close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  EKWADOR I GALAPAGOS

  — równik, wulkany i słynne żółwie

  planowane terminy 02.06.2024 — 12.07.2024 05.01.2025 — 16.01.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO QUITO

  Zbiórka na lotnisku, lot do Ekwadoru. Lądujemy w Quito, stolicy Ekwadoru. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Quito to urzekające miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Wieczorem odpoczynek bądź spacer po mieście.

  Dzień 2 QUITO - TĘTNIĄCE ŻYCIEM KOLONIALNE ULICZKI I ŚRODEK ŚWIATA

  Otoczona ośnieżonymi szczytami wulkanów stolica Ekwadoru – Quito pełna jest kolonialnych domów, zespołów klasztornych i kościołów. Spacerując po kolorowych uliczkach poznamy historię miasta i jego najważniejsze obiekty –  Bazylikę, Plaza Grande (zwany również Placem Niepodległości) czy Pałac Arcybiskupi. Z pobliskiego Wzgórza Panecillo będziemy mieć niesamowity widok na miasto, zobaczymy kontrast między kolonialnym i nowoczesnym Quito. Przejazd na Mitad del Mundo – miejsca, przez które przebiega równik. Wizyta w Muzeum Równika. (B)

  Dzień 3 ALEJA WULKANÓW I TREKKING PRZY LAGUNIE QUILOTOA

  Wczesnym rankiem wyruszamy na południe słynną Aleją Wulkanów. Wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi. Sesja fotograficzna z Wulkanem Cotopaxi – zachwycającym swoim wręcz idealnym kształtem. Następnie docieramy do położonej w kalderze wulkanu cudownie zielonej laguny Quilotoa. (B)

  Dzień 4 BANOS - GORĄCE ŹRÓDŁA I SPEKTAKULARNE WODOSPADY

  „Baños de Nuestra Señora de Agua Santa” lub po prostu „Baños”, to położone w górskim rejonie, w pobliżu dżungli i aktywnego wulkanu Tungurahua niewielkie miasteczko. Jest idealnym miejscem zarówno na wypoczynek np. w gorących źródłach, jak i uprawianie wielu sportów ekstremalnych (rafting, canyoning, wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu). Miasteczko słynie z położonych w okolicy wodospadów. Wyruszamy drogą wodospadów podziwiając co chwila kolejne kaskady, by dotrzeć do imponującego Pailon del Diablo (Kocioł Diabła). (B) 

  Dzień 5 “WIELKA ŚNIEŻNA GÓRA” - CHIMBORAZO CZYLI NAJWYŻSZY WULKAN EKWADORU

  Po śniadaniu wyruszamy w kierunku wulkanu Chimborazo. Poprzez malownicze krajobrazy droga pnie się w górę. Chimborazo – najwyższy wulkan Ekwadoru, o wysokości 6263,47 m n.p.m., usytuowany jest w zachodnim paśmie Cordillera Occidental. W Parku Narodowym Sangay występują niemal wszystkie występujące w Ekwadorze strefy klimatyczne i rodzaje krajobrazów. Krótki trekking w okolicach znajdującego się na wysokości 4800 m schroniska Hermanos Carrel (dla chętnych możliwość dojścia na wysokość 5000 m do schroniska Whymper Refuge). Po trekkingu przejazd w okolice Riobamba. (B/L)

  Dzień 6 PRZEJAZD POCIĄGIEM PRZEZ EL NARIZ DEL DIABLO

  Po śniadaniu wyruszamy do Alausi skąd udamy się pociągiem, jedną z najsłynniejszych tras kolejowych, przez górską przełęcz El Nariz Del Diablo (Diabli Nos). Tory wiodą zygzakiem po zboczu góry, a zza okien pociągu rozciągają się malownicze krajobrazy. Po południu przejazd do Quito. (B) 

  Dzień 7 PRZELOT NA WYSPY GALAPAGOS, POCZĄTEK REJSU

  Przelot na wyspy Galapagos. Lądowanie na wyspie Baltra, zaokrętowanie na statek i początek wyjątkowej przygody. Dopłynięcie do wyspy Bartolome – spacer po drewnianej kładce na jej szczyt, z którego roztacza się widok na słynną skałę Pinnacle. Otaczają nas surowe, niczym księżycowe wulkaniczne krajobrazy. Nurkując u brzegów wyspy możemy stanąć oko w oko z pingwinami, rekinami rafowymi czy lwami morskimi. Nocleg na statku. (B/D)

  Dzień 8 WYSPY SOUTH PLAZA I NORTH SEYMOUR

  Od rana cumowanie do South Plaza – małej wyspy pokrytej dywanem z czerwonego sukulentu i górującymi opuncjami. Na krawędzi klifu spędzimy czas obserwując ptaki – mewy, fregaty, stada burzyków. Po zejściu z klifu na brzeg morza spotkamy legwany i lwy morskie. Po południu wizyta na wyspie North Seymour. Okazja do podglądania z bliska tańców godowych fregat. Z wyspy roztacza się wspaniały widok na Wyspy Dafne. Czas na snorkeling. Powrót na statek. (B/L/D)

  Dzień 9 SAN CRISTOBAL

  Gdy dobijemy do plaży powitają nas wylegujące się na niej lwy morskie. Następnie trekking na szczyt wyspy – Pit Point. Jest to jedyna wyspa archipelagu, gdzie będziemy mogli oglądać z bliska wszystkie trzy gatunki fregat w jednym miejscu. Czas na snorkeling lub pływanie kajakiem. Później popłyniemy do Cerro Brujo, gdzie zachwycą nas wspaniałe klify “Sorcerera Hilili”. Możemy odpoczywać na plaży, cieszyć się bliską obecnością lwów morskich, nurkować przy brzegu wyspy lub wybrać się na spacer do ukrytej laguny. (B/L/D)

  Dzień 10 REZERWAT ŻÓŁWI OLBRZYMICH

  Wizyta w ośrodku hodowli żółwi olbrzymich – La Galapaguera. Zwierzęta żyją tu w na pół naturalnym środowisku, które stwarza doskonałe możliwości do ich fotografowania. Misją rezerwatu jest przywrócenie populacji zagrożonych wyginięciem żółwi. W mieście na wyspie znajdują się sklepy, gdzie można kupić pamiątki i lokalne rękodzieło. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Quito. Wieczorny spacer po zabytkowym mieście. Nocleg w Quito. (B)

  Dzień 11 POŻEGNANIE Z EKWADOREM

  Do południa czas wolny, spacery i zakupy ostatnich pamiątek. Później transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Polski. (B)

  Dzień 12 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy. Koniec wyprawy.

  Cena zawiera

  • loty międzynarodowe na trasach: Warszawa – Quito – Warszawa,
  • loty wewnętrzne: Quito – Baltra, San Cristobal – Quito,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • rejs statkiem po Wyspach Galapagos, kabiny dwuosobowe, pełne wyżywienie w czasie rejsu, kawa, herbata, przekąski,
  • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie,
  • przejazdy autokarem/ minibusem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń:
   620 USD, 
  • zwyczajowych napiwków, sugerowane 30 USD/ dzień w czasie rejsu,
  • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych, 
  • ewentualnej dopłaty do pokoju i kabiny jednoosobowej.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
  • możliwość podwyższenia standardu kabiny w czasie rejsu po Wyspach Galapagos – za dopłatą.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: