close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  MAROKO

  — smak egzotyki

  planowane terminy 01.09.2024 — 10.09.2024 03.11.2024 — 12.11.2024 27.04.2025 — 06.05.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT DO MIASTA MARRAKECH

  Wylot z Polski do miasta Marrakech. Po wylądowaniu powitanie przez lokalnego przewodnika na lotnisku i transfer do hotelu. Wieczorem (w zależności od rozkładu lotów) odwiedzimy emblematyczny plac Jemaa el Fna, aby po raz pierwszy zetknąć się z miejscem i lokalną ludnością. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 2 CASABLANCA I STOLICA RABAT

  Po śniadaniu przejazd do Casablanki, największego miasta pełniącego ekonomiczną funkcję w kraju. Na miejscu zwiedzimy wspaniały meczet Hassana II, z minaretem o wysokości 210 metrów, uważanym za najwyższą budowlę religijną świata. Następnie możliwość zjedzenia lokalnego lunchu na Corniche w Ain Diab. Kontynuujemy podróż do Rabatu, gdzie odwiedzimy Kasbę Oudayas i Mauzoleum Mohammeda V w Rabacie, gdzie w 1999 roku został pochowany król Hassan II. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 3 KRÓLEWSKIE MEKNES I PRZEJAZD DO FEZ

  Rano po śniadaniu odwiedzimy ruiny Chellah „Necropole”. Opuścimy Rabat i udamy się wzdłuż gajów oliwnych i lasów dębu korkowego do królewskiego miasta Meknes, które  otoczone jest imponującymi murami miejskimi. Bab el Mansour jest jedną z najbardziej wyszukanych bram miejskich w Maroku, a mauzoleum Mulaja Ismaila zdobią piękne sztukaterie i mozaiki. Krótki przejazd do miejsca pielgrzymek Moulay Idriss, założyciela pierwszego imperium marokańskiego. W Volubilis, najważniejszej rzymskiej ruinie w Maroku, będziemy podziwiać doskonale zachowane mozaiki podłogowe oraz pozostałości dawnego łuku triumfalnego. Po wizycie kontynuujemy podróż do Fezu, gdzie czeka nas kolacja i nocleg.

  Dzień 4 NAJSTARSZE MIASTO MAROKA - FEZ

  Rozpoczniemy dzień od zwiedzania najstarszego miasta w Maroku, wijąc się jego alejkami i wąskimi uliczkami. Zwiedzanie rozpoczniemy od bramy Pałacu Królewskiego, a następnie żydowskiej kwatery głównej, w której w XVI wieku zbudowano pierwszy mellah – tak nazywane były dzielnice żydowskie w Maroku. Odwiedzimy wszystkie miejsca o znaczeniu kulturowym i historycznym, w tym słynny Uniwersytet Al Qaraouine, najstarszy w regionie. Zobaczymy również garbarnie, muzeum Attarine i mauzoleum Moulay Idriss. Po obiedzie odwiedzimy różne dzielnice Maroka, a następnie pójdzimey w miejsce skąd rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na całą medynę w Fezie.

  Opcjonalnie: Lekcja kaligrafii arabskiej – lekcja trwająca około dwóch godzin zostanie poprowadzona przez profesora języka arabskiego. Będziemy posługiwać się specjalnym piórem, którego używa się do kaligrafii.

  Dzień 5 PODRÓŻ DO ERFOUD

  Po śniadaniu wyruszymy do Erfoud przez region Atlasu Środkowego, jadąc przez Ifrane – „Szwajcarię” Maroka. Następnie pojedziemy trochę dalej, aby zobaczyć lasy cedrowe Azrou i nakarmić małpy berberyjskie. Następnie udamy się do Midelt, gdzie zjemy lunch, a następnie podążymy wzdłuż rzeki Ziz do wąwozu o tej samej nazwie. Kolacja i nocleg w Erfoud.

  Dzień 6 PUSTYNIA I JEJ SKARBY

  Po śniadaniu wyruszymy na pustynię jeepami z napędem 4×4. Spędzimy dzień na zwiedzaniu pustynnego regionu i wydm Erg Chebbi, okrążając piękne krajobrazy, gdzie na własne oczy zobaczymy i doświadczymy koczowniczego stylu życia tutejszych Berberów. Odwiedzimy również „czarną wioskę” Khamlia, gdzie obejrzymy występ znanych muzyków Gnawan, a następnie zjemy tradycyjną berberyjską pizzę na lunch w starożytnej stolicy Rissani. Po południu wrócimy do naszego obozu na wypoczynek.

  Opcjonalnie: wycieczka na wielbłądach przez pustynię. Na miejscu zjemy tradycyjną kolację-tagine, wypijemy pyszną lokalną herbatę miętową i będziemy rozkoszować  się tradycyjną berberyjską muzyką pod rozgwieżdżonym niebem cudownej Sahary.

  Dzień 7 MAROKAŃSKIE WĄWOZY

  Wybierzemy się wcześnie, aby zobaczyć wschód słońca na pustyni Merzouga, a następnie wrócimy na wielbłądzie bądź pieszo do obozu. Stamtąd wyruszymy do Tinghir, by dotrzeć do wąwozu Todra, który jest najwyższym i najwęższym wąwozem w Maroku. Tutaj możemy zatrzymać się na wędrówkę w dolinie. Przerwa na lunch. Po obiedzie udamy się do wąwozu Dades, gdzie będziemy podziwiać zamki z piasku, a także formy geologiczne zwane „małpimi palcami/stopami”. Następnie przejazd do Ouarzazate, zwanego potocznie marokańskim Hollywood.

  Dzień 8 OUARZAZATE I AIT BEN HADDOU

  Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie miasta Ouarzazate. Odwiedzimy atlas Studios i Kasbę Taourirt – najlepiej zachowaną Kasbę w Maroku, udamy się do słynnej Kasby Ait Ben Haddou, światowego dziedzictwa UNESCO, po czym przejdziemy przez przełęcz Tizi-n-Tichka do Marrakeszu.

  Dzień 9 MARRAKESZ I UROCZYSTA KOLACJA

  Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzania miasta Marrakech. Odkryjemy główne atrakcje i zabytki, słynny plac Jemaa el Fna, meczet Koutoubia, souki, pałace i muzea. Po części historycznej czeka nas wizyta na warzywnym suku, gdzie poznamy styl życia Marokańczyków, nauczymy się targować, kupować warzywa, mięso i przyprawy. Zwiedzimy również część miasta Gueliz i ogrody Yves Saint Laurent Majorelle. Wieczorem czeka nas uroczysta kolacja pożegnalna w jednej z najstarszych restauracji w Marakeszu, w towarzystwie tancerek brzucha, przy świecach i tradycyjnej muzyce.

  Opcjonalnie: udamy się do riadu na lekcję kuchni marokańskiej. Zwiedzimy również część miasta Gueliz i ogrody Yves Saint Laurent Majorelle.

  Dzień 10 OSTATNIE CHWILE W MAROKU I LOT DO POLSKI

  Dzisiejszy poranek (w zależności od rozkładu lotów) możemy spędzić odkrywając mniej turystyczne obszary Marrakeszu i delektując się ostatnimi chwilami w Maroku. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

  Cena zawiera

  • bilet lotniczy na trasie Polska – Maroko – Polska,
  • zakwaterowanie w hotelach 4****, w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie na bazie HB (śniadanie i obiadokolacja),
  • transfery lotniskowe,
  • usługi i opiekę przewodnika polskojęzycznego od przylotu do wylotu,
  • miejscowych przewodników i ich opiekę podczas aktywności wymienionych w programie,
  • przejazdy podczas całego pobytu,
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie:

  – meczet Hassana II w Casablance, 

  – nekropolia w Chella (Rabat),

  – Madrasa Bou Inania w Fez, 

  – Kasbah Taourirt w Ouarzazate

  – Atlas Studios & Ksar w Ait Ben Haddou (Ouarzazate), 

  – Pałac Bahia w Marrakeszu,

  – Saadian Tombs & ogrody Majorelle w Marakeszu,

  • przejazd jeepami 4×4 na pustyni,
  • lunch na pustyni (pizza berberyjska w Rissani, napoje nie są wliczone),
  • uroczysta kolacja w restauracji w medynie Marrakeszu z pokazem tańca (napoje nie są wliczone),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w kwocie 200 EUR/od osoby,
  • pozostałego wyżywienia,
  • opcjonalnych aktywności: lekcja kaligrafii, przejażdżka na wielbłądzie, lekcja gotowania w Marrakeszu,
  • lokalnych napiwków.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: