close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  NAMIBIA

  — afrykańska przygoda

  planowane terminy 06.10.2024 — 23.10.2024 27.12.2024 — 12.01.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT DO NAMIBII

  Zbiórka na lotnisku. Wylot do Namibii.

  DZIEŃ 2 PRZYLOT DO WINDHOEK

  Lądowanie w Windhoek. Oficjalne powitanie przez lokalnego przewodnika w Namibii i krótki transfer do stolicy Namibii – Windhoek, które  jest również największym miastem w Namibii. Krótka wycieczka po mieście z przewodnikiem i wizyta w Muzeum Narodowym, kościele luterańskim w centrum miasta. Następnie spacer Aleją Niepodległości – w tym miejscu zobaczymy jak tętni życie miasta. Windhoek jest stolicą ulokowaną na centralnych wyżynach kraju. Na południe od miasta znajduje się rozległy pomnik wojenny Heroes’ Acre który upamiętnia niepodległość Namibii uzyskaną w 1990 roku. Na wzgórzu w centrum miasta znajduje się Alte Feste z lat 90. XIX wieku, dawna kwatera główna wojska z wystawami historycznymi oraz Muzeum Pamięci Niepodległości. Wpływy kolonialne są widoczne w pobliskich budynkach, takich jak luterański kościół Christus z piaskowca. Nocleg w lodgy w Windhoek.

  DZIEŃ 3 PRZYGODA NA PUSTYNI KALAHARI

  Śniadanie i przejazd do południowej części Namibii na przygodę na pustyni Kalahari. Pustynia Kalahari obejmuje wschodnią i południową Namibię, dużą część Botswany oraz północno-zachodnią część Republiki Południowej Afryki. Na miejscu czeka nas jazda z napędem 4×4 w rezerwacie. Nocleg w Kalahari Anib Lodge.

  DZIEŃ 4 MALOWNICZA PODRÓŻ I LAS QUIVER TREE

  Wyjazd z Windhoek, aż do Keetmanshoop przez Mariental. Wzdłuż drogi prowadzącej na pustynię zobaczymy piękne krajobrazy oraz różnorodną florę i faunę. Odwiedzimy las Quiver Tree w Garas Park i będziemy kontynuować naszą podróż do Keetmannshop.

  Pomimo swojej nazwy, Quiver Tree (Aloidendron dichotomum) nie jest prawdziwym drzewem, ale raczej gatunkiem aloesu, który może rosnąć na wysokości ponad 9 metrów. Rośliny są ważne kulturowo i podziwiane. Są uważane za narodowy symbol Namibii i przedstawiane na walucie oraz stanowią inspirację dla wielu artystów. Tradycyjna medycyna wykorzystuje korzenie roślin do leczenia zarówno astmy, jak i gruźlicy. Kołczan bierze swoją nazwę od afrykanerskiej nazwy Kokerboom, która jest odniesieniem do praktyki rdzennych mieszkańców San polegającej na wydrążaniu rurkowatych gałęzi w celu wykonania kołczanów na strzały (znane są jako choje w języku San). Nocleg w Canyon Village Lodge.

  DZIEŃ 5 KANION FISH RIVER

  Dziś zobaczymy jedne z najlepszych miejsc w Namibii, a mianowicie drugi co do wielkości kanion na świecie. Kanion Fish River znajduje się na południu Namibii. Jest to największy kanion w Afryce, a także druga najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w Namibii. Znajduje się w nim gigantyczny wąwóz o łącznej długości około 160 km, szerokości do 27 km i głębokości miejscami prawie 550 metrów. Kolacja i nocleg w Canyon Village Lodge.

  DZIEŃ 6 PRZEJAZD DO AUS

  Śniadanie i wyjazd panoramiczną drogą wzdłuż rzeki Orange do Rosh Pinaar, a następnie Aus. Przejazd do Garub tuż przed zachodem słońca. Zobaczymy Namibijskie dzikie konie, które zamieszkiwały pustynię Namib – będzie to naprawdę niezwykłe przeżycie. Nocleg w Klein Aus Vista Lodge.

  DZIEŃ 7 KOLMANSKOP I LUDERITZ

  Śniadanie i wyjazd do Ludertiz z wizytą w Kolmanskop, które kiedyś stanowiło ośrodek kopalni. Po naszej wizycie przejazd do Luderitz i zwiedzanie miasta portowego. Popołudniowy powrót do Aus.

  DZIEŃ 8 PRZEJAZD NA PUSTYNIĘ NAMIB

  Śniadanie i wyjazd do Sesriem, aż na pustynię Namib. Wzdłuż drogi prowadzącej na pustynię zobaczymy wspaniałe krajobrazy oraz różnorodną florę i faunę. Przyjazd po południu do Desert Camp i zameldowanie. Nocleg w Desert Camp.

  DZIEŃ 9 MAGICZNA PUSTYNIA NAMIB

  Wczesny start z lodgy, do Parku Namib-Naukluft o wschodzie słońca, kiedy temperatura jest jeszcze łagodna, a kontrastowy krajobraz wydm prezentuje się najpiękniej. Powrót do lodgy. Późnym popołudniem przejazd do Dune, aby zobaczyć kolejny spektakularny zachód słońca na tle imponujących wydm. Nocleg w Desert Camp.

  DZIEŃ 10 KSIĘŻYCOWY KRAJOBRAZ I NADMORSKIE SWAKOPMUND

  Śniadanie i wyjazd do Swakopmund. Przejazd przez pustynię Namib, a następnie przystanek na trasie w Solitaire, Zwrotniku Koziorożca i przejazd przez księżycowy krajobraz, aby zobaczyć pustynne stworzenia. Namibia to kraj kontrastów. Począwszy od ludzi, kulturę, aż po środowisko. Różnorodność występująca w tym kraju jest dość zaskakująca, jak na kraj składający się głównie z pustyni, z populacją, która nie liczy nawet trzech milionów. Swakopmund, popularne nadmorskie miasto z bogatą historią i piękną architekturą wilhelmińską. Nocleg w Organic Square Guesthouse.

  DZIEŃ 11 REJS PO WALVIS BAY

  Po śniadaniu w hotelu – przejazd do Walvis Bay na rejs statkiem. Zobaczymy piękne wybrzeże Namibii i niesamowite bogactwa Oceanu Atlantyckiego podczas rejsu morskiego. Obfitość ptaków i ssaków, morskie powietrze, świeże ostrygi – tego wszystkiego doświadczymy o poranku. Gatunki jakie będzie można zobaczyć to: butlonose i ciężkie delfiny boczne, foki peleryny, mola mola, pingwiny, żółwie skórzaste i wieloryby. Następnie transfer do miasteczka Swakopmund. Nocleg Organic Square Guesthouse.

  DZIEŃ 12 DAMARALAND I TWYFELFONTEIN

  Śniadanie, wyjazd ze Swakopmund wzdłuż wybrzeża przez zatokę Henties i dalej w głąb lądu do Uis. Uis jest jedną ze starych lokalnych kopalni cyny, z której rozciąga się piękny widok na górę Brandberg – najwyższą górę w Namibii. Popołudnie przeznaczone na podziwianie piękna scenerii Namibii i zróżnicowanej roślinności obszaru leśnego Savannah w Damaraland oraz spacer do największego grawerunku skalnego Afryki w Twyfelfontein. Nocleg w Country Lodge Twyfelfontein.

  DZIEŃ 13 WIOSKA HIMBA I SAFARI W PARKU ETOSHA

  Śniadanie i wyjazd do zapierających dech w piersiach górskich regionów Namibii. Następnie wizyta w wiosce Himba i po południu nasze pierwsze safari w Parku Narodowym Etosha. Park Narodowy Etosha jest to jeden z największych i najstarszych parków narodowych w Afryce. Stanowi najpopularniejszy cel turystyczny Namibii. Park Narodowy Etosha jest domem dla 114 dużych i małych gatunków ssaków, ponad 400 zarejestrowanych gatunków ptaków, dziesiątek gadów, a nawet gatunków ryb. Kolacja i nocleg w Etosha Safari Camp.

  DZIEŃ 14 CAŁODNIOWE SAFARI W PARKU ETOSHA

  Wczesny wyjazd na całodniowe safari. Ta pora dnia daje wyjątkową okazję do zobaczenia niesamowitych zwierząt w Parku Narodowym Etosha, który stanowi dom dla wielu gatunków zwierząt. Po zachodzie słońca to najlepszy czas i miejsce, aby zobaczyć zagrożonego wyginięciem czarnego nosorożca. Ten archaiczny ssak często jest w towarzystwie lwa i słonia. Kolacja i nocleg w Etosha Safari Camp.

  DZIEŃ 15 METEORYT HOBA I ZWIEDZANIE WINDHOEK

  Śniadanie i wyjazd poranna wizyta w miejscu, gdzie znajduje się meteoryt Hoba – największy na świecie. Następnie przejazd do Windhoek i zwiedzanie miasta. Na miejscu czeka nas zwiedzanie historycznych budynków i muzeum. Nocleg w Hotel Safari.

  DZIEŃ 16 CZAS NA RELAKS W WINDHOEK

  Śniadanie. Ostatnie chwile w Windhoek. Czas na relaks i zakup pamiątek. Ostatnia kolacja w Afryce i transfer na lotnisko skąd lot do Polski.

  DZIEŃ 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do kraju. 

  Cena zawiera

  • bilet główny na trasie Polska – Namibia – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • zakwaterowanie w lodgach i pensjonatach z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja – zgodnie z symbolami przypisanymi dla danego dnia) w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy prywatnym samochodem przystosowanym do jazdy terenowej,
  • usługi i opiekę angielskiego przewodnika,
  • opłaty za paliwo,
  • wliczone następujące atrakcje: Kalahari, Las Quiver Tree, kanion Fish River, obserwacja dzikich koni, wizyta w Kolmanskopp, Deadvlei i Sossusvlei, rejs w Walvis Bay, Twyfelfontein, wioska Himba, safari w Parku Narodowym Etosha,
  • opłaty za wstępy,
  • mapkę Namibii dla każdego z uczestników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • pozostałego wyżywienia,
  • wizy do Namibii do uzyskania na lotnisku po przylocie (koszt 80 USD/za osobę),
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Zrealizowane wyjazdy