zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

RPA MOZAMBIK

— błękitne niebo Afryki

planowane terminy 15.04.2023 — 28.04.2023 03.11.2023 — 16.11.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Zbiórka na lotnisku w Warszawie.

Dzień 2 ZWIEDZANIE MALOWNICZEGO KAPSZTADU

Przylot do Kapsztadu. Po zameldowaniu w hotelu i odpoczynku, zwiedzanie centrum Kapsztadu i zabytków takich jak: Parlament, Zamek Dobrej Nadziei, Bo Kaap i ogrody, słynna Góra Stołowa, jeden z siedmiu Naturalnych Cudów Świata (zależne od pogody). Powitalny szampan na Górze Stołowej lub Signal Hill (zależne od pogody). Po odpoczynku przejazd na kolację do restauracji z nauką gry na tradycyjnych bębnach. Podczas kolacji tradycyjne afrykańskie tańce i śpiewy. Nocleg u podnóża Góry Stołowej.

(D)

Dzień 3 SPOTKANIE DWÓCH OCEANÓW

Całodniowa wycieczka przez malownicze Zatoki Camps Bay i Hout Bay, rejs statkiem na wyspę fok w Hout Bay oraz przejazd najbardziej widokową trasą – Chapmans Peak – to fenomenalna droga widokowa wiodąca wzdłuż wybrzeża do miejsca połączenia oceanów Atlantyckiego z Indyjskim. Na miejscu pamiątkowe zdjęcie na Przylądku Dobrej Nadziei. Po obiedzie skierujemy się w stronę Boulders Beach, gdzie spotkamy afrykańskie pingwiny. Na koniec dnia przejazd do słynnego portu V&A Waterfront. Tam możliwość wycieczki fakultatywnej – rejsu statkiem po zatoce przy zachodzie słońca z szampanem.

(B)

Dzień 4 TRADYCJA AFRYKAŃSKIEGO WINA

Przejazd do Wineland na całodniową przygodę z winami. Na miejscu zwiedzanie winiarni i piwnic Backsberg oraz degustacja wina i sera (4 wina i 4 sery). Później zwiedzanie miasteczka Franschhoek. Możliwość zrobienia fakultatywnej wycieczki – obiad/piknik w Boschandel w cieniu dębów, ze wspaniałym widokiem na winnice i majestatyczne góry Drakenstein. Następnie wizyta w winiarni Leopards Leap i degustacja wina, a na koniec przejazd do Stellenbosch – zwiedzanie miasteczka i wizyta w Van Ryn’s Distillery i Brandy, gdzie zapraszamy na degustację brandy. Powrót do Kapsztadu.

(B)

Dzień 5 ODPOCZYNEK / WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Dzień przeznaczony na odpoczynek lub/i fakultatywne wycieczki: snorkeling z fokami (bez transportu) – 60 USD, nurkowanie z rekinami w klatce (z transportem) –  195 USD, Paragliding z Signal Hill (bez transportu) – 185 USD, quad biking i sandboarding (z transportem) – 175 USD, Robben Island (bez transportu) – 35 USD, lot helikopterem (bez transportu) – 205 USD.

(B)

Dzień 6 SAFARI

Po śniadaniu i wymeldowaniu wylot do Nelspruit. Transfer do lodgy, a następnie obiad. Wyjazd na wieczorne safari w Prywatnym Rezerwacie  – otwartymi samochodami safari. Wieczorem powrót do lodgy i kolacja.

(B/L/D)

Dzień 7 PRZYGODA W KRUGERZE

Poranne safari otwartymi pojazdami safari i możliwość wypatrywania pięknych dzikich zwierząt. Następnie obiad w lodgy i popołudniowa tradycyjna herbatka z przekąskami. Wieczorem kolejny wyjazd na wieczorne safari. Powrót do lodgy i kolacja.

(B/L/D)

Dzień 8 PRZEJAZD Z KRUGERA DO MOZAMBIKU

Po wczesnym śniadaniu w lodgy wyjazd w kierunku Maputo. Przejazd do portu w Maputo, gdzie ok. godz. 10:30 nastąpi transfer łodzią do lodgy, położonej na pięknym, scenicznym półwyspie. Popołudnie przeznaczone na odpoczynek. Wieczorem pierwsza kolacja w Mozambiku.

(B/D)

Dzień 9 ODPOCZYNEK NA PLAŻY, MOŻLIWOŚĆ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

Dzień przeznaczony na błogi relaks i odpoczynek na plaży, w otoczeniu rezerwatów morskich i przyrody, z możliwością wycieczek fakultatywnych oferowanych przez lodge. (B/L/D)

Dzień 10 ODPOCZYNEK NA PLAŻY, MOŻLIWOŚĆ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

Dzień przeznaczony na błogi relaks i odpoczynek na plaży, w otoczeniu rezerwatów morskich i przyrody, z możliwością wycieczek fakultatywnych oferowanych przez lodge. (B/L/D)

Dzień 11 ODPOCZYNEK NA PLAŻY, MOŻLIWOŚĆ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

Dzień przeznaczony na błogi relaks i odpoczynek na plaży, w otoczeniu rezerwatów morskich i przyrody, z możliwością wycieczek fakultatywnych oferowanych przez lodge.

(B/L/D)

Dzień 12 ODPOCZYNEK NA PLAŻY, MOŻLIWOŚĆ WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

Dzień przeznaczony na błogi relaks i odpoczynek na plaży, w otoczeniu rezerwatów morskich i przyrody, z możliwością wycieczek fakultatywnych oferowanych przez lodge.

(B/L/D)

Dzień 13 PRZEJAZD DO MAPUTO I WYLOT DO POLSKI

Po niespiesznym śniadaniu w lodgy wykwaterowanie, przejazd do Maputo łodzią ok. godz. 13:30, a następnie na lotnisko. Wylot do Polski. (B)

Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Kapsztad – Warszawa,
 • loty wewnętrzne na trasach Kapsztad – Nelspruit i Maputo – Kapsztad
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja),
 • zakwaterowanie w hotelach oraz lodgach 4**** w pokojach dwuosobowych,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów, atrakcji i parków narodowych wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika w dniach 1-3 oraz 24h polskie wsparcie telefoniczne zlokalizowane w Kapsztadzie,
 • anglojęzycznego kierowcę na każdym odcinku podróży,
 • powitalny prezent,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • napiwków zwyczajowych,
 • opłaty za wizy,
 • ewentualnych wycieczek fakultatywnych,
 • napojów do kolacji,
 • ewentualnych opłat wylotowych, podatków lotniczych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. 1090 USD,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz zobaczyć z nami Afrykę?

Może Ci się również spodobać: