close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU

  — podróż dookoła świata

  planowana data 25.04.2024 — 19.05.2024
  planowane terminy 28.09.2023 — 16.10.2023 01.09.2024 — 19.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Singapuru przez jeden z portów przesiadkowych.

  Dzień 2 SINGAPUR

  Przylot do Singapuru. Transfer do hotelu. Możliwość wieczornego spaceru po mieście.

  Dzień 3 ZWIEDZANIE SINGAPURU

  Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę po Singapurze. Dzień zaczniemy od zwiedzania ogrodów położonych nad Zatoką Marina. Na miejscu odkryjemy różnorodne rośliny z całego świata wystawione w spektakularnych chłodniach zimowych. Odkryjemy różnorodną roślinność z całego świata prezentowaną w spektakularnych chłodniach zimowych. Poznamy Flower Dome – największą szklarnię na świecie. Przespacerujemy się wśród tysiącletnich drzew oliwnych i niezwykłych baobabów chłodnych, suchych regionów śródziemnomorskich i subtropikalnych, obserwując zmieniający się sezonowy pokaz kwiatów. Wejdziemy do świata Cloud Forest, aby poznać gatunki storczyków, dzbaneczników i paproci z chłodnego i wilgotnego regionu Tropical Montane wraz z najwyższym krytym wodospadem na świecie o wysokości 35 metrów. Odwiedzimy również The Sands Sky Park, budzący podziw cud inżynierii. To wyjątkowe arcydzieło konstrukcyjne unosi się na szczycie trzech strzelistych wież hotelowych Marina Bay Sands na wysokości 200 metrów, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Następnie przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie transfer na Mount Faber, skąd przejedziemy się kolejką linową na wyspę Sentosa i będziemy mogli podziwiać panoramiczny widok na najbardziej ruchliwy port na świecie. Po przybyciu na wyspę Sentosa udamy się do S.E.A. Akwarium, w którym możemy zanurzymy się w magiczny morski świat z ponad 100 000 zwierząt wodnych.  Transfer na lotnisko i lot przez Fidżi na archipelag wysp Vanuatu. Noc w samolocie.

  Dzień 4 VANUATU

  Przerwa tranzytowa na lotnisku w Nadi i dalszy lot do stolicy Vanuatu – Port Vila. Transfer do hotelu – po odpoczynku odkrywanie uroków pacyficznego klimatu. Vanuatu to wyspiarski archipelag pełen niesamowitych zwyczajów i kultury melanezyjskiej. Nocleg na Vanuatu.

  Dzień 5 VANUATU - WYSPA TANNA I AKTYWNY WULKAN YASUR

  Czas wolny lub fakultatywnie – przelot na wyspę Tanna. Wyspa słynie z jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie – Mt Yasur. Samochodami terenowymi wjeżdżamy prawie na krawędź krateru, gdzie w miarę możliwości zajrzymy do wnętrza wulkanu z gotującą się lawą. Wycieczka można przedłużyć o nocne pobyt na krawędzi krateru i nocleg na wyspie Tanna. Dodatkowo poznamy miejscową ludność, która żyje w wolnym pacyficznym tempie. Nocleg na Vanuatu.

  Dzień 6 VANUATU - WYSPA EFATE

  Czas wolny na odpoczynek lub fakultatywnie objazd wyspy Efate, podczas której zatrzymamy się na rajskich plażach, przy wodospadach, w Centrum Kultury Vanuatu czy w fabryce kawy. Nocleg na Vanuatu.

  Dzień 7 VANUATU, PRZELOT NA TONGA

  Czas wolny na plażowanie. Po południu transfer na lotnisko i przelot przez Nadi na Tonga. Nocleg na Tonga – ostatniej monarchią na Pacyfiku. 

  Dzień 8 TONGA - OBJAZD WYSPY TONGATAPU

  Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie objazd wyspy Tongatapu. Przyjrzymy się Pałacowi Królewskiemu, królewskim grobowcom oraz stolicy Nuku’alofa. Następnie spróbujemy zrozumieć tajemnice starych megalitycznych budowli, przyjrzymy się morskim “gejzerom”, a także będzie czas na plażowanie. Nocleg na Tonga.

  Dzień 9 TONGA - MORSKA WYCIECZKA

  Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie rejs na pobliską wyspę ‘Eua. Między czerwcem a październikiem można wypatrywać migrujących wielorybów. Nocleg na Tonga.

  Dzień 10 TONGA I PRZELOT NA FIDŻI

  Leniwe przedpołudnie na odpoczynek, czas na plażowanie, spacery, podglądanie życie Tongijczyków. Po południu krótki przelot na Fidżi. Fidżi to swego rodzaju hegemon na wyspach Pacyfiku. Duże jak na tutejsze standardy państwo składające się z kilkuset wysp jest hubem transportowym na południowym Pacyfiku. Nocleg na Fidżi.

  Dzień 11 FIDŻI - WYCIECZKA PO WYSPIE

  Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie wyjazd na zwiedzanie zachodniej części głównej wyspy Viti Levu. Jako, że około połowa mieszkańców wysp jest pochodzenia hinduskiego, odwiedzimy najważniejszą świątynię hinduską w Nadi. Następnie wizyta w ogrodach botanicznych, gdzie zobaczymy niezliczoną ilość orchidei i poznamy roślinność typową dla wysp Pacyfiku. Będzie też czas na kąpiel w gorących źródłach i błotach Sabeto. Na koniec wycieczki wizyta w Fidżyjskiej Wiosce Kulturalnej. Nocleg na Fidżi.

  Dzień 12 SAMOA

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do kolejnego wyspiarskiego kraju na naszej trasie – Samoa. Samoa składa się z dwóch głównych wysp oraz Samoa Amerykańskiego. Jest krajem niezwykłych zwyczajów,a społeczeństwo tego kraju uznawane jest za jedno z  najbardziej najszczęśliwszych i … otyłych na świecie. Transfer do położonego przy samej plaży resortu. Czas wolny. Nocleg na Samoa.

  Dzień 13 SAMOA - ZWIEDZANIE WYSPY UPOLU

  Dzień plażowania lub fakultatywnie objazd głównej samoańskiej wyspy Upolu. Przyjrzymy się pacyficznym zwyczajom w Samoańskiej Wiosce Kultury, przejedziemy wgłąb wysp by orzeźwić się w bryzie rajskich wodospadów – w tym najpiękniejszym o wdzięcznej nazwie Papapapai. Będzie też czas na kąpiel na najpiękniejszej wyspiarskiej plaży Lalomanu. Powrót przez największe atrakcje stolicy kraju – Apia. Nocleg na Samoa.

  Dzień 14 SAMOA AMERYKAŃSKIE

  Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywnie samolotowa wycieczka na sąsiednią wyspę – Samoa Amerykańskie. Cofniemy się do wczoraj, gdyż pomimo niewielkiej odległości pomiędzy obiema wyspami leżą one po przeciwnych stronach “międzynarodowej linii zmiany daty”. Przelot do stolicy Samoa Amerykańskiego o egzotycznej nazwie Pago Pago. Przejazd przez wyspę, w tym największą jego atrakcję – Park Narodowy Samoa Amerykańskiego. Będziemy mieli również czas na kąpiel na najsłynniejszej plaży – Two Dollar Beach. Przelot powrotny do Apia. Nocleg na Samoa.

  Dzień 15 SAMOA - ZWIEDZANIE WYSPY SAVAII

  Czas na wypoczynek na głównej wyspie, lub fakultatywnie wycieczka na sąsiednią wyspę – Savaii. Po krótkiej przeprawie promowej, meldujemy się na “dzikszej” od Upolu, siostrzanej wyspie, na której góruje wulkan w otoczeniu przepięknej zielonej dżungli. Zobaczymy niezwykłe morskie “blowholes”, będzie możliwość dotknięcia i spaceru po świeżym (kilkunastoletnim) polu lawowym. No i tradycyjnie czas na najpiękniejszą plażę na wyspie – tym razem o nazwie Falealupo. Po dniu pełnym atrakcji powrót na główną wyspę. Nocleg na Samoa.

  Dzień 16 SAMOA I OAHU ORAZ WASZ NAJDŁUŻSZY DZIEŃ ŻYCIA

  Dzisiaj będzie dla nas prawdopodobnie najdłuższy dzień życia – piątek, prawie 48 godzin. To wszystko z powodu tego, że polecimy przez linię zmiany daty do … dnia wczorajszego. 

   

  Rano wypoczynek i łapanie słońca przy hotelowej plaży południu transfer na lotnisko i bezpośredni lot z Apia do położonego na hawajskiej wyspie Oahu – Honolulu. Transfer z lotniska do hotelu na nocleg i … budzimy się znów w piątek.

   

  Ten piątek można wykorzystać na plażowanie na kultowej plaży Waikiki lub fakultatywnie na objazd wyspy Oahu. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń, przejedziemy do gejzeru Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piękne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem, zachwycimy się widokami z punktu widokowego Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyci nas swoim turkusowym odcieniem wody. Zjemy obiad w pięknej scenerii. Wieczorem powrót do Waikiki. Nocleg na Hawajach.

  Dzień 17 OAHU, PLAŻA WAIKIKI

  Czas na spacery, wypoczynek, zakupy lub fakultatywnie wycieczka do Pearl Harbour – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. Port ten zasłynął w trakcie II wojny światowej. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem jednego z zatopionych pancerników znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu, przystanek przy pałacu królewskim. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do jednego z lotnisk przesiadkowych w kontynentalnych USA.

  Dzień 18 W PODRÓŻY

  Przesiadka na lot do Europy.

  Dzień 19 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 4****, a w Honolulu zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania (oprócz Honolulu), pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
  • przejazdy autokarem / minibusem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15000 PLN 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 500 USD,
  • zwyczajowych napiwków ,
  • ewentualnej opłaty za ESTA do USA.

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: