close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  LIBAN

  — Pielgrzymka - św. Charbel

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZELOT DO LIBANU

  Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie i przejazd na lotnisko do Warszawy. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu. Nocleg w Harissa.

  Dzień 2 BZOMMAR, BALAMAND, BATROUN

  Bozommar – kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na Bliskim Wschodzie. Znajdują się tu św. Papieża oraz świętych libańskich. Zanotowano już kilka cudownych uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Balamand – klasztor poświęcony Dziewicy Maryi i świętemu Jerzemu. Klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła)- około 503 roku dwaj marynarze znaleźli się w niebezpieczeństwie. Modlili się do Maryi aby ich uratowała. Matka Boża objawiła im się jako światło i doprowadziła bezpiecznie do brzegu. Dzień zakończymy w spacerem po pięknym Btroun. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 3 EQAA KAFRA (DOM RODZINNY ŚW. CHARBELA), LAS BOŻYCH CEDRÓW, WADI KADISHA

  Bekaa Kafra – wioska Świętego Charbela, malowniczo położona na wysokości 1500 m n.p.m.. Las  Bożych Cedrów – jeden z symboli Libanu. Po południu wizyta w klasztorze św. Antoniego w Qozhaya, leżącego w Dolinie Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 4 ANNAYA, JRABTA, KFIFANE

  Annaya – zwiedzimy klasztor i pustelnię, w których św. Charbel spędził swoje życie. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, zarejestrowanych w księgach klasztornych.  Następnie udamy się do miejscowości Jrabta, gdzie zwiedzimy sanktuarium związane ze św. Rafką. Zakonnica ta za życia doznała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, silnymi bólami oraz paraliżem. Jest patronką chorych na raka, którym skutecznie wyprasza łaskę uzdrowienia. Kfifane – miejscowość związana z św. Nimatullahem al – Hardinim, wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i bł. Stefanem Nehme, mnichem, którego ciało nie ulega zepsuciu. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 5 HIMLAYA, ZAHLE, KSARA

  Himlaya- miasto rodzinne św. Rafki z pozostałościami po jej domu. Wizyta w sanktuarium Najświętszej Marii Panny Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekują się Jezuici. Następnie nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej z Zahleh. Ksara- zwiedzanie jaskini, degustacja win i zakupy. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 6 MAGHDOUCHE, BEJRUT

  Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, tu według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu z Sydonu. Beit El Dien – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Zwiedzanie bogato dekorowanego pałacu Beitteddine – Wielkiego Seraju, dawnej rezydencji tureckiego gubernatora. Bejrut – spacer deptakiem Corniche i zwiedzanie Starego Miasta, Muzeum Narodowego, polskiego cmentarza. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 7 JEITA, BYBLOS, HARISSA

  Jeita Grotto – najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie (9,5 km), uważana za dumę Libanu,  z niesamowitymi stalaktytami i stalagmitami. Byblos – starożytny port fenicki, eksportujący drewno cedrowe do egiptu. Miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzimy mury obronne, Stare Miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, świątynię fenicką i teatr rzymski. Harrisa- ośrodek pielgrzymkowy chrześcijan libańskich, miejsce kultu maryjnego – Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Nocleg w Harissa.

  (B, D)

  Dzień 8 PRZELOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko w Bejrucie. Przelot do Warszawy. Powrót na miejsce zbiórki.

  Cena zawiera

  • transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem,
  • przeloty na trasach Warszawa – Bejrut i Bejrut – Warszawa, 
  • przejazdy komfortowym autokarem lub minibusem,
  • zakwaterowanie hotelach 4**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie według programu (B-śniadania, D-obiadokolacje),
  • opiekę polskiego pilota,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • kolację libańską,
  • ubezpieczenie KL – 30000 EUR  i NNW – 15000 PLN,
  • podatek VAT,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • napoi do posiłków,
  • napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: