close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ROSJA – SYBERIA W PIGUŁCE

  — najciekawsze zakątki w samym sercu Syberii

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

   

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Krasnojarska przez Moskwę.

  DZIEŃ 2 ZWIEDZANIE KRASNOJARSKA, REZERWAT STOŁBY I REJS STATKIEM

  Po porannym lądowaniu w Krasnojarsku i krótkim odpoczynku w hotelu wybierzemy się na spacer po ścisłym centrum miasta. Lunch w lokalnej jadłodajni będzie pierwszą okazją do spróbowania miejscowej kuchni. W drugiej części dnia wyruszymy do Rezerwatu Stołby, który obejmuje zgrupowanie blisko 100 skał, powstałych ok. 400 milionów lat temu, gdy lawa z głębi ziemi zastygła na jej powierzchni, tworząc fantastyczne formy. Poddane działaniom warunków atmosferycznych przybrały bajkowe kształty pobudzające wyobraźnię. Wyciągiem wjedziemy na punkt widokowy, by podziwiać wspaniałe formacje. Spacerowym rejsem statkiem pasażerskim po Jeniseju, jednej z największych syberyjskich rzek, zakończymy dzień obserwując Krasnojarsk z perspektywy wody. Powrócimy do centrum miasta na kolację w restauracji. (D)

  DZIEŃ 3 PRZEJAZD KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ

  Po śniadaniu odkryjemy Krasnojarsk, odwiedzając plac Teatralny z gmachem opery, nabrzeże Jeniseju, punkt widokowy na wzgórzu Karaulnaja – najwyższej góry w okolicy i objeżdżając centrum miasta. Następnie wyruszymy w podróż pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Irkucka (czas przejazdu: ok. 18 godz.). Przejazd trasą słynnego „Transsybu” przez rozległe tereny Syberii Wschodniej to jedno z wyjątkowych przeżyć i okazja do zawarcia nowych znajomości w pociągu. Kolacja w wagonie restauracyjnym. W każdym przedziale (przedziały koedukacyjne) miejsca ułożone są w dwóch piętrach naprzeciw siebie, a pod oknem znajduje się stolik. Przestrzeń na bagaż jest pod dolnymi łóżkami oraz nad wejściem do przedziału. Przedział daje się zamknąć od środka, a w czasie postojów o zamknięcie można poprosić kierownika wagonu.  (B/D)

  DZIEŃ 4 ZWIEDZANIE IRKUCKA I TRADYCYJNA DREWNIANA SYBERYJSKA ZABUDOWA

  O poranku dotrzemy do Irkucka, a z dworca kolejowego przejedziemy do hotelu na śniadanie. To niezwykłe miasto, w którym można podziwiać wspaniałą tradycyjną drewnianą syberyjską zabudowę. Spacerując po ulicach Irkucka, odwiedzimy miejsce założenia osady, zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku i Centralny Rynek – gdzie, podczas lunchu w barze, warto przyjrzeć się lokalnemu kolorytowi. Dalsza część objazdu miasta pozwoli nam zobaczyć zaporę hydroelektrowni na Angarze, dzielnice lewobrzeżne i katedrę rzymskokatolicką. Dzień zakończymy kolacją w restauracji i wieczornym spacerem po nabrzeżu Angary. (B/L)

  DZIEŃ 5 KOLEJ KRUGOBAJKALSKA, KĄPIEL W JEZIORZE, SEANS W BANI

  Po śniadaniu przejedziemy na dworzec kolejowy, by wyruszyć na całodniową wycieczkę pociągiem turystycznym po trasie Kolei Krugobajkalskiej – zabytkowej linii kolejowej poprowadzonej wzdłuż skalistych brzegów Bajkału. Po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach na trasie, m.in. na kąpiel w jeziorze i na obiad u miejscowej gospodyni. Pod wieczór przeprawimy się promem na drugą stronę wypływu Angary, do Listwianki. Po dotarciu do bazy turystycznej i zakwaterowaniu zjemy domową kolację. Wieczorem czeka nas relaksujący seans w bani, czyli rosyjskiej odmianie łaźni parowej. (B/L/D)

  DZIEŃ 6 MUZEUM KULTURY BURIATÓW, OGNISKO NAD BRZEGIEM BAJKAŁU

  Poranna wizyta w Muzeum Bajkalskim odkryje przed nami wiele tajemnic świętego morza Syberii. Mikrobusem przejedziemy w rejon cieśniny Małe Morze. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie muzeum kultury Buriatów (rdzennej ludności okolic Bajkału) w miejscowości Ust-Orda. Z typową buriacką kuchnią zetkniemy się w zajeździe, gdzie przyjedziemy na obiad. Po dotarciu do bazy turystycznej czas na wypoczynek, kolację i wieczorne ognisko nad brzegiem Bajkału. (B/D)

  DZIEŃ 7 LECZNICZE ŹRÓDŁA MINERALNE

  Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż wybrzeża Małego Morza. Nie zabraknie okazji do kąpieli w leczniczych źródłach mineralnych, podziwiania panoramy Bajkału z punktu widokowego, cieszenia się widokami zatok oraz zjedzenia posiłku w formie pikniku. Po powrocie do bazy kolacja i możliwość skorzystania z bani.  (B/L/D)

  DZIEŃ 8 WYSPA OLCHON - SERCE BAJKAŁU

  Dzień rozpoczniemy rejsem motorówką (ok. 1-2 godz.) przez cieśninę Małe Morze na wyspę Olchon, do miejscowości Chużyr – największej z wiosek położonych na wyspie. Po zakwaterowaniu w bazie turystycznej wyruszymy na popołudniowy spacer po miejscowości. Spróbujemy wędzonych omuli, a także przejdziemy się do Skały Szamanki – symbolu Bajkału i świętego miejsca wyznawców szamanizmu. Buriaci świętą skałę obchodzili w promieniu kilometra, by przypadkiem nie zakłócić spokoju pana Olchonu – bóstwa Ugute-nojon. Czas wolny można przeznaczyć na zakup pamiątek lub plażowanie. Po kolacji wyjdziemy na podziwianie zachodu słońca. (B/D)

  DZIEŃ 9 CAŁODNIOWA WYCIECZKA UAZ-em, POŻEGNANIE Z SYBERIĄ

  Po śniadaniu wyruszymy na całodniową wycieczkę UAZ-em (słynnym rosyjskim modelem samochodu terenowego) po wyspie Olchon. Zatrzymamy się w punktach widokowych, na skalistych przylądkach i w miejscu dawnego łagru stalinowskiego. Obiad na łonie natury z zupą rybną w roli głównej będzie idealnym dopełnieniem wyprawy. Późnym popołudniem wrócimy do Chużyru – wioskę można poznawać na własną rękę. Przy kolacji i ognisku nad brzegiem Bajkału pożegnamy Syberię. (B/L/D)

  DZIEŃ 10 OLCHOŃSKIE WROTA I PONOWNIE IRKUCK

  Rankiem wyruszymy w drogę powrotną do Irkucka (ok. 5-6 godz.), przeprawiając się promem przez cieśninę Olchońskie Wrota (przeprawa trwa ok. 20 min.). W przydrożnym zajeździe zatrzymamy się na obiad. Po przybyciu do Irkucka i zakwaterowaniu w hotelu czas na spacery po centrum i zakup ostatnich pamiątek. Kolacja w restauracji, nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 11 WYLOT DO WARSZAWY

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w Moskwie. Lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Moskwa – Krasnojarsk, Irkuck – Moskwa – Warszawa (do kwoty 3200 PLN)
  • zakwaterowanie: hotele 3*** w Krasnojarsku, Irkucku, bazy turystyczne w Listwiance, nad Małym Morzem oraz na wyspie Olchon, 1 nocleg w pociągu (przedziały sypialne 4-os.)
  • wyżywienie zgodnie z programem
  • transfery na miejscu (mikrobusy, samochody terenowe, pociąg, kuter)
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i na tereny chronione
  • atrakcje wymienione w programie bez adnotacji “płatne dodatkowo”
  • ubezpieczenie KL 30000 EUR, NNW 15000, bagaż 1000 PLN
  • koszty wizowania
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków: ok. 40 USD
  • wyżywienia nieujętego w programie, w tym napojów bezalkoholowych i alkoholowych
  • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach: 130 USD
  • dopłaty do przejazdu pociągiem w wagonie klasy SW – z przedziałami sypialnymi dwuosobowymi: ok. 400 PLN/os.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • konieczność dostarczenia paszportu w celu uzyskania wizy na 30 dni przed datą wyprawy

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może ci się również spodobać