close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  AMERYKA POŁUDNIOWA

  — największe atrakcje Argentyny, Brazylii, Chile i Boliwii

  planowane terminy 16.11.2024 — 04.12.2024 09.02.2025 — 28.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z EUROPY DO RIO DE JANEIRO

  Wylot z Polski przez jeden z portów tranzytowych do Rio de Janeiro.

  Dzień 2 RIO DE JANEIRO

  Lądowanie w Rio de Janeiro. Transfer z lotniska do hotelu i w zależności od godziny przylotu wstępne zwiedzanie – panorama miasta z Pao de Acucar (Głowy Cukru), a następnie wizyta na lokalnym targu Hippie Fair z rękodziełem i malowidłami. Przejazd do hotelu w Rio na nocleg. 

  (B)

  Dzień 3 RIO DE JANEIRO

  Rano po śniadaniu zwiedzamy Rio de Janeiro ze Wzgórzem Corcovado i słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela. Odwiedzimy też Port Maravilha oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Spacer po plaży Copacabana  i fakultatywnie lekcja samby (1h) połączona w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD). Nocleg w hotelu. 

  (B)

  Dzień 4 WODOSPADY IGUAZU (STRONA BRAZYLIJSKA)

  Rano przelot do Foz de Iguazu – miasteczka na południu Brazylii. W pierwszej kolejności przejazd nad tamę Itaipu po stronie brazylijskiej. Przejazd do Parku Narodowego Iguazu, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody – ogromne kaskadowe wodospady Iguazu. Panoramiczne widoki z punktów widokowych. Dla spragnionych widoku całości z góry, możliwość przelotu helikopterem (ok. 150 USD za 10 min lotu) lub wycieczka motorówką pod wodospad (ok. 80 USD). Powrót na nocleg do hotelu. 

  (B)

  Dzień 5 WODOSPADY IGUAZU (STRONA ARGENTYŃSKA)

  Rano przekroczymy granicę argentyńsko – brazylijską. Na każdy medal trzeba spojrzeć z dwóch stron. Tutaj zobaczymy inne oblicze wodospadów – zapierające dech widoki, a aparaty bardziej mokre. Przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

  (B)

  Dzień 6 BUENOS AIRES

  Po śniadaniu zwiedzanie miasta: Plaza de Mayo, Katedra Metropolitalna, Teatro Colon, cmentarz Recoleta. Dzielnica La Boca słynąca z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!) oraz San Telmo – gdzie na ulicach tańczy się tango. Dla chętnych kolacja wraz z pokazem tango w jednej z tutejszych kultowych restauracji (ok. 60-100 USD). Powrót do hotelu i nocleg.

  (B) 

  Dzień 7 ZIEMIA OGNISTA - USHUAIA

  Rano wylot na Koniec Świata (Południowy Koniec Świata) do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Wjazd do Parku Narodowego Tierra del Fuego. Podziwianie majestatycznych widoków gór, rzek, dolin i jezior. Spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Tu warto pomyśleć o… Antarktydzie. Powrót do Ushuaia. Nocleg w hotelu. 

  (B)

  Dzień 8 USHUAIA (REJS I SPACER)

  Rano po śniadaniu rejs po Kanale Beagle (3,5h) podczas którego będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Kontynuując podróż docieramy do latarni morskiej Les Eclaireurs, na wyspie o tej samej nazwie, a następnie wyspy Tierra del Fuego, Gable, i Martillo, którą zamieszkują pingwiny. Transfer na lotnisko i wylot do El Calafate. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

  (B)

  Dzień 9 EL CALAFATE - LODOWIEC PERITO MORENO

  Rano wycieczka do lodowca Perito Moreno – uważanego za najładniejszy w Ameryce Południowej, zachwycającego swym błękitnym kolorem. Chętni mogą podpłynąć statkiem do podnóża lodowca (ok. 30 USD). Docieramy do jeziora Rico, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie podziwiamy pływające odłamki lodowca. Powrót do hotelu, nocleg. 

  (B)

  Dzień 10 EL CHALTEN

  „Bo to droga jest celem” – przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Rano przejazd z El Calafate do El Chalten, niewielkiej wioski, położonej u stóp szczytu górskiego Fitz Roy. Podziwiamy piękno imponującego masywu. Czas wolny na eksplorowanie okolic El Chalten. Powrót do Calafate na nocleg

  (B)

  Dzień 11 POGRANICZE ARGENTYŃSKO CHILIJSKIE

  Po śniadaniu przejazd autokarem kursowym do Puerto Natales (5h40m) w godz. 9-16. Po przyjeździe spacer po mieście. Nocleg w Puerto Natales. 

  (B)

  Dzień 12 NARODOWY TORRES DEL PAINE

  Po śniadaniu całodniowa wycieczka do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii – Parku Torres del Paine (wstęp 30 USD/os w cenie). W pierwszej kolejności zwiedzamy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego. Przejazd do parku Torres del Paine. Zatrzymamy się na punkcie widokowym przy jeziorze Sarmiento i Lagunie Amarga. Następnie znad Jeziora Nordenskjold udamy się na 1,5 h trekking do Salto Grande i na punkt widokowy na imponujące Cuernos del Paine. Malownicza sceneria ośnieżonych, granitowych i wapiennych szczytów odbijających się w krystalicznej wodzie jeziora Pehś urzeknie każdego. Trekking do lodowca Grey. Nocleg w Puerto Natales.

  (B)

  Dzień 13 PUNTA ARENAS

  Śniadanie i przejazd autobusem kursowym do Punta Arenas (3h), słynnej bazy, z której wyruszają statki na Antarktydę. Fakultatywnie (ok. 35 USD/os) zwiedzanie Punta Arenas: widok panoramiczny na miasto i Cieśninę Magellana Fakultatywnie (ok. 100 USD/os) wycieczka promem (2h) na Wyspę Magdaleny i Marty – tu spotkanie z największą kolonią pingwinów, Główny Plac w mieście, cmentarz miejski wraz z ogrodami. Wieczór możemy spędzić przy kieliszku regionalnego wina musującego – Cava – w barze Shackleton nazwanym na cześć wielkiego badacza krainy wiecznych lodów. Nocleg.

  (B)

  Dzień 14 PUNTA ARENAS - SAN PEDRO DE ATACAMA

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot na północ kraju do Calama. Wylot z Punta Arenas do Calama. Transfer do miejscowości San Pedro de Atacama. Zwiedzimy fortecę obronną w Quitor oraz formacje w Tulor, Ayllu w Coyo. Dojazd i zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama. Wycieczka do Doliny Księżycowej. Kordyliery Soli i Dolina śmierci – niesamowite krajobrazy na najsuchszej pustyni świata. Nocleg.

  (B)

  Dzień 15 PUSTYNIA ATACAMA

  Wczesnym rankiem wyruszamy do gejzerów El Tatio. Śniadanie. Kąpiel w naturalnych źródłach. Następnie zatrzymujemy się w małym miasteczku Machuca na wysokości 4000 m n.p.m. Zwiedzanie starego kościółka i zabudowę w stylu kolonialnym. Powrót do San Pedro. Po obiedzie jedziemy na salar Atacamy. Po drodze mijamy wulkan Licancabur i Ojos de Salar. Docieramy do wioski Tocanao, ze słynną plantacją drzew tamarugo, a następnie do wielkiego słonego jeziora. Rezerwat flamingów na lagunie Chaxa. Powrót do San Pedro. Nocleg. 

  (B)

  Dzień 16 PUSTYNIA ATACAMA-BOLIWIA

  Przejazd do Hito Cajon. Spotkanie na granicy z obsługą boliwijską i przejazd do Laguna Blanca i Laguna Verde (pod wpływem wiatru zmienia kolor z zielonego na niebieski i na odwrót), spojrzenie z innej strony na wulkan Licancabur (5,916m), który malowniczo odbija się w wodzie, Mont Nelly widoczna po prawej stronie, Pustynia Salvadora Dali, Termas de Polques to miejsce na odpoczynek, kąpiel w naturalnych lagunach i lunch. Zatrzymujemy się w wioskach Alota, Culpina, San Cristobal, Vil Vila i przy cmentarzu pociągów. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

  (B/L/D)

  Dzień 17 ATACAMA - UYUNI

  Przejazd do Colchani, by zobaczyć proces produkcji soli i solne rękodzieła. Trasę kontynuujemy do imponującego Salar de Uyuni, wizyta w muzeum, zwiedzanie Wyspy Kaktusów – niewątpliwego cudu natury i jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Dalsza podróż do San Juan  trasą wulkanów przez Salar de Chiguana. To mała miejscowość wysoko w górach ma do zaoferowania maleńki kościółek, cmentarz i pozostałości starej wioski. Następnie przez Atacamę docieramy do Laguny Hedionda, obserwacja flamingów, Laguna Ramadita. Kolacja i nocleg w hotelu z soli. Na całkowitym odludziu na wysokości powyżej 4800 metrów. 

  (B/L/D)

  Dzień 18 LAGUNA COLORADA

  Po śniadaniu zwiedzamy Arbol de Piedra, czyli drzewo z kamienia i niezwykłą formację skalną –  symbol pustyni. Następnie przejazd do Laguna Colorada – największa atrakcja w okolicy. Laguna dzięki związkom chemicznym znajdującym się w wodzie zmienia swój kolor z niebieskiego na czerwony i odwrotnie. Na jej środku zaobserwujemy flamingi, które mają przepiękne różowo-białe upierzenie. Lunch. Powrót do San Pedro de Atacama. Uroczysta pożegnalna kolacja. Nocleg. 

   

  (B/L/D)

  Dzień 19 WYLOT DO POLSKI

  Przejazd na lotnisko w Calama i wylot do Santiago de Chile. Wylot przez jeden z portów tranzytowych do Polski.

  (B)

  Dzień 20 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych. 

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Rio de Janeiro, Santiago de Chile – Warszawa,
  • przeloty wewnętrzne na trasach Rio de Janeiro – Foz do Iguazu, Puerto Iguazu – Buenos Aires, Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile – Calama, Calama – Santiago de Chile, 
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja), 
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy minibusami na trasie wycieczki, 
  • przejazd autobusem kursowym na trasie El Calafate – Puerto Natales oraz Puerto Natales – Punta Arenas,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • opłaty za usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń m.in. za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie w wysokości 500 USD/os
  • zwyczajowych napiwków w wysokości ok. 3 USD/os/dzień
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, 
  • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie
  • ewentualnych krótkich przejazdów w miastach w Patagonii np. z hotelu na dworzec (dni 8-13), gdzie nie korzystamy z pojazdów kontrahenta, taxi 2-3 usd od osoby za przejazd

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami zwiedzić Amerykę Południową?

  Może Ci się również spodobać: