close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  UZBEKISTAN

  — podróż Jedwabnym Szlakiem

  planowane terminy 26.07.2024 — 03.08.2024 29.09.2024 — 07.10.2024 06.04.2025 — 14.04.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO UZBEKISTANU

  Wylot z Polski do Uzbekistanu.

  Dzień 2 PRZYLOT DO TASZKIENTU - CENTRUM KULTURY ISLAMSKIEJ

  Nocny przylot do stolicy Uzbekistanu. Transfer do hotelu. Nocleg. W ciągu dnia zwiedzanie historycznego Taszkientu. Wizyta w kompleksie Chast Imam, przez tysiące lat będącym największym centrum kultury islamskiej w Uzbekistanie. Pomimo wyraźnie wschodniej i zabytkowej atmosfery miasto ma także liczne elementy nowoczesności. Przejazd metrem na plac Amir Temur i wizyta na bazarze Chorsu. Wieczorny lot do Urgench i dalszy przejazd do Chiwy. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (D)

  Dzień 3 CHIWA - NAJWIĘKSZE ATRAKCJE MIASTA

  Od rana zwiedzanie Chiwa – jednego z dobrze zachowanych miast na Jedwabnym Szlaku, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do dziś utrzymuje się tu tajemnicza atmosfera starożytnego wschodniego miasta. Spacer labiryntem wąskich uliczek przeniesie nas w inną epokę. Zobaczymy starą twierdzę Ark, dekorowane mozaiką pałac Tash Hovli, meczet Djuma i mauzoleum Pachlavan Mahmud. Zachwycimy się licznymi pięknie rzeźbionymi drewnianymi drzwiami, popularnymi w czasach starożytnych. Z daleka wyłoni się sylwetka minaretu Islam Chodja. Powrót do hotelu na nocleg. (B/D)

  Dzień 4 PRZEJAZD DO BUCHARY

  Po śniadaniu przejazd przez pustynię do Buchary, nazywanej miastem “świętym” lub “błogosławionym”. Miasto przez wiele stuleci było jednym z najważniejszych centrum handlu na Wielkim Jedwabnym Szlaku. Można tu spotkać liczne karawany i bazary, które dziś przyciągają turystów. Zakwaterowanie w hotelu. (B/D)

  Dzień 5 BUCHARA - ARCHITEKTONICZNA PEREŁKA

  Zwiedzanie wyjątkowej architektury Buchary. Cennym skarbem jest Mauzoleum Samanidów zachwycające swoimi ornamentami. Zobaczymy Cytadelę Arka, madrasę Cho-Minor i Ulugbek, zespół Poyi Kalon i inne zabytki wyjątkowych architektów tamtych czasów. Dla chętnych tradycyjny pokaz ludowy w madrasie Nadir Divan Begi (ok. 10 USD). (B/D)

  Dzień 6 SHAKHRISABZ

  Śniadanie. Transfer do Shakhrisabz autokarem. Shakhrisabz – miejsce urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa: ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, Kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. W dalszej częsci programu czeka nas wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Armii gen. Andersa. Na terenie miasta powstała 6. Dywizja Piechoty. Kolacja i nocleg w mieście Samarkanda.

  Dzień 7 SAMARKANDA

  Rano po śniadaniu zwiedzanie Samarkandy. Samarkanda ma ponad 2500 lat i jest jednym ze starożytnych miast, porównywanych do Aten, Rzymu i Babilonu. Zobaczymy Mauzoleum Guri-Emir, którego sklepienie z daleka przypomina niebieskiego tulipana z zamkniętymi płatkami. Serce miasta stanowi plac Registan (“miejsce na piasku”), dawniej punkt spotkań rzemieślników i kupców. Wizyta w meczecie Bibi-Chanum, zespole grobowców Shachi-Zinda i wytwórni papieru Meros Paper Mill. Dla chętnych wizyta w lokalnej winiarni Chovrenko, połączona z degustacją wina (ok. 15 USD). Powrót do hotelu na nocleg. (B/D)

  Dzień 8 POWRÓT DO TASZKIENTU

  Od rana czas wolny na spacery po zabytkowych uliczkach miasta. Możliwość zakupu ostatnich pamiątek. Późnym popołudniem przejazd na stację kolejową i podróż pociągiem do Taszkientu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. (B/D)

  Dzień 9 WYLOT DO POLSKI

  Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do Polski przez jeden port przesiadkowy. Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Taszkient – Warszawa
  • lot krajowy: Taszkient-Urgench
  • przejazd pociągiem: Samarkanda – Taszkient
  • transfery lotniskowe
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje dwuosobowe 
  • śniadania i kolacje (B/D)
  • transport lądowy 
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • przewodników lokalnych
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości: 250 USD
  • dopłaty do pokoju 1 osobowego: ok 180 USD
  • dodatkowych atrakcji: ok 40 USD
  • napojów do posiłków
  • napiwków

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • ostateczna cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Marzysz o podróży Jedwabnym Szlakiem?

  Może Ci się również spodobać: