zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

TAJLANDIA I LAOS

— historia, sztuka i kultura

planowana data 19.10.2022 — 02.11.2022
planowane terminy 12.11.2022 — 29.11.2022 27.12.2022 — 13.01.2023 11.02.2023 — 28.02.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Masz jakieś pytania? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski do Tajlandii.

Dzień 2 LĄDOWANIE W BANGKOKU I TEATR SIAM NIRAMIT

Przylot do Bangkoku, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży.

Po południu udamy się na pokaz Siam Niramit. Spektakl, to jedna z tych rzeczy, którą trzeba zobaczyć będąc w Bangkoku, zapoznanie się z tajską historią, sztuką i kulturą. Magiczna i zaskakująca podróż w czasie przez Królestwo i kulturę Syjamu. Tajska wioska, w której nie tylko możesz zobaczyć jak powstaje unikalne tajskie rękodzieło, ale możesz również spróbować je stworzyć. Kolacja w formie bufetu. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg. (D)

Dzień 3 LEŻĄCY BUDDA, ŚWIĄTYNIE I TAJSKIE PAŁACE

Zaraz po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy najważniejsze buddyjskie świątynie: Wat Trimitr, w której znajduje się ważący ponad 5 ton Złoty Budda, Wat Po będącą jedną z największych, najstarszych oraz najsłynniejszych świątyń buddyjskich zwaną Świątynią Leżącego Buddy. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda oraz stupy wznoszone ku czci pierwszych tajskich królów. Zwiedzimy kompleks pałacowy Wielkiego Pałacu Królewskiego, będącego niegdyś siedzibą królów Tajlandii i należący do niego Pałac Pogrzebowy, Pałac Prezydencki, Sala Tronowa, Sala Koronacyjna, Królewski Pensjonat i piękna Świątynia Szmaragdowego Buddy. Po południu czas wolny. (B)

Dzień 4 CHIANG MAI, ŚWIĄTYNIA BIAŁEGO SŁONIA I TARG TALAT WAROROD

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Chiang Mai. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Udamy się do słynnego kompleksu świątynnego Wat Doi, w którym znajduje się legendarna świątynia białego słonia, uważana za jedną z najwspanialszych buddyjskich świątyń w Tajlandii. Świątynia usytuowana jest na szczycie góry, do której wiedzie kręta droga przez gęste i egzotyczne lasy. Wspaniały widok na panoramę Chiang Mai. Przez jeden z największych lokalnych targów, Talat Warorod, udamy się do kolejnych świątyń – Wat Chedi Luang i Wat Phra Sing. (B)

Dzień 5 SŁONIE

Wczesnym rankiem, zaraz po śniadaniu, wyruszymy do sanktuarium słoni. Wizyta w tym miejscu to okazja do spędzenia czasu ze słoniami w ich naturalnym środowisku, daje możliwość obserwowania ich obyczajów i zachowań. Podczas przygotowywania składającego się z owoców posiłku dowiemy się więcej o tych zwierzętach i ich zachowaniach. Następnie czas na zabawę ze słoniami i karmienie. Potem wraz ze zwierzętami udamy się na spacer do rzeki, by pomóc im się wykąpać. Powrót do hotelu i czas wolny.

Dzień 6 JASKINIE CHIANG DAO, ŚWIĄTYNIE THATORN I CHIANG RAI

Po śniadaniu udamy się na północ do miasteczek Mae Rim i Chiang Dao. Zobaczymy m.in. świątynie Tham Chiang Dao i jaskinie. Jaskinie poza niesamowitymi naturalnymi formacjami  pełne są świętych wizerunków Buddy, główna jaskinia jest oświetlona, a jej głębsze części można eksplorować z pomocą lamp olejowych. Następnie udamy się do Thatorn, gdzie zwiedzimy kolejny kompleks świątyń, znajdujący się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Birmą. Świątynia Thatorn znajduje się na szczycie wzgórza skąd rozciąga się widok na pobliskie wioski i rzekę Mae Kok. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie kontynuujemy podróż udając się do Chiang Rai. (B/L)

Dzień 7 BIAŁA ŚWIĄTYNIA RONG KHUN, BAAN DUM I ZŁOTY TRÓJKĄT

Po śniadaniu udajemy się do słynnej Wat Rong Khun, zwanej również Białą Świątynią, śmiało można powiedzieć, że niemal każda jej część zaskakuje, zachwyca i jest przesiąknięta głęboką symboliką. Poza scenami przedstawiającymi życie Buddy i obrazy wojny nuklearnej znajdziemy tam również Supermana, Batmana czy Hello Kitty. Następnie udamy się do Baan Dum. Ta unikatowa kreacja lokalnego artysty, Thawan Duchanee, jest po części jego studiem, domem i muzeum, gdzie tradycyjne tajskie budownictwo przeplata się z nowoczesnymi wzorami. Zatrzymujemy się na lunch w Chiang Saen. Po lunchu zwiedzimy miasteczko i Złoty Trójkąt, czyli miejsce gdzie zbiegają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu. Przesiądziemy się do łodzi i wyruszymy w godzinny spływ Mekongiem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (B/L)

Dzień 8 PRZEPRAWA ŁODZIĄ DO PAKBENG

Wczesna pobudka, po śniadaniu wyruszamy w stronę granicy, gdzie musimy być najpóźniej o 8 rano. Przekraczmy laotańską granicę. Następnie udajemy się na lokalne molo skąd tradycyjną łodzią udajemy się do Pakbeng. Lunch na pokładzie. Po drodze zatrzymujemy się z wizytą w wioskach Lao Lu i Hamong. Transfer i zakwaterowanie w lodży. Po Południu czas wolny. (B/L)

Dzień 9 REJS DO LUANG PRABANG I JASKINIE PAK OU

Po śniadaniu udamy się na całodzienny rejs do Luang Prabang, po drodze zwiedzimy jaskinie Pak Ou z tysiącami wizerunków buddy. Lunch na pokładzie łodzi. Po drodze wizyta w tradycyjnej wiosce. Przed zachodem słońca dopłyniemy do Luang Prabang, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. (B/L)

Dzień 10 ZWIEDZANIE LUANG PRABANG

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Luang Prabang, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy wizytą w Vat Vixoune, stupie o kształcie arbuza. Udamy się do muzeum etnicznego TAEC i zakładów tkackich Ock Pop Tock. Po lunchu udamy się do Muzeum Pałacu Królewskiego, zobaczymy piękną świątynię Vat Xieng Thong. Spacerem wejdziemy na wzgórze Phousy Hill, z którego o zachodzie słońca będziemy podziwiać panoramę miasteczka z widokiem na Mekong. Kontynuując wędrówkę udamy się na lokalny targ Hmong, gdzie będzie można kupić lokalne wyroby i pamiątki. Transfer do hotelu. Nocleg. (B/L)

Dzień 11 WODOSPADY KUANG SI, WIOSKA HMONG I FARMA BAWOŁÓW

Po śniadaniu czeka nas przejazd do wodospadów Kuang Si. Po drodze odwiedzimy wioski plemienia Hmong i podejrzymy ich codzienne życie. Po lunchu czas na relaks przy wodospadach, czas na odpoczynek i pływanie. Podczas powrotu zajrzymy na fermę bawołów gdzie będziemy mieć możliwość ich karmienia. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. (B/L)

Dzień 12 LAOTAŃSKA KUCHNIA - LEKCJA GOTOWANIA

Wyjazd tuk tukami z samego rana, po drodze dołączy do nas szef kuchni lokalnej restauracji. Wspólnie udamy się na lokalny targ, gdzie opowie nam o laotańskiej kuchni, podpowie jak dobierać składniki i przyprawy. Z zakupami wracamy do restauracji, gdzie pod okiem mistrza sami przyrządzimy sobie lunch. Po zjedzeniu własnoręcznie przygotowanych posiłków tuk tukami wracamy do hotelu. Czas wolny. (B/L)

Dzień 13 POŻEGNANIE Z LAOSEM I LOT NA PHUKET

Po śniadaniu, mamy ostatnie chwile, by pożegnać się z tym egzotycznym i zachwycającym krajem. Transfer na lotnisko i lot na Phuket. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.

Dzień 14-16 RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH TAJLANDII

Relaks na plaży, możliwość uprawiania sportów wodnych.

Dzień 17 WYLOT DO EUROPY

Pożegnanie z magiczną, rajską wyspą. Transfer transfer do hotelu i przelot do Europy.

Dzień 18 PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

Cena zawiera:

 • przeloty na trasie Warszawa – Bangkok, Bangkok – Warszawa,
 • 3 loty wewnętrzne: Bangkok – Chiang Mai, Luang Prabang – Phuket , Phuket  – Bangkok,
 • transfery z/na lotniska,
 • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch lub snack),
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazd klimatyzowanym busem,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • wizytę w sanktuarium słoni
 • wizytę na farmie bawołów,
 • lekcję gotowania,
 • transport łodziami, tuk tukami
 • rejs łodzią po rzece Mekong,
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie przejazdów i wycieczek objętych programem (za wyłączeniem przelotów oraz pobytu na wyspie),
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do części atrakcji wymienionych w programie 300 USD,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • opłaty za wizę do Laosu 30 USD
 • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
 • wydatków osobistych,
 • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
 • zwyczajowych napiwków

Uwagi

 • planowane terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: