close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Nepal, Indie i Bhutan

  — podróż do serca Azji

  planowane terminy 10.11.2024 — 30.11.2024 19.10.2024 — 08.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO NEPALU

  Zbiórka na lotnisku i wylot z Warszawy do Kathmandu, stolicy Nepalu.

  Dzień 2 PRZYLOT DO NEPALU

  Przylot do Kathmandu, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Kathmandu: barwne bazary oraz hinduskie i buddyjskie świątynie. Powitalna nepalska kolacja. (D)

  Dzień 3 ZWIEDZANIE KATHMANDU

  Przed śniadaniem fakultatywnie (ok. 210 USD) lot widokowy nad Himalajami, z widokiem na Mt. Everest. Powrót do hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Kathmandu, podczas którego zobaczymy hinduskie i buddyjskie świątynie oraz mieszankę przenikających się stylów architektonicznych miasta. Po południu możliwość fakultatywnie przejazdu rikszami ulicami lokalnych bazarów. Powrót do hotelu. Nocleg. (B)

  Dzień 4 POKHARA

  Rano przejazd do Pokhara. Po drodze mijamy zapierające dech w piersi widoki na Himalaje. Po przyjeździe spacer lub rejs łodzią po jeziorze Phewa tal. Nocleg. (B)

  Dzień 5 SPACER DO ŚWIĄTYNI SPOKOJU

  Rejs łodzią, a następnie spacer przez las i małe wioski nepalskie, z których roztacza się niezwykła panorama szczytu Annapurny. Po krótkim podejściu w górę docieramy do Świątyni Spokoju i punktu widokowego na Himalaje. Powrót do hotelu na lunch. Czas wolny. Nocleg. (B)

  Dzień 6 PRZEJAZD DO KATHMANDU

  Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Kathmandu. Po przylocie zwiedzanie miasta Bhaktapur – jednego z najpiękniejszych XIV-wiecznych miast nepalskich, które zostało założone przez Dynastię Malla. O wyjątkowej atmosferze miasta decydują wiecznie uśmiechnięci ludzie, piękne pagody i lokalne targi z  wyrobami z ceramiki. Powrót do hotelu. Nocleg. (B)

  Dzień 7 PRZELOT DO PARO W BHUTANIE

  Transfer na lotnisko i wylot z Kathmandu do Paro w Bhutanie. Następnie przejazd pod jeden z najsłynniejszych i największych posągów Buddy na świecie, wykonanego z brązu. Nocleg. (B/D)

  Dzień 8 ZWIEDZANIE THIMPHU

  Zwiedzanie świątyni Memorial Chorten w Thimphu. Następnie odwiedzimy tradycyjną fabrykę ręcznie czerapnego papieru oraz bhutańską galerię malowideł i rękodzieła. Przejazd do XIX-wiecznego Muzeum Etnograficznego ukazującego tradycyjny styl życia Bhutańczyków. W dalszej części dnia przejazd malowniczą trasą z widokiem na pas Himalajów i słynny zespół 108 stup Druk Wangyal. Nocleg w Gangtey. (B/L/D)

  Dzień 9 FESTIWAL CZARNEGO ŻURAWIA

  Wyjazd wczesnym rankiem w kierunku Punakha by dotrzeć na słynny Festiwal Czarnego Żurawia, odbywający się na obszarze Klasztoru Gangtey. Ten niezwykły gatunek żurawia wędruje z Wyżyny Tybetańskiej aż do pobliskiej chronionej przyrodniczo Doliny Pjobjekha. Podczas festiwalu oglądamy tradycyjny “taniec żurawia”. Przerwa na lunch. Przejazd do Punakha i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 10 PUNAKHA I PARO

  Przed wyjazdem do Paro zwiedzamy zabytkową świątynię Punakha z XVII wieku, będącą miejscem pierwszej koronacji króla Bhutanu oraz XV-wieczną świątynię Chimi Lhakhang z najdłuższym w kraju wiszącym mostem. Następnie przejazd do Paro w celu zobaczenia świątyni Rinpung Dzong i Ta Dzong, pełniącej obecnie funkcję Narodowego Muzeum Bhutanu. (B/L/D)

  Dzień 11 TYGRYSIE GNIAZDO

  Dzień przeznaczony na wędrówkę do Tygrysiego Gniazda, jednego z najświętszych miejsc w całych Himalajach. Świątynia powstała na granitowym klifie na wysokości 600 m względem dna doliny, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Po lunchu dla chętnych istnieje możliwość krótkiego trekkingu pod górę. Czas wolny na zakup pamiątek. Nocleg w hotelu w Paro.  (B/L/D)

  Dzień 12 PRZELOT DO DELHI, STOLICY INDII

  Przejazd na lotnisko w Paro i przelot do Delhi, stolicy Indii. Transfer do hotelu, zwiedzanie miasta, nocleg.  (B)

  Dzień 13 ZWIEDZANIE DELHI

  Zwiedzanie Delhi:  Raj Ghat i Czerwony Fort zbudowany z czerwonego piaskowca w okresie świetności Mogołów. Następnie przejazd rikszą przez Chandni Chowk, jeden z najstarszych i najbardziej zatłoczonych rynków w Delhi. Zwiedzimy także Wielki Meczet, będący największą muzułmańską budowlą sakralną w Indiach. Przejazd do Pałacu Prezydenckiego – siedziby rządu, a dalej główną aleją Rajpath w stronę Bramy Indii i Starego Fortu. Przejazd do Agra, nocleg w hotelu. (B)

  Dzień 14 ZWIEDZANIE AGRY: TAJ MAHAL

  Wczesnym rankiem zwiedzanie Agry: Taj Mahal, najsłynniejszego indyjskiego mauzoleum z marmuru, wzniesionego przez Szahdżahana na pamiątkę ukochanej żony. Mauzoleum było budowane przez 22 lata z udziałem 20 000 ludzi. Następnie wizyta w Agra Fort – historycznej siedziby Mogołów. W drugiej części dnia przejazd do Jaipur. Po drodze zatrzymujemy się w mieście z czerwonego piaskowca – Fatehpur Sikri. Powrót do Jaipur. Nocleg. (B)

  Dzień 15 ZWIEDZANIE JAIPURU

  Rano zwiedzanie zespołu pałacowo-obronnego i byłej stolicy Jaipuru – Amber Fort. Przejażdżka na słoniach wzdłuż murów twierdzy. Spacer do Sheesh Mahal i podziwianie niezwykłych, zabytkowych dekorów z alabastru. Następnie odwiedzimy Pałac Wiatrów i Jantar Mantar – obserwatorium astronomiczne, a także Pałac Miejski, w którym znajdują się aktualnie dzieła sztuki malarskiej i manuskrypty Mogołów. Nocleg w Jaipurze. (B)

  Dzień 16 PRZELOT DO VARANASI

  Rano transfer na lotnisko w Jaipurze i wylot do Varanasi. Przejazd do hotelu. Spacery po fascynującym Varanasi. Nocleg. (B)

  Dzień 17 ZWIEDZANIE VARANASI

  Wczesnym rankiem rejs łodzią po rzece Ganges, miejsca kultu religijnego i rytualnych kąpieli pielgrzymów. Następnie wizyta w świątyniach Kashi Vishwanath, Bharat Mata, Durga i Kali. Po śniadaniu krótki przejazd do Sarnath, kolebki buddyzmu, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie po osiągnięciu oświecenia. Powrót do Varanasi. Po południu udział w ceremonii świateł nad rzeką Ganges. Nocleg w Varanasi. (B)

  Dzień 18 PRZELOT NA GOA

  Rano transfer na lotnisko i przelot na Goa. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg. (B)

  Dzień 19 WYPOCZYNEK NA GOA

  Czas wolny na Goa, wypoczynek na plaży lub możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg. (B)

  Dzień 20 WYPOCZYNEK NA GOA

  Czas wolny na Goa, wypoczynek na plaży lub możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko, nocny wylot z Goa do Polski. (B)

  Dzień 21 POWRÓT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Kathmandu i Goa – Warszawa
  • przeloty wewnętrzne na trasach Kathmandu – Paro, Paro – Delhi,  Jaipur – Varanasi oraz Varanasi – Goa
  • przejazdy klimatyzowanymi minibusami
  • opłaty lotniskowe
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3*** (w Butanie – bardzo dobry standard), w pokojach dwuosobowych
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch lub snack, D – kolacja), pozostałe posiłki aranżowane przez pilota.
  • opiekę polskiego pilota na całości trasy
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w tym biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w wysokości 500 USD
  • opłaty za wizy do Nepalu, Indii i Bhutanu oraz kosztu ich uzyskania  w wysokości 150 USD
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • wycieczek fakultatywnych
  • zwyczajowych napiwków

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  CHCESZ Z NAMI ZOBACZYĆ KRÓLESTWO SMOKA?

  Może Ci się również spodobać: