zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

ARABIA SAUDYJSKA

— kolebka islamu

planowane terminy 01.03.2023 — 08.03.2023 02.11.2023 — 09.11.2023 02.12.2023 — 09.12.2023

Chcesz jechać do Arabii Saudyjskiej? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO ARABII SAUDYJSKIEJ

Zbiórka na lotnisku i wylot do Riyadh. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie w stolicy i nocleg. 

Dzień 2 RIYADH

Rano śniadanie w hotelu. Naszą wycieczkę rozpoczniemy po mistycznym Riyadzie odwiedzając Muzeum Narodowe, które stanowi główne saudyjskie dziedzictwo narodowe i kulturowe. Następnie udamy się do pobliskiego Pałacu Murabba, który jest jednym z historycznych budynków miasta. Na lunch zatrzymamy się w typowej lokalnej saudyjskiej restauracji. Po południu będziemy kontynuować naszą wycieczkę po Rijadzie, odwiedzając fort Masmak i jego muzeum, które przedstawia historię podboju Arabii przez rodzinę Al-Saud. Następnie odwiedzimy Dira Souq słynący z antyków oraz pięknych dywanów. Zakończymy naszą wycieczkę oszałamiającym punktem widokowym z jednego ze słynnych zabytków Rijad, Kingsdom Tower (fakultatywnie wjazd na wieżę ok. 25 USD). Nocleg w Rijad. (B)

Dzień 3 USHAYGAR

Śniadanie w hotelu. W programie Ushaygarzabytkowa wioska otoczona grubym murem z masywnymi wieżami i szerokimi drzwiami z drewna, przez które zwiedzający muszą przejść, aby wejść do serca historycznej wsi. Wioska podzielona jest na siedem dzielnic, ma wiele gajów palmowych i sadów, które są pięknie wkomponowane w labirynt ścieżek. Zwiedzanie zabytkowej wioski Ushayger oferuje przyjemną okazję do spaceru po zacienionych i uroczych ścieżkach, które wiją się pomiędzy domami wykonanymi z gliny. W wiosce znajduje się aż 25 meczetów. Wieczorem transfer na międzynarodowe lotnisko w Rijadzie i wylot do Al-Ula. (B,D)

Dzień 4 AL-ULA

Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony na zwiedzanie Al-Ula – starożytnej oazy zamieszkanej przez ostatnie 7000 lat, o czym świadczą starożytne rzeźby wokół oazy. Następnie udamy się do starożytnego miasta Dedan, które było ważną oazą na szlaku handlowym kadzidła między południową Arabią a światem śródziemnomorskim. Po drodze zatrzymamy się na lunch. W dalszej części dnia czekają na nas kolejne antyczne miejsca Ekma i Abu Aoud. Koniec dnia wieńczy kolacja i nocleg w Al-Ula. (B,D)

Dzień 5 MEDINA W MADA’IN SALEH

Śniadanie w hotelu. Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w słynnej Hegra (Madain Saleh), która jest pierwszym miejscem w Arabii Saudyjskiej, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Madain Saleh jest najważniejszym na południe miastem Królestwa Nabatejskiego, które rozkwitło dzięki handlowi karawanami w czasach antycznych. Jest to drugie najbogatsze miasto Nabatejczyków pod względem liczby monumentalnych grobowców i najlepiej ukazujące umiejętności architektoniczne budowniczych Nabatejczyków. Wieczorem transfer do świętego miasta Medina. (B)

Dzień 6 MEDINA

Śniadanie w hotelu. Półdniowa wizyta w Medinie, która uważana jest za jedno z trzech najświętszych miast islamu. Muzułmanie są szczególnie przywiązani do tego miasta, ponieważ to tutaj mieszkał Prorok, toczył kluczowe bitwy i zbudował swój słynny meczet, a także tutaj został ostatecznie pochowany. Corocznie Medynę odwiedza ok. 2 mln pielgrzymów. Po drodze miniemy również kilka prowincji Al Madinah, Al Masjid an Nabawi, czy Jannatul Baqi. Po lunchu wyjazd do Jeddah, który zajmie nam około 4 godzin. Możliwość wieczornego spaceru. (B)

Dzień 7 JEDDAH

Śniadanie w hotelu. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Old Jeddah, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piesza wycieczka po Starym Mieście przez wąskie uliczki, których cień zapewniają eleganckie wieżowce wykonane z kamienia koralowego i ozdobione dużymi drewnianymi konstrukcjami zwanymi Roshan. Większość z tych domów została zbudowana pod koniec XIX wieku, a niektóre z nich mają ponad 400 lat. Odwiedzimy także Bait Nassif, jeden z wybitnych odnowionych domów starego miasta z połowy XIX wieku, Stary Rynek i stary Meczet. Zakończymy naszą wycieczkę wieczornym spacerem po promenadzie wiodącej wzdłuż Morza Czerwonego. Kolacja i nocleg w Jeddah. (B)

Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

Nocny transfer na lotnisko w Jeddah. Wylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Riyadh, Jeddah – Warszawa,
 • przelot wewnętrzny Riyadh – Al-Ula,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/ minibusem,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika, usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę (około 123 USD) i kosztów jej uzyskania, 
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
 • napiwków.

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

FASCYNUJĄ CIĘ KRAJE BLISKIEGO WSCHODU?

Może Ci się również spodobać: