close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  SRI LANKA

  — herbacianym szlakiem

  planowane terminy 02.11.2024 — 13.11.2024 12.01.2025 — 23.01.2025 16.03.2025 — 26.03.2025

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski na Sri Lankę. 

  Dzień 2 KOLOMBO

  Przylot do Kolombo. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Wyjście na zwiedzanie miasta. Nowoczesne wieżowce pośród starych, kolonialnych budynków, Galle Face Green z widokiem na Ocean Indyjski. Kolombo to także doskonałe miejsce dla miłośników zakupów zarówno w eleganckich centrach handlowych jak i na słynnym targu Pettah.

  Dzień 3 ANTYCZNE KRÓLESTWO YAPAHUWA, TREKKING NA PIDURANGALA

  Wyjazd w kierunku Giritale. Postój w Yapahuwa dawnej stolicy Sri Lanki. Następnie trekking na górę Pidurangala skąd rozciąga się zniewalający widok na bezkresne wyżyny i słynną Lwią Skałę. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Sri Lance. Dotarcie do miasteczka Dambulla, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. (B)

  Dzień 4 ROWEROWA WYPRAWA PRZEZ POLA RYŻOWE, REJS I LWIA SKAŁA

  Rowerowa przejażdżka szutrowymi ścieżkami wioski Habarana. Dotarcie do jeziora i rejs katamaranem po jeziorze. W drodze powrotnej odpoczynek w wiejskim domu, gdzie czekać na nas będzie filiżanka orzeźwiającej, ziołowej herbaty podawana do lunchu – ryżu z curry. Późnym popołudniem wyruszamy na górującą nad względnie płaską wyżyną Lwią Skałę – Sigiriya. Skała wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowi pozostałość po wygasłych wulkanach. Na skale znajdują się ruiny wybudowanego przez króla Kasyapa kompleksu pałacowo-obronnego. Powrót do hotelu, odpoczynek. (B)

  Dzień 5 ŚWIĄTYNIE DAMBULLA, PLANTACJA PRZYPRAW, KANDY

  Śniadanie w hotelu, a następnie wizyta w słynnych, skalnych świątyniach Dambulla. Kompleks 80 świątyń, datowany na II wiek przed naszą erą, jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi miejsce medytacji dla mnichów. Później przejazd do Kandy – kulturalnej stolicy Sri Lanki. Miasto jest położone w pięknej scenerii – między wzgórzami, dolinami, rzekami, jeziorami i wodospadami. Po drodze postój w Matale, na plantacji przypraw, używanych w medycynie i kuchni. Wieczorem wizyta w Świątyni Zęba, w której odprawia się rytuały i ceremonie związane ze świętą relikwią – zębem Buddy. Wieczorem tradycyjne tańce połączone z pokazem połykania ognia. (B)

  Dzień 6 PLANTACJA HERBATY

  Po śniadaniu wyjazd do Haputale. Po drodze postój przy wodospadach Ramboda. Następnie zwiedzimy plantację herbaty, gdzie zapoznamy się z procesem jej produkcji. Przyjazd do Haputale, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. (B)

  Dzień 7 W WIOSCE ELLA

  Całodzienna wycieczka do Ella. Odbędziemy podróż pociągiem pośród malowniczych zboczy usianych plantacjami herbaty. Wioska jest cudownie położona, zewsząd otacza są soczysta zieleń. Spacer pośród pól herbacianych na skałę Ella, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Możliwość kąpieli w orzeźwiających wodach wodospadu Ravana. Powrót do Haputale na nocleg. (B)

  Dzień 8 SAFARI W PARKU NARODOWYM UDAWALAWA

  Wyjazd w kierunku Parku Narodowego Udawalawa, które obejmuje swym obszarem teren rozległych, trawiastych równin nad rzeką Walawe. Po południu udział w jeep safari. Park zamieszkuje około 500 słoni i jest to najlepsze miejsce na Sri Lance do obserwacji tych zwierząt na wolności. Można tu także spotkać bawoły, lamparty, krokodyle i wiele gatunków ptaków. Zakwaterowanie i nocleg w lodgach. (B)

  Dzień 9 SIEROCINIEC SŁONI

  Przejazd na wybrzeże Oceanu Indyjskiego do Weligama. Po drodze wizyta w sierocińcu słoni. Tu osierocone, młode zwierzęta są pod opieką człowieka do czasu, gdy stają się samodzielne i można je wypuścić na wolność. Przyjazd do hotelu nad brzegiem oceanu, zakwaterowanie i odpoczynek przy szumie fal. (B)

  Dzień 10 FORT W GALLE

  Wycieczka do nadmorskiej miejscowości Galle, dawniej głównego portu Sri Lanki. Zwiedzenie budynku XVII wiecznego holenderskiego fortu, dziś mieszczącego galerie i kawiarnie. Spacer brzegiem morza do latarni morskiej. Powrót do Weligama na nocleg. (B)

  Dzień 11 ODPOCZYNEK NAD OCEANEM

  Dzień wolny na odpoczynek przed powrotem do Polski. Możliwość plażowania, uprawiania sportów wodnych, czas na zakupy ostatnich pamiątek. (B)

  Dzień 12 WYLOT DO POLSKI

  Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot i zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Colombo – Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
  • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4**** w pokojach dwuosobowych, lodże podczas safari,
  • przejazdy klimatyzowanym minivanem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń: 250 USD,
  • biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie: 110 USD,
  • dopłaty do pokoju 1 osobowego: 465 USD,
  • opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania: 35 USD,
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych. 

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: