close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  WIETNAM

  — historyczne i przyrodnicze skarby kraju

  planowane terminy 09.11.2024 — 21.11.2024 27.12.2024 — 09.01.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI, LOT DO HANOI - STOLICY WIETNAMU.

  Wylot z Polski przez jeden z portów lotniczych do Azji.

  Dzień 2 HANOI

  Przyjazd, transfer i obiad w hotelu w Hanoi. Pół dnia poświęcone na zwiedzanie najbardziej klasycznych miejsc w „kulturowej” stolicy Wietnamu. Przejście przed imponującym mauzoleum Ho Chi Minha, wizyta w parku, który był niegdyś rezydencją gubernatora generalnego Indochin, a także domu, w którym mieszkał prezydent. Zobaczymy również zachwycającą „Pagodą Jednego Filaru”, Pagodą Dien Huu, Van Mieu i Konfucjańska Świątynią Literatury, która jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Azji i sięga 1070 roku. W sercu miasta zobaczymy również jezioro z wysepką Świątyni Jadeitowej Góry. Dzień kończy spektakl Water Puppet: jedyny tego typu spektakl na całym świecie, w którym aktorzy są drewnianymi lalkami, a starożytne historie są opowiadane i dostosowane do współczesnych sytuacji życia codziennego, oparte na popularnych tradycyjnych legendach. Całe widowisko z drewnianymi lalkami na scenie wodnej jest czymś, czego nie można przegapić. (L)

  Dzień 3 HANOI - STAROŻYTNE PAGODY, WATER PUPPET SHOW

  Odwiedzimy „historyczne” Hanoi, zaczynając od imponującego Muzeum Etnograficznego, w którym zobaczymy tradycyjne stroje, przedmioty codziennego użytku i rekonstrukcje tradycyjnych domów. To fascynujący obraz życia mniejszości etnicznych na północy. Następnie wizyta w muzeum wojska ze swoimi zbiorami, które doskonale odtworzyło wielkie bitwy z przeszłości. Następnie wizyta na brzegu jeziora Ovestdove i taoistyczna świątynia Quan Thanh, która była zbudowany w 1010 roku. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu odwiedzimy „stare” Hanoi na pokładzie tradycyjnego Cyclo i przespacerujemy się uliczkami starego miasta, gdzie znajdują się warsztaty haftowania, tradycyjne apteki czy sklepy ze słodyczami. (B/L)

  Dzień 4 REJS PO ZATOCE HA LONG BAY

  Przejazd z Hanoi do Zatoki Ha Long. Lunch na pokładzie łodzi i całodniowa wizyta w zatoce Halong. Po przystanku w lokalnym centrum pokazowym słynącym z produkcji jedwabiu, ceramiki i kamiennych rzeźb, kontynuujemy wizytę w Zatoce Ha Long, uważanej przez wielu za „ósmy cud świata”, na tradycyjnej, ręcznie robionej drewnianej łodzi, która została starannie odrestaurowana. Rejs odbędzie się pomiędzy niezliczonymi wyspami, wysepkami, skałami i rafami. Odwiedzimy również naturalne jaskinie ze stalagmitami i stalaktytami, które tworzą niezwykłą i piękną scenerię. Kolacja na pokładzie łodzi. (B/L/D)

  Dzień 5 SKARBY ZATOKI HA LONG

  Poranek poświęcony jest na zwiedzanie niekończących się atrakcji Zatoki Ha Long. Brunch na pokładzie łodzi. Transfer na lotnisko i lot do Sajgonu. Zakwaterowanie w hotelu. (B)

  Dzień 6 SAJGON

  Półdniowa wizyta w Sajgonie „chińskim”, zwiedzanie częściowo miasta z pokładu cyclo. W programie odwiedzimy pagodę Thien Hau, znaną z wyjątkowej atmosfery i tysięcy kadzideł, które pali się cały dzień. Pagoda poświęcona jest Niebiańskiej Pani, opiekunce marynarzy. Następnie przejdziemy się chińską ulicą Trieu Quang Phuc, słynącą ze sprzedaży ziół. Będziemy kontynuować naszą wycieczkę do Cha Tam Church – specjalnego kościoła katolickiego społeczności chińskiej, który został wybudowany w 1900 roku, w stylu eklektycznym, mieszając elementy gotyku z neobarokowymi i ozdobiony jest nieco na wzór chińskiej świątyni. Lunch w lokalnej restauracji, i przed nami targ Ben Thanh, Muzeum Zbrodni Wojennych z ciekawymi zdjęciami z wojny z USA, Urząd Pocztowy. Nocleg w hotelu. (B/L)

  Dzień 7 WYBRZEŻE PHAN THIET

  Transfer z Sajgonu na wybrzeże Phan Thiet. Fantastycznie ciepłe Morze Południowochińskie, długie piaszczyste plaże oraz piękna przyroda to prawdziwe skarby wybrzeża. Wycieczki fakultatywne oraz ich program będzie dostępny na miejscu na recepcji hotelowej. Na pewno warte uwagi są takie miejsca jak:

  Mui Ne Village – możliwość zobaczenia rybackiej, kolorowej wioski,

  Kolorowe wydmy – białe i czerwone, możliwość przejazdu quadem bądź samochodem terenowym,

  Czerwony Wąwóz – piękny przyrodniczy zakątek, bogaty w formacje skalne oraz soczyście zieloną roślinność,

  Jezioro Lotosowe – położone na tle wydm, możliwość wynajęcia łódki i przyjrzenia się z bliska lotosom,

  Wycieczka na górę Ta Cu – możliwość wejścia na górę (2h) bądź wjechania na szczyt kolejką (10 min), piękna, rzadka przyroda, na szczycie największy posąg Buddy w całym Wietnamie,

  Wycieczki do pobliskich miast – Phan Thiet i Da Lat – możliwość zakupów na lokalnych targach oraz pamiątek czy rękodzieła,

  Kitesurfing i plaże w Phan Thiet – możliwość skorzystania z lokalnych szkół surfowania z latawcem.

  (B)

  Dzień 8, 9, 10, 11 RELAKS NA WYBRZEŻU PHAN THIET

  Odpoczynek na pięknym wybrzeżu Phan Thiet. Czas do dyspozycji Gości. (B)

  Dzień 12 POŻEGNANIE Z WIETNAMEM

  Wykwaterowanie z hotelu. Prywatny transfer na lotnisko w Sajgonie i lot do Polski. (B)

  Dzień 13 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do kraju.

  Cena zawiera:

  • przeloty na trasie Warszawa – Hanoi, Sajgon – Warszawa, 
  • lot wewnętrzny Hanoi-Sajgon,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch),
  • zakwaterowanie w 5***** resorcie na plaży, w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych, oraz na łodzi na Ha Long w standardzie 4****, 
  • przejazd klimatyzowanym busem,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • transport łodziami i pojazdem cyclo,
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie przejazdów i wycieczek objętych programem (z wyjątkiem wybrzeża Phan Thiet),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego

  Cena nie zawiera

  • opłatę za wizę online 25 USD + ewentualna opłata za pośrednictwo wizowe 20 USD
  • kolacji noworocznej 31 grudnia,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Proponowane hotele lub o równoważnym standardzie

  • Hanoi: The Ann Hanoi Deluxe,
  • Zatoka Ha Long: Junk Deluxe,
  • Sajgon: Muong Thanh Sajgon Deluxe,
  • Phan Thiet: Centara Mirage Resort Mui Ne (Deluxe Room)

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać