close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  USA – NOWY JORK PO FLORYDĘ

  — w drodze (trasa nr 2)

  planowane terminy 30.06.2024 — 15.08.2024 27.04.2024 — 13.05.2024 06.10.2024 — 22.10.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I LOT DO NOWEGO JORKU

  Wylot z Warszawy. Wieczorem lądujemy w Nowym Jorku. Transfer z lotniska i odpoczynek i nocleg. W zależności od godziny przylotu spacer ulicami miasta…

  Dzień 2 NOWY JORK - WASHINGTON SQUARE, SOHO I WIEŻA WOLNOŚCI

  Pełne energii miasto możliwości, wywierające wpływ na światowy biznes, finanse, sztukę, modę i rozrywkę; pełne strzelistych drapaczy chmur miasto, które znamy z niezliczonych filmów i seriali. Eksplorujemy miasto. Odwiedzamy znane atrakcje, takie jak: jak Statua Wolności, Wall Street, Chinatown, Most Brookliński, okolice One World Trade Center (możliwy wjazd na punkt widokowy), Grand Central Station. Udamy się na zwiedzanie południowej części miasta, Washington Square, klimatyczne uliczki SoHo. Nocleg w Nowym Jorku.

  Dzień 3 SPACER PO NOWYM JORKU - CENTRAL PARK, HARLEM, 5 ALEJA

  Kolejny dzień w Nowym Jorku. Niespieszny spacer przez Central Park, przejdziemy się po zakamarkach słynnych dzielnice jak Tribeca czy Harlem. Stacja Grand Central, 5 Aleja, wizyty w kafejkach, restauracjach czy pubach. W Nowym Jorku czeka nas sporo spacerowania i przejazdów metrem. Wieczorem wyruszamy w stronę Filadelfii.

  Dzień 4 FILADELFIA - INDEPENDENCE HALL I LIBERTY BELL, SCHODY ROCKY’EGO I KRAINA AMISZÓW

  Filadelfia – najważniejsze punkty i spacer po “historycznej mili” –  Independence Hall czy Liberty Bell. Filadelfia zwana jest kolebką Stanów Zjednoczonych. Spacer wśród zabudowy pamiętającej podpisanie Deklaracji Niepodległości, Konstytucji oraz obrady Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nowoczesna część miasta ze słynnymi schodami Rocky’ego. Przejazd na nocleg do krainy Amiszów w hrabstwie Lancaster gdzie przyglądamy się życiu tej odmiennej społeczności. W miarę możliwości wizyta na lokalnym targu żywności.

  Dzień 5 WASZYNGTON - BIAŁY DOM I CMENTARZ WOJSKOWY ARLINGTON

  Przejazd przez Pensylwanię i Maryland do stolicy USA – Waszyngtonu. Wizyta przed Białym Domem, główny deptak miasta – The Mall, być może jedno z wielu fascynujących muzeów, słynny cmentarz wojskowy Arlington. Nocleg.

  Dzień 6 KONGRES, OBELISK WASZYNGTONA, SKYLINE DRIVE W PARKU SHENANDOAH

  Rano zwiedzanie budynku Kongresu i Biblioteki. Spacer pod Obelisk Waszyngtona, z którego roztacza się panorama całego miasta. Wyjazd na południe, wjeżdżamy w Appalachy. Przejazd Skyline Drive – drogą widokową w parku narodowym Shenandoah. Przejazd do Charlottesville – wizyta w domu Thomasa Jeffersona (Monticello). Nocleg w okolicy.

  Dzień 7 BLUE RIDGE HIGHWAY W APALLACHACH

  Kolejny dzień w Apallachach – tym razem przejazd najciekawszymi częściami widokowej drogi Blue Ridge Parkway. Postoje na widoki czy przekąski. Dalej już autostradą do położonej w Tennessee miejscowości Sevierville – nocleg.

  Dzień 8 GREAT SMOKY MOUNTAINS, PÓŁNOCNA KAROLINA I ASHEVILLE

  Przejazd przez najpopularniejszy park narodowy na wschodnim wybrzeżu – Great Smoky Mountains. Wjazd wysoko w góry na punkty widokowe, ewentualnie spacery. Zjazd w dół do Północnej Karoliny i dalej drogą widokową do energetycznego miasta Asheville. Możliwe zwiedzanie posiadłości Biltmore – na kształt francuskiego zamku z ogrodami.

  Dzień 9 ATLANTA - COCA COLA I CENTRUM CNN

  Przejazd przez Południową Karolinę do stolicy stanu Georgia – Atlanty. W zależności od preferencji zwiedzanie Coca-Coli, siedziby CNN, jednego z największych na świecie oceanariów lub muzeum poświęconego Afroamerykanom. Nocleg w Atlancie.

  Dzień 10 SAVANNAH - KWINTESENCJA KULTURY POŁUDNIA

  Savannah – symbol kultury Południa. Niespieszne spacery po urokliwych placach, parkach i uliczkach, czas na przysmaki z krewetek i zwiedzanie okolic. Na urok miasta składa się architektura z czasów wojny secesyjnej, zielone skwery, drzewa porośnięte mchem, nadbrzeże i port. Nocleg w Savannah.

  Dzień 11 FLORYDA - KOLONIALNE KLIMATY ST. AUGUSTINE I DAYTONA BEACH

  Przejazd do okazałego fortu Pułaski na obrzeżach miasta. Przemieszczamy się na południe  do Florydy. Wizyta w St. Augustine – najstarszej zachowanej osadzie w USA. Miasteczko przyciąga post-kolonialną architekturą i hiszpańską atmosferą, zachwycający fort Castillo de San Marco czy Villa Zorayda. Postój na jednej z plaż np. Palm Coast lub Daytona Beach. Przejazd na nocleg.

  Dzień 12 CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH IM. KENNEDY'EGO I ODPOCZYNEK NA PLAŻY PALM BEACH

  Dzień wolny lub zwiedzanie Kennedy Space Center. Podziwianie rakiet, promu kosmicznego Atlantis, teleskopu Hubbla i innych artefaktów związanych z misjami kosmicznymi. Przejazd na nocleg w okolicach Palm Beach.

  Dzień 13 ŁAŃCUCH PIASZCZYSTYCH WYSEPEK “KEYS”

  Przejazd na samo południe USA, gdzie zaczyna się łańcuch piaszczystych, połączonych setkami mostów małych wysepek – “keys”. Przyjazd do Key West. Wąskie uliczki, koguty na drodze, rowery, dużo knajpek i barów nadmorskich. Wypoczynek, dobre jedzenie i kąpiele w ciepłych wodach, czas na desery, kawę czy drinki. Nocleg.

  Dzień 14 MIAMI BEACH - RELAKS NA PIASZCZYSTYCH PLAŻACH FLORYDY

  Nieśpiesznie ruszamy na północ w stronę Miami Beach. Route no 1, jedną z najważniejszych dróg wschodniego wybrzeża, docieramy do Miami Beach. Palmy, piaszczyste plaże i Miami Beach, miejsce które przyciąga miłośników imprez, relaksu i słońca. Nocleg w Miami Beach.

  Dzień 15 RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

  Czas wolny na plażowanie, spacery i błogi relaks w tętniącym Miami Beach. Nocleg.

  Dzień 16 OSTATNIE CHWILE NA FLORYDZIE, WYLOT DO EUROPY

  Czas wolny. Wylot do Europy.

  Dzień 17 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Nowy Jork, Miami Beach – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania na części trasy,
  • zakwaterowanie w hotelach 4**** i 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy prywatnym minibusem,
  • paliwo, opłaty i podatki drogowe, opłaty parkingowe,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 400 USD,
  • zwyczajowych napiwków,
  • opłaty za wizę i kosztów jej uzyskania,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
  • inne terminy na zapytanie,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zapytać o wyjazd?

  Może Ci się również spodobać: