zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Zambia

— podróż w głąb Afryki

planowane terminy 10.06.2022 — 24.06.2022 18.10.2022 — 01.11.2022

Napisz do nas jeśli masz pytania.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT DO ZAMBII

Wylot z Warszawy do Zambii przez jedno z lotnisk tranzytowych.

Dzień 2 PRZYLOT DO ZAMBII

Przylot do Lusaki – stolicy Zambii. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. W zależności od rozkładu lotów możliwość zwiedzania miasta.

(D)

Dzień 3 PARK NARODOWY LUAMBE

Transfer na lotnisko i lot wewnętrzny do Mfuwe. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem.. Przejazd przez malownicze tereny i wioski pozwoli nam przyjrzeć się życiu lokalnych społeczności. Późnym popołudniem docieramy  w okolicy Parku Narodowego Luambe

(B/L/D)

Dzień 4 PARK NARODOWY PÓŁNOCNEJ LUANGWY

Przejazd przez fascynujące tereny jednego z najbardziej dziewiczych rejonów Afryki. Docieramy do Parku Narodowego Północnej Luangwy – sanktuarium dzikich zwierząt i ptaków. Podczas safari możemy zobaczyć m.in. zebry, antylopy, lwy, bawoły, hieny, słonie czy lamparty. Czeka nas niesamowite doświadczenie dzikiej przyrody. Przejazd na nocleg usytuowany w parku.

(B/L/D)

Dzień 5 PIESZE SAFARI W PARKU NARODOWYM LUANGWA

Dzisiejszego ranka czeka nas jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć – piesze safari z przewodnikiem. Spacer przez tętniące dziką przyrodą tereny parku. Prowadzeni przez wykwalifikowanych i doświadczonych miejscowych przewodników odkryjemy prawdziwe piękno i doświadczymy afrykańskiej dziczy – z bliska przyjrzymy się fascynującej roślinności i będziemy obserwować życie zwierząt zamieszkujących park. Noclegi na terenie parku. 

(B/L/D)

Dzień 6 GORĄCE ŹRÓDŁA KAPISHYA

Przejazd do znajdujących się wzdłuż brzegów rzeki Mansha gorących źródeł Kapishya. Możliwość pływania w rzece, jazdy konnej, spacerów połączonych z obserwacją ptaków oraz kąpieli w gorących źródłach. Odwiedzimy znajdujący się w pobliżu zabytkowy dwór – Estate of Shiwa Nagandu (Dom Afryki) i poznamy jego fascynującą historię. Wieczorem czas na relaks i odpoczynek z nieograniczonym dostępem do kąpieli w gorących źródłach. 

(B/L/D) 

Dzień 7 PARK NARODOWY KASANKA

Wcześnie rano ruszamy do Mpika – miejsca w którym zatrzymamy się na krótki odpoczynek i uzupełnimy zapasy przed dalszą podróżą. Docieramy do Parku Narodowego Kasanka, w który jest ostoją dla zagrożonych wyginięciem ptaków. Możemy tu spotkać również słonie czy hipopotamy. Nocleg na terenie parku. 

(B/L/D) 

Dzień 8 SAFARI W PARKU NARODOWYM KASANKA

Samochodami 4×4 wyruszamy na fascynujące safari w Parku Narodowym Kasanka. To jeden z najmniejszych parków narodowych w Zambii położony na malowniczych terenach pełnych rzek, jezior, bagien zamieszkiwanych przez rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki ptaków. Nocleg na terenie parku. 

(B/L/D)

Dzień 9 MOKRADŁA BANGWELU

Ruszamy na północ by dotrzeć do mokradeł Bangweulu. Obserwacja stad dzikiego, wodnego ptactwa, rzadko spotykanych gatunków antylop, słoni i bawołów. Nocleg w niesamowitej scenerii przyrody. 

(B/L/D)

Dzień 10 MOKRADŁA BANGWELU

Bangweulu to rozległe, płytkie jezioro wokół którego znajdują się rozległe tereny podmokłe. Wyruszamy na safari po otaczających go mokradłach i równinach. Obserwacja dzikich zwierząt i ptactwa. 

(B/L/D)

Dzień 11 OBOZOWISKO MUTINONDO

Rano opuszczamy podmokłe tereny jeziora Bangwelu by wyruszyć do naszego następnego celu – obozowiska Mutinondo. Krystaliczne czyste rzeki, granitowe ostańce, wodospady i niekończąca się przestrzeń. Po południu spacery po fascynującej okolicy. 

(B/L/D)

Dzień 12 RELAKS WŚRÓD DZIEWICZEJ PRZYRODY

Dziś będziemy w pełni mogli nacieszyć się ciszą, spokojem i zapierającymi dech w piersiach widokami. Błogi relaks z dala od tłoku i zgiełku codziennego życia. W zależności od tego na co będziemy mieli ochotę – możliwość odpoczynku na terenie obozu, pływania w rzekach, jazdy konnej bądź trekkingu po okolicy. 

(B/L/D)

Dzień 13 PARK NARODOWY POŁUDNIOWEJ LUANGWY

Przejazd do Parku Narodowego Południowej Luangwy. Położony we wschodniej części Zambii park ma odmienną faunę i florę. Wjeżdżamy w głąb parku. Po południu docieramy do obozowiska. Zakwaterowanie i nocleg. Wieczorem czas na odpoczynek.

(B/L/D)

Dzień 14 SAFARI W PARKU NARODOWYM POŁUDNIOWEJ LUANGWY

Rano samochodami 4×4 wyruszamy na pierwsze tego dnia safari. Powrót do hotelu na lunch. Możliwość relaksu przy basenie. Wieczorem czeka nas kolejna wyprawa w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Nocleg na terenie parku. 

(B/L/D)

Dzień 15 POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

Transfer na lotnisko i wylot do Polski. W zależności od połączeń lotniczych  możliwość odpoczynku nad jeziorem. 

(B)

Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

Lądowanie w kraju. 

Cena zawiera

 • loty główne na trasie Warszawa – Lusaka, Lusaka – Warszawa, 
 • loty wewnętrzne na trasie Lusaka – Mfuwe, Mfuwe – Lusaka, 
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack D-kolacja); 
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach, lodgach i kempingach na terenie parków, 
 • przejazdy vanami i samochodami 4×4, 
 • opiekę polskiego anglojęzycznego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 399 USD, 
 • opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania, ok. 50 USD,
 • zwyczajowych napiwków,
 • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych, 
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze,
 • przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi podróży,
 • możliwość przedłużenia pobytu o wyjazd do słynnych Wodospadów Wiktorii,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: