close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  USA – WOKÓŁ GÓR SKALISTYCH

  — tropem Indian i kowbojów (trasa nr 4)

  planowane terminy 22.06.2024 — 05.07.2024 27.07.2024 — 09.08.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO DENVER

  Wylot z Warszawy do Denver przez jeden z portów lotniczych w Europie. Przylot po południu czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Nocleg w Denver położonym u podnóża Gór Skalistych.

  Dzień 2 NAJWYŻSZA GÓRA AMERYKI PIKES PEAK I FORMACJE SKALNE GARDEN OF THE GODS

  Przejazd na „Najwyższą Górę Ameryki” – Pike’s Peak (14,115 stóp/4200 m. n.p.m.), którą da się „zdobyć po amerykańsku”, czyli wjechać samochodem. Masyw zbudowany z rzadko spotykanego różowego granitu, dominującego nad Colorado Springs, z niesamowitymi widokami na okolicę (19 mil w jedną stronę). Następnie przejazd do Garden of the Gods, czyli unikatowych formacji skalnych z czerwonego piaskowca. Przejazd na nocleg w okolicy Pueblo.

  Dzień 3 PARK NARODOWY GREAT SAND DUNES I KOWBOJSKIE DURANGO

  Rano wyjazd z miasta i przejazd na północ wzdłuż Gór Skalistych na pustynię z morzem wydm Parku Narodowego Great Sand Dunes. Spacer po piachu na Dużą Wydmę (High Dune) lub szlakiem Wellingtona (Wellington Trail) pod górę do punktu widokowego. Następnie przejazd do malowniczego Durango. Spacer po miasteczku o charakterystycznym klimacie kowbojskiego Dzikiego Zachodu.

  Dzień 4 PARK NARODOWY MESA VERDE I DOMY NA SKAŁACH

  Przejazd do Parku Narodowego Mesa Verde, pierwotnie zamieszkiwanego przez kultury prekolumbijskie. Wycieczka do domostw położonych na ścianie kanionu i zbudowanych przez Indian między VI a XIV w n.e. Następnie przejazd do urokliwej miejscowości Moab. Nocleg.

  Dzień 5 KRAJOBRAZY CANYONLANDS I ŁUKI SKALNE W PARKU NARODOWYM ARCHES

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie dwóch parków narodowych. Pierwszy z nich – Canyonlands obfitujący w złoża uranu stanowi krajobrazową alternatywę Wielkiego Kanionu i miejsce zamieszkania baribali, kojotów, łosi, antylop, pum i szopów. Po drodze udajemy się na Dead Horse Point, skąd rozpościera się widok na jeden z najsłynniejszych meandrów rzeki Kolorado. Drugi z parków – Arches, charakteryzuje się łukami skalnymi powstałymi  przez okres ostatnich 150 lat w wyniku procesu erozji. Podziwiamy: Zbalansowaną Skałę, Okno Północne i Południowe, Łuk Podwójny. Przejazd na nocleg.

  Dzień 6 SALT LAKE CITY - KOMPLEKS ŚWIĄTYNNY

  Przejazd do Salt Lake City – mormońskiej stolicy stanu Utah. Spacer po mieście i oglądanie słynnego kompleksu świątynnego. Przejazd na Antylop Islands, podziwianie widoków bezkresnego jeziora słonego, nocleg.

  Dzień 7 KSIĘŻYCOWE KRAJOBRAZY PARKU NARODOWEGO CRATERS OF THE MOON

  Wjazd do Idaho słynnego z ziemniaków, z których powstają najsmaczniejsze frytki. Kierujemy się do Parku Narodowego Craters of the Moon, gdzie podziwiamy niezwykłe krajobrazy księżycowe. Spacer po wzgórzach wulkanicznych. Nocleg w Idaho Falls.

  Dzień 8 PARK NARODOWY GRAND TETON I ZJAWISKA GEOTERMICZNE W YELLOWSTONE

  Przejazd przez kurort Jackson i  Park Narodowy Grand Teton  do pierwszego na świecie Parku Narodowego – Yellowstone. Jest on  położony wysoko w kalderze, wokół górskiego jeziora o takiej samej nazwie. Park słynie ze zjawisk geotermicznych: gejzery, gorące błota oraz z wielu gatunków zwierząt: bizony, czarne i brunatne niedźwiedzie, kojoty, jelenie wapiti – zwłaszcza w Dolinie Haydena. Majestatyczny żółty kanion wraz z wodospadami rzeki Yellowstone widziany z Artist Point.

  Dzień 9 PARK NARODOWY YELLOWSTONE - GEJZER OLD FAITHFUL

  Dalsze zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone: niesamowite wodospady oraz regularnie i często wybuchający gejzer Old Faithful – naturalny spektakl. Przejazd do kowbojskiego miasteczka Cody, którego nazwa pochodzi od założyciela Buffalo Billa, rekordzisty w polowaniu na bizony. Nocleg w Cody.

  Dzień 10 GÓRY BIGHORN, FORMACJA SKALNA DEVILS TOWER I PIESKI PRERIOWE

  Przejazd przez pasmo górskie Bighorn, stanowiące północno-wschodnią odnogę Gór Skalistych. Kontynuacja trasy słynną autostradą nr 90 w kierunku niezwykłej formacji skalnej Devils Tower; spacer dookoła skały, podglądanie piesków preriowych. Przejazd na nocleg w Spearfish.

  Dzień 11 KOWBOJSKIE MIASTECZKO DEADWOOD, MOUNT RUSHMORE I CRAZY HORSE

  Zwiedzamy główne atrakcje regionu: Deadwood – miasteczko z typowymi amerykańskimi barami i atmosferą Dzikiego Zachodu, łańcuch górski i święte miejsce Indian – Black Hills, Górę Rushmore ze słynnymi głowami prezydentów, a także pomnik wodza “Szalonego Konia”, rzeźbionego od lat przez rodzinę Korczaka Ziółkowskiego. Powrót na Nocleg do Rapid City.

  Dzień 12 NIEZIEMSKIE KRAJOBRAZY W PARKU NARODOWYM BADLANDS

  Zwiedzanie Parku Narodowego Badlands, na obszarze którego czynniki erozji wyrzeźbiły wprost księżycowy krajobraz. Postój w pobliskim, niezwykłym miasteczku Wall, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd przez prerie Nebraski z Badlands do Cheyenne. Nocleg.

  Dzień 13 DENVER - ZWIEDZANIE STOLICY COLORADO , WYLOT DO POLSKI

  Po śniadaniu zwiedzanie centrum Denver – stolicy stanu Colorado (w tym m.in. kapitol stanowy i katedra). Spacer po mieście, czas wolny na zakup pamiątek. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy. Możliwość przedłużenia wycieczki o dodatkowe 2 dni w Chicago.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Denver, Denver – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • śniadania w części hoteli
  • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy klimatyzowanym minibusem
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w tym biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych w wysokości 400 USD
  • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota)
  • wycieczek fakultatywnych
  • zwyczajowych napiwków
  • opłaty za wizę do USA i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: