close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ROSJA, MONGOLIA, CHINY – KOLEJĄ

  — azjatycka odyseja sławnym szlakiem transsyberyjskim

  planowane terminy

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z WARSZAWY, KLIMAT ROSYJSKIEJ STOLICY

  Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie i wylot do Moskwy. Transfer do hotelu, kolacja, a następnie wyjazd na wieczorną przechadzkę, która pozwoli poczuć klimat rosyjskiej stolicy. Słynnym moskiewskim metrem, zatrzymując się na najpiękniejszych stacjach, pojedziemy na Arbat – tętniącą życiem ulicę, przy której w XIX w. mieszkał Puszkin, a w połowie XX wychowywał się Okudżawa. (D)

  DZIEŃ 2 MOSKIEWSKI KREML, PANORAMA MIASTA

  Po śniadaniu ciąg dalszy poznawania Moskwy. Z lokalnym przewodnikiem ruszamy na zwiedzanie: przemaszerujemy przez Plac Czerwony, oglądając cerkiew Błogosławionego Wasyla i Główny UniwerMag, wejdziemy na Kreml, by zobaczyć siedzibę prezydenta (a dawniej I sekretarzy), zabytkowe cerkwie oraz wielkie car-dzwon i car-armatę. Następnie wzdłuż rzeki Moskwy przejedziemy do największej świątyni miasta, Soboru Zbawiciela. Później moskiewskimi prospektami udamy się na Wzgórza Worobiowe, skąd – sprzed gmachu uniwersytetu – roztacza się panorama miasta. Kolacja w pobliżu placu Trzech Dworców – Leningradzkiego, Jarosławskiego i Kazańskiego. Wyjazd nocnym pociągiem do Kazania. (B/D)

  DZIEŃ 3 ZABYTKI ROSYJSKICH TATARÓW W KAZANIU

  Przybycie do ponadmilionowego Kazania – położonej nad Wołgą stolicy rosyjskich Tatarów. Transfer do hotelu, śniadanie i wyjście w miasto. Zwiedzanie dzielnicy starotatarskiej z zabytkowym meczetem Mardżani, Soboru Kazańskiego ze słynną ikoną Matki Boskiej Kazańskiej oraz najważniejszej atrakcji miasta: Kazańskiego Kremla – unikatowego zespołu muzealno-architektonicznego wpisanego na listę UNESCO. Objazd centrum, a następnie spacer głównym deptakiem z reprezentacyjnymi gmachami. Kolacja w restauracji, a wieczorem dla chętnych rejs spacerowy po Wołdze, największej rzece Europy. (B/D)

  DZIEŃ 4 TWIERDZA SWIJAŻSK I TATARSKA UCZTA

  Po śniadaniu dalszy ciąg poznawania Kazania: zwiedzanie Muzeum Tatarstanu, przejazd przez pierwszą dzielnicę przemysłową, podziwianie obiektów sportowych Uniwersjady. Następnie wycieczka do założonej przez Iwana Groźnego twierdzy Swijażsk, położonej nad szeroko rozlaną Wołgą. Po powrocie do miasta tatarska uczta i pokaz gotowania wybranych dań regionalnej kuchni. Wyjazd wieczornym pociągiem. (B/D)

  DZIEŃ 5 GRANICA EUROPY I AZJI POD JEKATERYNBURGIEM

  W połowie dnia przybycie do Jekaterynburga, nazywanego „Bramą Uralu”. Zwiedzanie miasta: skwer historyczny i zapora na rzece Iseć, cerkiew Na Krwi – zbudowana w miejscu, gdzie rozegrał się dramat cara Mikołaja II i rodziny Romanowych, punkt widokowy na najwyższym wieżowcu, upamiętniającym Władimira Wysockiego. Wyjazd za miasto na symboliczną granicę Europy i Azji – toast i sesja fotograficzna na styku kontynentów. Po kolacji i zakupach powrót na dworzec, by kontynuować podróż Koleją Transsyberyjską. (D)

  DZIEŃ 6 - 7 BEZKRESY SYBERII WIDZIANE Z POCIĄGU

  Miło spędzamy czas w pociągu, mijając Omsk, Nowosybirsk, Krasnojarsk, pokonując wielkie syberyjskie rzeki, rozmyślając nad bezkresem Syberii i zastanawiając się, o czym szumią mijane brzozy.

  DZIEŃ 8 ZWIEDZANIE IRKUCKA

  Przybycie do 600-tysięcznego Irkucka – stolicy Syberii Wschodniej i miasta związanego z historią polskich zesłańców. Transfer do hotelu, a następnie zwiedzanie: zabytkowe cerkwie z XVIII w., neogotycki „polski kościół”, Centralny Rynek oraz oryginalna drewniana zabudowa, tworząca niepowtarzalną atmosferę Irkucka. Zobaczymy też zaporę na Angarze i zabytkowy lodołamacz. Wieczorem kolacja i spacer bulwarem nad rzeką. (D)

  DZIEŃ 9 CAŁODNIOWY REJS PRZEZ JEZIORO BAJKAŁ

  Po śniadaniu wyjazd mikrobusem nad Bajkał. Pokonawszy ust-ordyńskie stepy i tajgę Gór Nadmorskich docieramy na spotkanie ze „Świętym Morzem Syberii”. Promem przeprawiamy się na Olchon – największą wyspę Bajkału – i dojeżdżamy do wioski Chużyr. Tam zakwaterowanie w bazie turystycznej, a następnie spacer do Skały Szamanki – wizytówki Bajkału, uważanej przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji. Kolacja i porządne mycie w bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej. Później okazja, by spróbować magiczny trunek syberyjskich szamanów z tradycyjnymi zakąskami. (B/D)

  DZIEŃ 10 UAZ - SAFARI NA MALOWNICZYCH STEPACH, WIECZORNY RELAKS W BANI

  Całodniowa wycieczka na UAZ-safari – będziemy jeździć drogami i bezdrożami przez malownicze stepy północnej części Olchonu. Po drodze m.in. odwiedzimy osadę Piesczanaja (ruchome wydmy; miejsce dawnego łagru stalinowskiego), zatrzymamy się na skalistych przylądkach Trzej Bracia i Choboj oraz w urokliwej dolince Uzury nad brzegiem Bajkału. Spróbujemy też ugotowanej na ognisku uchy ze świeżo złowionych omuli. Po powrocie do miejscowości czas, by podjąć próbę zanurzenia się w cieplejszych zatoczkach Bajkału. Kolacja i wieczorny relaks w bani. (B/L/D)

  DZIEŃ 11 PRZEPRAWA PRZEZ BAJKAŁ, ROMANTYCZNE PLAŻE

  Po śniadaniu żegnamy się z gospodynią, jedziemy do portu i wsiadamy na kuter. Na jego pokładzie pokonamy cieśninę Małe Morze, podziwiając skaliste brzegi Olchonu, a następnie przeprawimy się przez Bajkał. Miniemy półwysep Święty Nos, wpłyniemy na wody Zatoki Barguzińskiej i przybijemy do przystani w miejscowości Ust’-Barguzin. Po zakwaterowaniu u gospodarzy i obfitej domowej kolacji podziwianie zachodu słońca na najbardziej romantycznej plaży nad Bajkałem. (B/D)

  DZIEŃ 12 UROKLIWE MIEJSCA NAD BRZEGAMI BAJKAŁU, SYBERYJSKI BAROK

  Jedziemy do Ułan Ude – stolicy Republiki Buriacji. Po drodze wizyta w XVIII-wiecznym Soborze Strieteńskim, którego białe ściany kontrastują z ciemną zielenią tajgi, oraz w syberyjskim uzdrowisku Goriaczińsk. Oprócz tego przystanki w urokliwych miejscach nad brzegami Bajkału, a na jednej z dzikich plaż pożegnanie z Morzem Syberii. Pod wieczór zwiedzamy centrum 400-tysięcznego Ułan-Ude: cerkiew Hodegetrii w stylu syberyjskiego baroku, plac Rewolucji z „Sukiennicami”, „Arbat” oraz pomnik – największa na świecie głowa Lenina. Kolacja i nocleg w hotelu. (B/D)

  DZIEŃ 13 ZABAJKALSKIE STAROWIERCE, TRADYCYJNE RUSKIE PIEŚNI, PRZEKROCZENIE GRANICY MONGOLSKIEJ

  Po śniadaniu ruszamy mikrobusem w stronę granicy mongolskiej. Po drodze złożymy wizytę w Tarbagataju u zabajkalskich starowierców, których kultura niematerialna jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy tam muzeum-lapidarium i odbudowaną cerkiew oraz wysłuchamy koncertu tradycyjnych ruskich pieśni w unikatowym polifonicznym wykonaniu. Spróbujemy również tradycyjnych dań. Następnie przejazd do Kiachty i przekroczenie granicy mongolskiej, a wieczorem „zaokrętowanie” w pociągu Kolei Transsyberyjskiej. Gdy pociąg ruszy – feta z okazji zmiany kraju. (B/L)

  DZIEŃ 14 PRZEDMIEŚCIA UŁAN BATOR, DZIKIE KONIE I STEPOWA PRZYRODA

  Wczesnym rankiem przyjazd do liczącego milion mieszkańców Ułan Bator. Przejazd przez budzące się do życia przedmieścia stolicy i falujące stepy do Parku Narodowego Hustai, w którym prowadzona jest reintrodukcja słynnych koni Przewalskiego. Po krótkim wypoczynku wyjeżdżamy na fotograficzne polowanie na dzikie konie oraz piknik pośród stepowej przyrody. Wieczorem powrót na kolację i nocleg w ośrodku jurt turystycznych. (B/L/D)

  DZIEŃ 15 PRZEJAZD PRZEZ WYDMY NA WIELBŁĄDACH, MUZEUM HISTORII KARAKORUM I BUDDYJSKI KLASZTOR ERDENI DZU

  Jedziemy przez otwarte przestrzenie, usiane pojedynczymi jurtami koczowników do Charchorin. Po drodze zatrzymamy się na wydmach Mongol Els, by pospacerować po ciepłym piasku albo przejechać się na wielbłądzie. Po południu zwiedzanie miejsc nierozerwalnie związanych z historią Wielkiego Stepu. Wizyta w muzeum prezentującym historię Karakorum – dawnej stolicy Mongołów oraz odwiedziny w powstałym na jej gruzach buddyjskim klasztorze Erdeni Dzu. Wieczorny spacer na wzgórze, z którego można podziwiać krajobrazy doliny rzeki Orchon. (B/L/D)

  DZIEŃ 16 MONGOLSKIE STEPY, WYCIECZKA KONNA WZDŁUŻ BRZEGÓW JEZIORA

  Przy dźwiękach oryginalnej mongolskiej muzyki w dalszym ciągu przemierzamy malownicze stepy, obserwując pasące się stada owiec, kóz, krów i koni. Po drodze zatrzymujemy się w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach, bezwiednie wydajemy okrzyki zachwytu. Docieramy nad jezioro Ugii położone na wysokości 1387 m n.p.m. Po obiedzie fakultatywnie przejażdżka łodziami i wycieczka konna wzdłuż brzegów jeziora. Wieczorem typowo mongolska kolacja i nocleg w jurtach. (B/L/D)

  DZIEŃ 17 ZWIEDZANIE UŁAN BATOR, WIECZÓR Z TRADYCYJNYM ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA

  Po śniadaniu wyjazd do Ułan Bator – miasta stołecznych bulwarów, blokowisk i kontrastujących z nimi osiedli jurt. Wizyta w buddyjskim klasztorze-uczelni Gandan, zwiedzanie centralnego placu Czyngis-chana z monumentalnym gmachem parlamentu oraz spacer w czasie po salach mongolskiego muzeum historycznego. Czas wolny na reprezentacyjnej alei Pokoju i wydawanie ostatnich tugrików na wyroby z kaszmiru i wełny wielbłądziej. Wieczorem wyjście na występ tradycyjnego zespołu pieśni i tańca. Kolacja i nocleg w hotelu. (B/D)

  DZIEŃ 18 PUSTYNIA GOBI, PRZEKRACZANIE GRANICY CHIŃSKIEJ

  Wczesnym rankiem transfer na dworzec kolejowy. Ruszamy pociągiem na południe, opuszczamy strefę stepów i wjeżdżamy na obszar Gobi – najdalej na północ wysuniętej pustyni świata. Wieczorem żegnamy się z Mongolią i przekraczamy chińską granicę.

  DZIEŃ 19 SPEKTAKULARNE WIDOKI Z POCIĄGU, ZWIEDZANIE PEKINU

  Pobudka skoro świt, by przez okna pociągu podziwiać potężne góry z fragmentami Wielkiego Muru, spektakularne przełomy rzeczne i oryginalną zabudowę chińskich miast i wsi. W połowie dnia przybycie do Pekinu. Transfer do hotelu, a następnie zwiedzanie: Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) oraz kompleks zabudowań Zakazanego Miasta – symbolu chińskiej stolicy. Kolacja i nocleg. (D)

  DZIEŃ 20 WIELKI MUR, OGRÓD CESARSKI, “SMOCZE” ŁODZIE I TARG ŻYWNOŚCI

  Od rana wycieczka na Wielki Mur – spacer jego fragmentem i sesja fotograficzna z gigantyczną budowlą w tle. Powrót do Pekinu i dalszy ciąg poznawania miasta. Zwiedzanie Pałacu Letniego – najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach ze sztucznym jeziorem Kunming, przejażdżka „smoczymi” łodziami. Wieczorem próba żołądków na targu żywności, kolacja i nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 21 WYLOT DO WARSZAWY

  Zakończenie azjatyckiej odysei: po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.  (B/D)

  Cena zawiera

  • przelot Warszawa – Moskwa, Pekin – Warszawa
  • zakwaterowanie: hotele *** w miastach na trasie, kwatery prywatne nad Bajkałem (Chużyr i Ust’-Barguzin; pokoje 2-os.; toalety na zewnątrz, mycie w bani), ośrodki jurt turystycznych w Mongolii (jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach), 7 noclegów w pociągach (przedziały sypialne 4-os.)
  • wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem
  • przejazdy mikrobusami i samochodami terenowymi, rejs przez Bajkał
  • przejazdy pociągami Moskwa-Kazań, Kazań-Jekaterynburg, Jekaterynburg-Irkuck, Suche Bator-Ułan Bator, Ułan Bator-Pekin; wagony sypialne (kupiejne), przedziały 4-os.
  • występy folklorystyczne w Tarbagataju i Ułan Bator
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, atrakcji i parków narodowych
  • opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie KL 30000 EUR, NNW 15000, bagaż 1000 PLN
  • koszty wizowania do Rosji, Mongolii i Chin
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków: ok. 80 USD
  • wyżywienia nieujętego w programie
  • dopłaty do pokoju i jurty 1-os. w hotelach: 200 USD

  Uwagi

  • Istnieje możliwość zakończenia wyprawy: – w Ułan Ude i 14. dnia powrót samolotem do Warszawy, – w Ułan Bator i 18. dnia powrót samolotem do Warszawy. Ceny będą kalkulowane indywidualnie.
  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • konieczność dostarczenia paszportu w celu uzyskania wizy na 30 dni przed datą wyprawy

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może ci się również spodobać