zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

JAPONIA

— kwintesencja Kraju Wschodzącego Słońca

planowane terminy 05.10.2022 — 15.10.2022 09.11.2022 — 19.11.2022 28.03.2023 — 04.04.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT DO JAPONII

Zbiórka na lotnisku. Lot do Japonii.

Dzień 2 TOKIO - PAŁAC CESARSKI I PANORAMA MIASTA Z TOKIJSKIEGO RATUSZA

Przylot na lotnisko w Tokio około południa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Tokio to stolica kraju kwitnącej wiśni, pełna miejskich parków i wieżowców wtopionych w tradycyjną, niską zabudowę i majestatyczne świątynie. Przejazd pod Pałac Cesarski, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych kamiennych japońskich mostów. Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Nocleg w hotelu.
(B)

Dzień 3 MEIJIJING, JAPOŃSKA MODA NA ULICY TAKESHITA I TRADYCYJNA DZIELNICA ASAKUSA

Wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu)  i informacje na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych podczas spaceru ulicą Takeshita. Wizyta w dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Zwiedzimy dzielnicę Asakusa kultywującą dawne tradycje. Mieści się tu najstarsza świątynia Tokio – Sensō-ji oraz popularna ulica handlowa Nakamise. Dzielnica Shibuya i pamiątkowe zdjęcie przy figurce psa Hachiko, symbolu wierności. Powrót do hotelu.
(B)

Dzień 4 ŚWIĘTA GÓRA FUJI

Śniadanie. Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na świętej górze Fuji (w zależności od dostępności i warunków pogodowych). Fuji to aktywny wulkan, symbol Japonii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Przejazd do stacji Mishima, przesiadka na shinkansen i przejazd na nocleg do Osaki.
(B)

Dzień 5 KIOTO - PAŁAC NIJO-JO I KOMPLEKS BUDDYJSKI NA GÓRZE OTOWA

Śniadanie. Przejazd do Kioto i całodniowe zwiedzanie: wizyta w pałacu shoguna Nijo-jo, pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin. Możemy również udać się z wizytą w katedrze św. Franciszka Ksawerego (Francis Xavier) – pierwszego chrześcijańskiego misjonarza w Japonii. Dzielnica Higashiyama, a tam: świątynia Kiyomizudera (buddyjski kompleks świątynny na górze Otowa, gdzie główny pawilon stoi na 140 palach) oraz świątynia boga miłości. Nocleg.
(B)

Dzień 6 MAGICZNE KOYA SAN, TYSIĄCLETNI CMENTARZ I ŚWIĄTYNIA OKUNION

Śniadanie. Przejazd pociągiem w góry do magicznego Koya san, najświętszego miejsca szkoły shingon, japońskiego buddyzmu ezoterycznego. Wizyta w Kongobuji, Dai Garan. Zameldowanie w świątyni, następnie spacer po okolicy i zwiedzanie tysiącletniego cmentarza i świątyni Okunoin. Nocleg w klasztorze.
(B)

Dzień 7 HIMEJI I SHINKANSEN DO HIROSZIMY

Wcześnie rano uczestnictwo możliwość uczestnictwa w modlitwach. Przejazd do Himeji, oglądanie zamku, który jest jedną z najstarszych budowli w Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd shinkansenem do Hiroszimy. Zameldowanie w hotelu, spacer po mieście i w miarę możliwości  czasowych zwiedzanie tego dnia i następnego. Kolacja i nocleg.
(B)

Dzień 8 KOPUŁA BOMBY ATOMOWEJ, MUZEUM POKOJU I KATEDRA POKOJU

Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej przy Parku Pokoju i Muzeum Pokoju. Prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby. Przejście do katolickiej Katedry Pokoju, centrum modlitw o pokój na świecie i spokój dusz zmarłych w wyniku uderzenia bomby. Przerwa na lunch. Po południu wycieczka promem na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót promem do Hiroszimy i przejazd shinkansenem na nocleg do Nagasaki.
(B)

Dzień 9 NAGASAKI - BURZLIWA HISTORIA I DUCH SLOPE

Zwiedzanie miasta: poznawanie burzliwej historii miejsca stanowiącego cel drugiego ataku atomowego. Wizyta w Parku Pokoju oraz spacer po zabytkowej części miasta. Udamy się do dawnej holenderskiej placówki handlowej położonej na sztucznej wyspie Dejima w zatoce Nagasaki, przejdziemy się Duch Slope. Nocleg w Nagasaki.
(B)

Dzień 10 TRANSFER NA LOTNISKO I LOT DO EUROPY

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Nagasaki i lot do Europy.
(B)

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa/Berlin – Tokio, Nagasaki – Tokio Warszawa/Berlin,
 • transfery z/na lotniska,
 • wyżywienie zgodne z programem, śniadania na całości trasy (B śniadanie),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych, a w Koya San nocleg w klasztorze,
 • przejazd autokarem bądź busem,
 • transport promem,
 • przejazdy ekspresowymi pociągami shinkansen,
 • przejazdy lokalnymi pociągami i metrem,
 • usługa wysyłania bagażu (2 razy),
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 300  EUR,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
 • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
 • zwyczajowych napiwków,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami zobaczyć Japonię

Może Ci się również spodobać: