close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  TAJLANDIA

  — unikalne zabytki, doskonała kuchnia i relaks na plaży

  planowane terminy 02.11.2024 — 14.11.2024 09.02.2025 — 21.02.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Tajlandii.

  Dzień 2 BANGKOK I JEGO ŚWIĄTYNIE

  Przylot do Tajlandii. Transfer z lotniska do hotelu w Bangkoku. Obiad w hotelu. Półdniowa wizyta w najważniejszych świątyniach: Wat Trimit, Wat Suthat i Wat Pho. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. (L/D)

  Dzień 3 UROKI BANGKOKU

  Zaczynając od serca Chinatown, nasza trasa podąża wąskimi uliczkami, na których toczy się codzienne życie społeczności, która mieszka w tym samym obszarze przez dwa stulecia. Podczas naszej wycieczki zobaczymy taoistyczne świątynie, zagubimy się w labiryncie alejek i odkryjemy lokalną kulturę. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Po południu wyruszymy na wycieczkę do „klong”, kanałów rzeki Chao Phraya, na pokładzie tradycyjnych łodzi typu longtail. To najlepszy sposób na poznanie stolicy Tajlandii, z jednej strony tradycyjnej, ale jednocześnie bardzo oddalonej od drapaczy chmur, ruchu ulicznego i centrów handlowych. Wycieczka kończy się wizytą w Wat Arun, „Świątyni Aurory”. Powrót i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 4 PŁYWAJĄCY TARG SZMARAGDOWY BUDDA

  Wyjazd rano, aby odwiedzić Damnoen Saduak – słynny pływający targ oddalony o około godzinę drogi od Bangkoku. Po drodze odwiedzamy Mae Klong rynek, zwany „rynkiem kolejowym”, z racji pociągu, który przejeżdża przez rynek, zmuszając sprzedawców do przesuwania straganów i towarów, ale tylko na kilka minut. Przybycie na pływający targ, gdzie dziesiątki kupców, wiosłujących na maleńkich kajakach załadowanych owocami, warzywami i różnymi towarami, kupują i sprzedają od łodzi do łodzi, tworząc kolorowe i tętniące życiem miejsce. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Bangkoku. Przejazd do Pałacu Królewskiego, który stanowi symbolu narodowy. Wewnątrz kompleksu odwiedzimy Wat Phra Kaeow (w którym znajduje się Szmaragdowy Budda), Złotą Chedi, Panteon Królów Chakri i Osiem Kolorowych Wież. Zdjęcia są dozwolone tylko poza świątyniami. Wymagany dress code: konieczne jest założenie odzieży okrywającej ramiona i nogi. Obowiązkowe jest również zdjęcie butów przed wejściem do wszystkich świątyń. Powrót i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 5 SUKHOTHAI

  Śniadanie. Wyjazd z Bangkoku do Bang Pa-In Palace, miejsca gdzie królowie Tajlandii chronili się latem przed upałem w Bangkoku. Spacer po sielskich ogrodach, otoczonych jeziorami wypełnionymi lotosem i pięknymi rezydencjami, z których każda została zbudowana w unikalnym stylu jako mieszanka tradycyjnego syjamskiego i popularnego wówczas stylu europejskiego. Następnie przyjazd do Parku Archeologicznego, jednego z najbogatszych w całej Azji i wizyta w najważniejszych świątyniach, takich jak: Wat Mahathat, Wat Phrasrisanphet i Wat Mongkolbophit.Następnie przejazd do Sukhothai. Po drodze lunch w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Sukhothai. (B/L/D)

  Dzień 6 NIEZWYKŁE ŚWIĄTYNIE

  Wczesnym rankiem wyjazd do pobliskiego Parku Archeologicznego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na miejscu odwiedzimy takie świątynie jak: Wat Srisawai, Wat Mahathat i Wat Śra Śri. Następnie wizyta w Wat Phrasrirattanamahatat „Chalieng”, jednym z najsłynniejszych przedangkoriańskich miejsc w kraju. Przejazd w kierunku Chiang Rai, z przystankiem w Wat Phra That Suthon, bardzo oryginalnej i kolorowej świątyni, inspirowanej birmańskim stylem artystycznym. Obiad w lokalnej restauracji. W centrum Chiang Rai odwiedzimy jedną z najważniejszych lokalnych świątyń: Wat Phra Kaew, w której obecny jest narodowy skarb Tajlandii: Szmaragdowy Budda. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 7 REJS PO RZECE MEKONG, ZŁOTY TRÓJKĄT I CHIANG MAI

  Dzień zaczniemy od rejsu motorówką po rzece Mekong. Zatrzymamy się w słynnym Złotym Trójkącie, gdzie stykają się granice trzech państw: Tajlandii, Birmy oraz Laosu. Następnie wizyta w lokalnym Muzeum Opium. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Chiang Rai i wizyta w Białej Świątyni, która charakteryzuje się niezwykle nowoczesnym i pomysłowym stylem. Przejazd do Chiang. Wyjazd do Chiang Mai przez piękny teren parku narodowego, obfitujący w bujną przyrodę typową dla północy kraju. Przyjazd do miasta i wizyta w Wat Prathat Doi Suthep, najbardziej szanowanej i znanej świątyni w północnej Tajlandii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 8 WIOSKA SŁONI, KOBIETY PADAUNG I JAZDA CYCLO

  Poranna wizyta w wiosce słoni i udział w pokazie tych majestatycznych i niesamowicie inteligentnych zwierząt. Następnie wizyta w malowniczej wsi, gdzie wśród różnych grup etnicznych spotkamy słynne kobiety Padaung o długich szyjach. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Chiang Mai; wizyta w starym mieście  z pokładu cyclo, tradycyjnego pojazdu w wielu krajach azjatyckich. Następnie odwiedzimy świątynię Wat Chedi Luang i Wat Phra Sing, a potem lokalne zakłady rzemieślnicze. Czas na zakupy. Powrót do hotelu i kolacja w formie kantoke. (B/L/D)

  Dzień 9 WYSPA PHUKET

  Transfer na lotnisko i lot z Chiang Mai na wyspę Phuket. Po wylądowaniu prywatny transfer z lotniska do hotelu w Phuket. Odpoczynek na rajskiej wyspie Phuket. Czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, które ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji. Możemy podziwiać niekończące się plaże, otoczone bujną roślinnością i oblane lazurową wodą, a także urządzić sobie piknik, a wieczorem zasmakować nocnego życia wyspy. (B)

  Dzień 10, 11, 12 ODPOCZYNEK NA PIĘKNEJ WYSPIE PHUKET

  Odpoczynek na rajskiej wyspie Phuket. Czas do dyspozycji Gości. (B)

  Dzień 13 POŻEGNANIE Z TAJLANDIĄ I LĄDOWANIE W KRAJU

  Prywatny transfer na lotnisko w Phuket i lot do Polski. (B)

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Bangkok, Phuket – Warszawa, 
  • przelot na trasie Chiang Mai – Phuket,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch lub snack, D – kolacja),
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazd klimatyzowanym busem,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • wizytę w sanktuarium słoni,
  • transport łodziami i pojazdem cyclo,
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika w trakcie przejazdów i wycieczek objętych programem,
  • opiekę polskojęzycznego pilota do wyłącznej dyspozycji grupy (przy grupach min. 8 osobowych bądź na życzenie),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego

  Cena nie zawiera

  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • opłat za wizy i kosztów ich uzyskania,
  • wydatków osobistych,
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
  • zwyczajowych napiwków

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • możliwość przedłużenia wypoczynku na innych wyspach na przykład: Ko Phi Phi, Ko Lanta, Ko Samet, Ko Samui, Koh Lipe, Koh Ngai

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: