zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

USA, MUZYCZNE POŁUDNIE

— przy dźwiękach jazzu, bluesa i country (trasa nr 3)

planowane terminy 25.03.2023 — 09.03.2023 26.12.2023 — 10.01.2024

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO NOWEGO ORLEANU

Wylot z Warszawy (lub innego miasta) do Nowego Orleanu przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot po południu bądź wieczorem czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Nocleg w Nowym Orleanie.

Dzień 2 ALIGATORY NA BAGNACH LUIZJANY, JAMBALAYA NA BOURBON STREET I JAZZOWE KLUBY

Nowy Orlean to miasto, które powstało na bagnistych terenach rzeki Mississippi. Udajemy się na Bagna – Swamp, miejsce z wyjątkową florą i fauną gdzie zobaczyć można m.in aligatory. Po powrocie do centrum miasta udajemy się m.in. na Bourbon street gdzie przy dźwiękach jazzowej muzyki można zjeść słynną “jambalayę”. Odpoczynek w hotelu. Wieczorem wyruszamy na podbój tętniących życiem klubów muzycznych. Nocleg w Nowym Orleanie.

Dzień 3 TAM, GDZIE POWSTAŁ JAZZ, SPŁYW MISSISSIPPI I FRENCH MARKET

Wizyta w Storyville i Congo Square,  słynnych nowoorleańskich miejscach uznawanych za kolebkę jazzu, rejs parowcem po rzece Mississippi. W porze lunchu udamy się na French Market – zabytkowej dzielnicy miasta. Swoją, wręcz magiczną, atmosferę zawdzięcza wspaniałej architekturze, niezliczonym galerią sztuki i ulicznym artystom. Wieczorem wizyta w jazzowych klubach na Bourbon Street. Nocleg w Nowym Orleanie.

Dzień 4 REZYDENCJE PLANTATORÓW, BATON ROUGE I MUZEUM BLUESA

Opuszczamy Nowy Orlean. Po drodze zwiedzamy niesamowite rezydencje plantatorów. Zatrzymamy się w Baton Rouge, stolicy Louisiany a następnie “bluesową drogą” (America’s Blues Highway / U.S. Highway 61) wyruszamy do Clarksdale gdzie udamy się do Muzeum Bluesa. Nocleg w Clarksdale.

Dzień 5 MEMPHIS, ELVIS PRESLEY I BLUESOWE KLUBY NA BEALE STREET

Przejazd do Memphis, znajdującego się w delcie Mississippi miasta gdzie narodził się blues i soul. Zwiedzanie Graceland- rezydencji Elvisa Presley’a. Słynne studio nagrań Sun gdzie Elvis oraz wielu znaych przedstawicieli rock and rolla rozpoczynało swoja karierę. W Memphis przemawiał też i został zamordowany pastor Martin Luther King, a obecnie znajduje się Narodowe Muzeum Praw Obywatelskich. Wieczór bluesowy w klubach na Beale street.

Dzień 6 DESTYLARNIA JACK DANIELS’A, NASHVILLE

Przejazd do Lynchburga w stanie Tennessee, gdzie znajduje się słynna destylarnia Jack Daniel’s. Zwiedzanie i degustacja. Przejazd do hotelu w Nashville. Wieczorem clubbing na Broadway.

Dzień 7 NASHVILLE - HALA SŁAW, BARY HONKY - TONK I SŁYNNE STUDIO B

Cały dzień spędzamy w stolicy Tennessee – Nashville, poddając się atmosferze muzyki country  i barów honky-tonk. Hala Sław (Country Music Hall of Fame) oraz słynne studio nagrań B, gdzie nagrywał Elvis Presley czy Dolly Parton. Odpoczynek w hotelu, a wieczorem udamy się do tętniących nocnym życiem klubów na Broadway.

Dzień 8 JASKINIA MAMUCIA, KFC I WYŚCIGI KONI W KENTUCKY

Przemieszczamy się na południe od Louisville, do znajdującego się w środkowej części stanu Kentucky Mammoth Cave National Park. Park wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obejmuje swoim obszarem najdłuższą jaskinię na świecie. Zwiedzimy miasto słynące z KFC oraz wyścigów koni. Nocleg.

Dzień 9 SMOKY MOUNTAINS NATIONAL PARK

Dojeżdżamy do Smoky Mountains National Park. Park uznany jest za rezerwat biosfery i  wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez większą część roku wierzchołki gór spowite są mgłą (stąd nazwa). Nocleg w okolicy parku.

Dzień 10 PRZEJAZD KAROLINĄ POŁUDNIOWĄ, ZWIEDZANIE SAVANNAH

Przejazd przez malowniczą Karolinę Południową do słynnego Savannah w stanie Georgia. Savannah – symbol i kwintesencja kultury Południa. Niespieszne spacery po urokliwych placach, parkach i uliczkach jednego z najbardziej historycznych miast Ameryki. Punkty związane z Kazimierzem Pułaskim, który właśnie tu oddał swoje życie za wolność Ameryki. Nocleg.

Dzień 11 ST. AUGUSTINE - KOLONIALNE KLIMATY NA FLORYDZIE

Wjeżdżamy do Florydy. Wizyta w St. Augustine – najstarszej zachowanej osadzie w USA – kolonialne klimaty.  Przejazd do Orlando. Nocleg.

Dzień 12 CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH IM. KENNEDYEGO

Zwiedzanie Kennedy Space Center (prom kosmiczny, przejazd do wyrzutni rakietowych). Przejazd na nocleg w Miami Beach.

Dzień 13 PLAŻOWANIE NA MIAMI BEACH

Dzień wolny, możemy udać się na zakupy bądź wypoczywać na słynnych plażach.

Dzień 14 KULTOWA DROGA “1”, KEY WEST I LOKALNE SPECJAŁY

Przejazd na samo południe USA kultową drogą “1” gdzie ciągnie się łańcuch małych wysepek połączonych kilkudziesięcioma mostami. Możliwe kąpiele w ciepłych wodach po drodze. Przyjazd na Key West. Wąskie uliczki, koguty na drodze, rowery, dużo knajpek i barów nadmorskich. Czas na lokalne specjały, obowiązkowy drink czy cygaro.

Dzień 15 PLAŻOWANIE I WYLOT DO POLSKI

Ostatni dzień w Miami Beach. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

Lot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Nowy Orlean, Miami – Warszawa
 • transfery z/na lotnisko
 • śniadania na części trasy, pozostałe posiłki aranżowane przez pilota
 • zakwaterowanie w motelach i hotelach 3*** / 4 **** w pokojach
  dwuosobowych
 • transport na całości trasy, benzynę, opłaty parkingowe i drogowe
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń (m.in część opłat za bilety wstępu do atrakcji wyszczególnionych w programie – 500 USD
 • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych
 • opłaty za wizę i kosztów jej uzyskania
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego ok. 1050 USD

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Ruszasz z nami w trasę?

Może Ci się również spodobać: