tylko przyrodniczo (tu stykają się dwie płyty tektoniczne – można więc w jednym momencie stać na dwóch kontynentach jednocześnie), ale też historycznie – narodziła się tu islandzka demokracja. Zobaczymy strzelający wodą na ok. 30 metrów gejzer Strokkur oraz Złoty Wodospad – Gullfoss. Samochodem z napędem 4×4 przemierzymy widokową trasę biegnącą między lodowcem Langjokull i wulkanem Skjelbreid. Nocleg na półwyspie Snaefellsjokul.

Dzień 3 ISLANDIA W PIGUŁCE - LODOWCE, POLA LAWOWE, KLIFY I ŹRÓDŁA GEOTERMALNE

Przejazd widokową trasą wokół lodowca Snaefellsjokull znanego z powieści Juliusza Verne’a “Podróż do wnętrza Ziemi”. Półwysep często nazywany jest Islandią w pigułce– zwiedzając ten mały kawałek lądu ma się wrażenie, że skupia on w sobie wszystko, co najpiękniejsze w Islandii. Lodowce, rozległe pola lawowe, wodospady, klify i źródła geotermalne. Nocleg w okolicach stolicy północnej Islandii – Akureyri.

Dzień 4 PRZEPRAWA PRZEZ INTERIOR I GORĄCE ŹRÓDŁA

W pełni wykorzystujemy nasze samochody z napędem 4×4. Wjeżdżamy wprost do interioru. Zmierzamy do Laugafell gdzie znajdują się jedne z najbardziej klimatycznych gorących źródeł geotermalnych. Powrót na nocleg do Akureyri.

Dzień 5 WODOSPAD BOGÓW, WULKAN HVERFJALL I MALOWNICZE TERENY WOKÓŁ JEZIORA MYVATN

Wyruszamy na wschód. Zatrzymujemy się przy Godafoss – wodospadzie bogów. Następnie udamy się na spacer po wygasłym wulkanie Hverfjall – uwiedzie nas surowy, księżycowy krajobraz okolicy. Tereny przyległe do jeziora Myvatn pełne są niesamowitych formacji skalnych. Okolica pełna jest gejzerów, gorących źródeł i oczek błotnych. Będziemy spacerować, podglądać ptaki, przejedziemy do wulkanu Krafla. Czarnych i czerwone pola lawowe, gotujące się błotne kałuże i para wydobywająca się ujść kraterów tworzy wręcz magiczny klimat.

Fakultatywnie możliwość rejsu po Morzu Grenlandzkim i wypatrywanie wielorybów (ok. 3 godziny).

Dzień 6 FIORDY WSCHODNIE, WODOSPAD DETTIFOSS I MIASTECZKO SEYDISFJORDUR

Malownicze wybrzeże, czarne piaszczyste plaże i elfy – to wszystko ponoć możemy znaleźć przemierzając 120 kilometrowy odcinek linii brzegowej fiordów wschodniej Islandii. Udamy się w okolice malowniczego miasteczka Djupivogur. Odpoczniemy przy potężnym wodospadzie Dettifoss i zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miasteczek na wyspie – Seydisfjordur. Nocleg w okolicy Egilssataoir.

Dzień 7 LODOWIEC VATNAJOKULL I LAGUNA LODOWCOWA

Przejazd w okolice największego w Europie lodowca – Vatnajokull. Podjeżdżamy do jednego z jęzorów lodowcowych. Fakultatywnie – możliwość udania się na spacer po lodowcu. Udamy się w okolice laguny lodowcowej Jokulsarlon gdzie z brzegu widać lodowe góry. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wycieczki statkiem wokół gór lodowych.  Nocleg na trasie w okolicach Vik.

Dzień 8 CZARNE PLAŻE, GÓRY TĘCZOWE I WROTA PIEKIEŁ

Okolice miasteczka Vik pełne są pięknych czarnych plaż i skalnych formacji wynurzających się z oceanu. Okoliczne klify stanowią teren rozrodczy dla maskonurów. Zatrzymamy się przy imponujących wodospadach Skogafoss i Seljalandsfoss. Trasą, którą można przemierzyć jedynie samochodem z napędem 4×4 wiodącą przez islandzki interior docieramy do Gór Tęczowych w miejscowości Landmannalaugar. Nocleg w okolicy wulkanu Hekla.  Legenda głosi, że jest on wrotami piekieł.

Dzień 9 DOLINA GJAIN I REYKJAVIK

Doliną rzeki Thjorsa udajemy się w stronę Reykjaviku. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej dolinie Gjáin. Zobaczymy majestatyczne wodospady Haifoss i Hjalparfoss. Docieramy do Reykjaviku. Zwiedzanie stolicy Islandii. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10 LĄDOWANIE W POLSCE LUB NA GRENLANDI

W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEJ OPCJI:

 • Lądowanie w Polsce
 • Wylot na Grenlandię – krainę nieskazitelnie pięknej przyrody. Przylot na lotnisku Kulusuk. Przesiadamy się do helikoptera i lecimy do największej osady na wschodniej Grenlandii – Ammassalik. Jest ona przepięknie położona w fiordzie pomiędzy dwoma rzekami. Możliwość spaceru lub innych aktywności, które pilot pomoże zorganizować na miejscu.

Dzień 11 EKSPLOROWANIE MIASTA

Spacery po Kulusuk. Możliwość zobaczenia pięknego kościoła i lokalnego cmentarza. Czas na zakup lokalnego rękodzieła. Około godziny 14 wylot do Reykjaviku. Przylot około godziny 18.30 czasu lokalnego. Transfer na lotnisko międzynarodowe.

Dzień 12 WYLOT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Reykjavik, Reykjavik – Warszawa
 • przejazdy samochodem z napędem 4×4,
 • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach 3*** lub, w przypadku braku miejsc, w prywatnych apartamentach w pokojach dwuosobowych, 
 • śniadania,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika na miejscu,
 • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15 000 PLN, 
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 500 EUR,
 • ewentualnych napiwków,
 • ewentualnych dodatkowych wycieczek fakultatywnych i aktywności,
 • OPŁATY ZA POBYT NA GRENLANDII (od 2000 EUR)

Uwagi

CENA OPCJI GRENLANDIA: 

od 2000 EUR (dziecko do lat 12 – 1890 EUR)  

Cena opcji zawiera:

 • przeloty Reykjavik – Kulusuk – Reykjavik
 • przelot helikopterem Kulusuk – Ammassalik – Kulusuk 
 • zakwaterowanie w hotelu w Kulusuk (1 noc) oraz w Ammassalik (1 noc)
 • wyżywienie na Grenlandii – śniadania, obiady, kolacje
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

 

Cena nie zawiera:

 • ewentualnych dodatkowych wycieczek fakultatywnych i aktywności
 • ewentualnych napiwków

 

Przykładowe wycieczki na miejscu http://www.arcticwonder.com/tours/ 

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz zobaczyć z nami Islandię?

Może Ci się również spodobać